Akční letenky do Španělska TOP 50


Proč letět do Španělska?

Pokud hledáte skvělé dovolené plné slunce, neuvěřitelné kultury a bohaté historie, Španělsko je to pravé místo pro vás. Tato země nabízí mnoho možností pro turisty z celého světa, kteří hledají nezapomenutelné zážitky. Zde je několik důvodů, proč byste měli brzy zaletět do Španělska.

Skvělé počasí Španělsko je známé pro své slunečné počasí, což z něj činí ideální destinaci pro ty, kteří hledají slunce a teplo. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 40°C, takže pokud máte rádi horko, Španělsko je pro vás to pravé místo. Na druhé straně, pokud preferujete mírnější klima, můžete se vydat na sever do oblasti Baskicko nebo Galicie, kde jsou teploty mírnější a mnoho krásných míst k návštěvě.

Krásná kultura Španělsko je domovem mnoha krásných kultur, které vytvářejí bohaté kulturní dědictví. Flamenco tanec, corrida a půvabná architektura Gaudího jsou jen některé z mnoha zážitků, které můžete v této zemi zažít. Navštivte památky jako Alhambra, Sagrada Familia nebo Park Güell, abyste se opravdu dostali do ducha této krásné země.

Bohatá historie Španělsko je domovem mnoha historických památek a míst, které vám ukážou, jak důležitou roli hrála tato země v evropské historii. Andaluská města Cordoba, Seville a Granada, která byla kdysi pod vlivem Maury, nabízejí nevšední zážitek a poznání arabského vlivu. Navštivte El Escorial, kde najdete krásný klášter a největší hrobku na světě, ve které jsou pohřbeni španělští králové.

Kulinářský ráj Španělská kuchyně je bohatá a plná chutí. Zkuste si tapas - malé porce jídla, které si můžete vychutnat s přáteli při sklenici vína. Ochutnejte paellu, tradiční španělské jídlo s rýží a mořskými plody, nebo chorizo - kořeněnou španělskou klobásu. Ať už máte rádi maso, ryby nebo zeleninu, Španělsko vám nabídne mnoho možností, abyste si vychutnali své oblíbené jídlo.

Nádherná příroda Španělsko nabízí nejen krásné pláže, ale také mnoho přírodních krás. Navštivte Národní park Sierra Nevada, kde se nachází nejvyšší hora Španělska, Pico de Veleta, nebo se projděte po Camino de Santiago, starodávné poutní cestě, která vás zavede přes nádhernou krajinu a historická města.

Vynikající zábava Španělsko je známé pro své bohaté noční život a vynikající zábavu. Navštivte bary a kluby v Barceloně nebo Madridu, kde můžete tančit celou noc. Nebo se zúčastněte tradičních festivalů, jako je San Fermin, běh s býky v Pamploně, nebo La Tomatina, festival s rajčaty ve Valencii.

Španělsko je skvělou destinací pro každého, kdo hledá dovolenou plnou slunce, krásné kultury a historie, skvělé kulinářské zážitky a zábavu. Ať už cestujete s rodinou nebo přáteli, tato země vám nabídne mnoho možností pro nezapomenutelný zážitek. Tak proč nezačít plánovat svou španělskou dovolenou hned teď?


S kterými leteckými společnostmi letět do Španělska?

Plánuješ cestu do slunného Španělska a zajímá tě, jakými leteckými společnostmi se tam můžeš dostat? Pojďme se na to podívat!

České aerolinie - Přímé lety z Prahy nabízí České aerolinie, které létají do Barcelony a Madridu. S Českými aeroliniemi máš jistotu kvalitního letu a pohodlného cestování.

Ryanair - Jeden z největších nízkonákladových přepravců v Evropě nabízí mnoho spojení do Španělska. Ryanair létá z Prahy do Barcelony, Madridu, Malagy, Valencie a dalších destinací. Využijte jejich nízké ceny a ušetřete na letenkách.

Wizz Air - Maďarská aerolinka je také dobrá volba pro cestu do Španělska, nabízí přímé lety z Prahy do Barcelony, Madridu a Valencie. Společnost se specializuje na levné lety a může být vhodná pro cestovatele s menším rozpočtem. Wizz Air má dobré hodnocení pro své pohodlné sedadla, přátelskou posádku a spolehlivost

Vueling Airlines - Španělská letecká společnost Vueling nabízí přímé lety z Prahy do Barcelony. Tato společnost se zaměřuje na krátké a střední vzdálenosti a má k dispozici moderní flotilu letadel.

