TIP! Turkish Airlines ✈ Tanzánie - akční letenky na Zanzibar z Prahy ↔ 12.990 Kč

TIP! Turkish Airlines ✈ Tanzánie - akční letenky na Zanzibar z Prahy ↔ 12.990 Kč
Rezervace letenky

Zhruba před čtrnácti dny jsme představily nové akční lety na Zanzibar od dopravce Turkish Airlines. Tyto letenky zahrnovaly odlety z Vídně za dvanáct a půl. Momentálně se však za velmi výhodné peníze objevila i verze zpátečních letenek na ostrov Zanzibar s odletem z Prahy. Oproti lince z Vídně si stačí připlatit jen pětistovku. Letí se za 12.990 Kč.

Kdy letět z Prahy na Zanzibar za 12.990 Kč?

Máte li v merku právě tanzanský ostrov Zanzibar, s touto akcí uspějete při cestě od začátku příštího roku.

Cestovní období: 16. leden 2024 až 30. březen 2024

Dopravce: Turkish Airlines

Odlet: letiště Praha (PRG) - Česko

Přestup: letiště Istanbul (IST) - Turecko

Přílet: letiště Zanzibar Kisauni (ZNZ) - Tanzánie

Zavazadla: 4 zdarma (2 příruční + 2 odbavené)

Jak se po příletu dostat z letiště?

Taxi: Taxi jsou k dispozici před letištěm a jsou nejrychlejší způsob, jak se dostat do centra města nebo k vašemu hotelu. Cena za jízdu do města Stone Town se pohybuje kolem 10-15 USD, zatímco cena za jízdu do plážových oblastí může být až 50 USD.

Autobus: Pokud hledáte levnější možnost, můžete vyzkoušet místní autobusy. Autobusová zastávka se nachází u hlavní silnice, asi 10 minut chůze od letiště. Cena za jízdu je kolem 1-2 USD.

Pronájem auta: Pokud preferujete pružnost a svobodu, můžete si pronajmout auto na letišti. Vzhledem k tomu, že na Zanzibaru se jezdí vlevo, je důležité si to uvědomit při řízení. Cena za pronájem auta se pohybuje kolem 30-50 USD za den.

Mototaxi: Další možností je mototaxi, které jsou obzvláště užitečné pro krátké vzdálenosti v městě Stone Town. Cena za jízdu je asi 5 USD.

Transfer z hotelu: Mnoho hotelů nabízí svým hostům přepravu z letiště, takže můžete předem zarezervovat transfer přímo u vašeho ubytování.

Co dělat na Zanzibaru?

Prozkoumejte město Stone Town - navštivte historické památky, jako je palác Beit al-Sahel nebo House of Wonders, procházejte se úzkými uličkami a užijte si místní atmosféru.

Relaxujte na pláži - na ostrově najdete několik krásných pláží, jako je Nungwi, Kendwa nebo Paje. Užijte si slunce, moře a bílý písek.

Podívejte se na zvířata - navštivte Národní park Jozani, kde můžete vidět ohrožené druhy jako lemuři černí a bílí nebo rudokrký koloušek.

Projděte se po kořeních - ostrov je známý pro své koření a můžete navštívit farmu, kde se pěstuje skořice, kardamom a další koření.

Plujte po moři - pronajměte si loď a plujte kolem ostrova, můžete si užít krásný výhled na Zanzibar a moře.

Potápění a šnorchlování - objevte krásu podmořského světa a sledujte korály a pestrou škálu ryb.

Užijte si místní kuchyni - Zanzibar je známý pro své kořeněné jídlo, jako je pilau, chapati nebo zanzibarská pizza. Navštivte trhy, kde můžete ochutnat místní speciality.

Navštivte malé ostrovy v okolí - užijte si klid a ticho na ostrovech Mnemba nebo Chumbe, kde můžete šnorchlovat a relaxovat v soukromí.

Zúčastněte se místních festivalů - Zanzibar je domovem mnoha festivalů a oslav, jako je Zanzibar International Film Festival nebo Mwaka Kogwa festival. Užijte si místní kulturu a zábavu.

Vydejte se na safari - pokud máte čas, neváhejte vydat se na safari na pevninskou Afriku a zažít tamní divokou přírodu.

Akční letenky na Zanzibar

Náš tip

Další levné letenky do Tanzánie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.