Akční letenky do Thajska TOP 30

 

Proč letět do Thajska?

Thajsko – země úsměvů, pláží a nádherných chrámů. Tato země v jihovýchodní Asii je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. A není divu! Thajsko nabízí nádhernou přírodu, kulturní bohatství, lahodnou thajskou kuchyni a přátelské obyvatele. V tomto článku vám povíme, proč stojí za to navštívit tuto krásnou zemi.

Nádherné pláže a moře Thajsko je známé svými nádhernými plážemi. Pokud jste fanoušky slunce, moře a relaxace, pak jste na správném místě. Zde si můžete užít tyrkysové vody, jemný písek a nádherné scenérie. Na východě Thajska se nachází nejkrásnější pláže. Na ostrově Koh Samui najdete pláže s jemným bílým pískem a křišťálově čistým mořem. Na ostrově Phuket si můžete užít krásných západů slunce a na Krabi najdete neuvěřitelné skalní útvary.

Thajská kuchyně Thajská kuchyně je velmi oblíbená po celém světě a pokud jste milovníkem jídla, určitě si přijdete na své. Thajská kuchyně se vyznačuje vysokou kvalitou a čerstvostí ingrediencí, které jsou použity při přípravě jídla. Thajské jídlo je obvykle velmi kořeněné a pikantní, ale existuje mnoho jídel, které jsou méně kořeněné. Mezi nejoblíbenější thajská jídla patří Pad Thai, Tom Yum, Massaman curry a Green curry.

Kulturní bohatství Thajsko má bohatou historii a kulturu, která je stále velmi viditelná v celé zemi. Nejnavštěvovanějšími turistickými atrakcemi jsou královské paláce, chrámy a historická města. Královský palác v Bangkoku je velmi impozantní budova a je považován za jedno z nejvýznamnějších turistických míst v Thajsku. Wat Phra Kaew, nejposvátnější buddhistický chrám v Thajsku, se nachází v komplexu královského paláce a je velmi populárním turistickým cílem.

Přátelské obyvatelstvo Obyvatelé Thajska jsou velmi přátelští a pohostinní. Turisté jsou vítáni s otevřenou náručí a je běžné, že se s nimi místní lidé rádi baví a pomáhají jim. Thajci jsou také velmi hrdí na svou kulturu a rádi sdílejí své tradice s návštěvníky.

Zábava a noční život Thajsko je také známé svým živým nočním životem. Bangkok je jedním z nejpopulárnějších měst pro noční život a nabízí velké množství barů, klubů a restaurací. Patpong Night Market v Bangkoku je velmi populárním místem, kde si můžete koupit tradiční thajské suvenýry a zároveň si užít noční život. Na plážích jako je Phuket a Koh Samui jsou také mnoho barů a klubů, kde si můžete užít zábavu po celou noc.

Adventury a outdoorové aktivity Thajsko nabízí také mnoho možností pro outdoorové aktivity a adrenalinové zážitky. Na ostrově Koh Samui si můžete užít potápění a objevování korálových útesů. V oblasti Chiang Mai můžete navštívit opice a slony, nebo si zajezdit na raftu po divoké řece. Pokud máte rádi výzvy, pak se můžete vydat na trekking v oblasti Khao Yai National Park, kde můžete objevit krásnou přírodu a divokou zvěř.


Thajsko je skvělou turistickou destinací pro každého. Tato země nabízí nádherné pláže, bohatou kulturu, vynikající kuchyni a přátelské obyvatele. Navštivte Thajsko a zažijte něco nového a zajímavého. A když se na konci vaší cesty budete muset loučit, nezapomeňte si s sebou odvézt kousek Thajska v srdci.

 

S kterými aerolinkami letět do Thajska?

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety z České republiky do Thajska, a také spousta dalších možností, jak se do Thajska dostat s jedním přestupem. Mezi nejčastěji využívané letecké společnosti patří:

  • Emirates
  • Qatar Airways
  • Turkish Airlines
  • Etihad Airways
  • Aeroflot
  • Finnair
  • Air France
  • KLM
  • Lufthansa
  • Austrian Airlines


Tyto letecké společnosti nabízejí přímé lety do hlavního města Thajska, Bangkoku, a také do dalších měst v Thajsku jako jsou například Phuket, Chiang Mai nebo Krabi. Kromě toho je možné cestovat do Thajska s jedním přestupem, přičemž letiště s přestupem se nacházejí v blízkosti Thajska, například v Dubaji, Dauhá, Istanbulu, Moskvě, Helsinkách, Paříži, Amsterdamu, Frankfurtu nebo Vídni.

Je důležité si však uvědomit, že výběr letecké společnosti a letiště závisí na mnoha faktorech, jako jsou cena letenek, doba trvání letu, kvalita služeb, časování letu a další. Proto je důležité porovnat různé možnosti a zvážit své preference při výběru letu do Thajska.

 

Kdy navštívit Thajsko

 

Thajsko je fascinující a pestrá destinace, která nabízí návštěvníkům mnoho zážitků. Pokud zvažujete návštěvu této země, pravděpodobně se ptáte, kdy je nejlepší čas na návštěvu. Odpověď na tuto otázku závisí na několika faktorech, jako jsou počasí, ceny, množství turistů a vaše preference.

Listopad až únor - nejlepší čas pro návštěvu Thajska

Pokud hledáte nejlepší čas na návštěvu Thajska, pak byste měli zvážit období od listopadu do února. Toto období se vyznačuje suchým a příjemným počasím s mírnými teplotami a malým množstvím dešťových srážek. Je to ideální čas pro plážové aktivity, průzkum měst, návštěvu chrámů a jiných turistických atrakcí.

Březen až květen - horko a suchý vzduch

Pokud plánujete návštěvu Thajska v období od března do května, měli byste být připraveni na velmi horké počasí s minimálním množstvím srážek. Teploty se v této době mohou vyšplhat až na 40 stupňů Celsia a může být náročné zvládnout venkovní aktivity v pravé poledne.

Červen až říjen - období dešťů

Období od června do října je v Thajsku charakterizováno jako období dešťů, které mohou být často silné a trvat celé dny. Pokud se nevadíte trochu větší vlhkosti a chcete zažít nádhernou zelenou krajinu, toto období může být pro vás ideální.

Thajsko je skvělá destinace, kterou můžete navštívit po celý rok. Pokud však hledáte ideální podmínky pro turistiku, pak se doporučuje navštívit zemi v období od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a množství srážek minimální. Jakýkoliv termín návštěvy si ale vyžaduje dobré plánování a zohlednění místních podmínek a tradic.

Thajsko

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.