Smartwings - Druhý největší letecký přepravce v České republice Smartwings také nabízí přímé lety do Španělska. Létají do Barcelony, Madridu, Málagy a Palmy de Mallorcy.

Austrian Airlines - Rakouská národní aerolinka létá z Vídně do Madridu a Barcelony. Tyto lety jsou vhodné pro ty, kteří chtějí využít alternativní letiště a nechtějí se při cestě stresovat dopravou do Prahy.

Lufthansa - Německý dopravce létá z Norimberku do Barcelony a Madridu. Pokud bydlíte v blízkosti Norimberku, může být tato varianta pro vás zajímavá.

Condor - Pokud hledáte přímé lety z Polska, můžete zkusit Condor, který létá z Katovic a Krakova do Mallorky, Fuerteventury, Gran Canarie a Tenerife.

Výběr letecké společnosti na cestě do Španělska záleží na vašich preferencích a potřebách. Můžete vybírat z nízkonákladových společností, které nabízejí levné letenky, nebo se rozhodnout pro standardní aerolinie s větším pohodlím během letu. V každém případě, Španělsko vás očekává s otevřenou náručí!


Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Španělska?

Španělsko je krásná země, kterou můžete navštívit po celý rok. Nicméně, nejlepší doba pro návštěvu Španělska závisí na vašich preferencích a plánovaných aktivitách. Zde je přehled nejlepších období pro návštěvu Španělska v závislosti na ročním období:

Jaro (březen až květen): Jaro je v Španělsku krásné období s mírnými teplotami a kvetoucí přírodou. Je to také mimo hlavní turistickou sezónu, takže se můžete vyhnout davům a užít si klidnější dovolenou. V této době můžete také navštívit mnoho kulturních a historických památek, aniž byste se museli potýkat s vysokými teplotami.

Léto (červen až srpen) : Léto je nejrušnější turistickou sezónou v Španělsku a teploty se mohou vyšplhat až k 40 stupňům Celsia. To znamená, že se můžete těšit na slunce a krásné pláže, ale také se musíte připravit na velké množství turistů a vyšší ceny. V této době se také konají tradiční letní festivaly, jako například San Fermin v Pamploně nebo Tomatina v Buñol.

Podzim (září až listopad) : Podzim je opět mírné období s krásnými barevnými listy a méně turisty. Je to také období sklizně, takže můžete ochutnat mnoho místních specialit a vína. Navíc ceny ubytování a letenek se mohou snížit v porovnání s letní sezónou. V této době se také konají tradiční festivaly, jako například Fiesta de la Mercè v Barceloně.

Zima (prosinec až únor) : V zimě je v Španělsku méně turistů a můžete si užít klidnou atmosféru a krásné vánoční trhy. Na jihu Španělska můžete dokonce i trávit čas na pláži, ale na severu a ve vnitrozemí se může ochladit. Nicméně, mnoho kulturních a historických památek a atrakcí je otevřených i v zimním období.

Celkově lze říci, že nejlepší doba pro návštěvu Španělska závisí na vašich preferencích a plánech. Každá roční doba má své výhody a nevýhody, takže si zvažte, co vám nejvíce vyhovuje a co byste chtěli během svého pobytu v Španělsku zažít.

Kromě ročních období je třeba zohlednit také region, který chcete navštívit. Každý region má své vlastní klima, tradice a kulturní dědictví, takže si zvažte, co vás zajímá nejvíce a kam chcete jet.

Pokud chcete navštívit hlavní města Španělska, jako je Madrid nebo Barcelona, doporučuje se zvažovat cestu mimo hlavní turistickou sezónu, aby se vyhnuli davům a vysokým cenám. Na druhé straně, pokud se chcete vydat na pobřeží a užít si pláže a slunce, léto je pro vás ideální období.

Celkově Španělsko nabízí mnoho možností pro turisty po celý rok. Během vaší návštěvy si můžete užít krásnou přírodu, historické památky, tradiční festivaly a mnoho dalších zajímavostí. Stačí si pouze vybrat, co vás zajímá nejvíce a naplánovat si cestu podle toho.

Španělsko

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.