Akční letenky do Řecka TOP 50

 

Proč navštívit Řecko?

Nádherné pláže a letoviska

Řecko je země krásy, historie a vynikajícího jídla. Pokud hledáte místo pro nezapomenutelnou dovolenou, neváhejte navštívit Řecko, zemi, která nabízí nejen nádherné pláže, ale také bohatou historii a kulturu.

Pláže jsou bezpochyby jedním z hlavních důvodů, proč lidé po celém světě navštěvují Řecko. Krystalově čistá voda a bílý písek jsou ideální pro koupání a slunění. Mezi nejoblíbenější pláže patří Koukounaries na ostrově Skiathos, Elafonisi na Kretě a Myrtos na ostrově Kefalonia. Tyto pláže jsou obklopeny horskou krajinou a nabízejí nádherné výhledy na moře.

Kromě pláží jsou zde také krásná letoviska. Santorini, Mykonos, Korfu a Rhodos jsou nejoblíbenějšími destinacemi pro turisty z celého světa. Tyto letoviska nabízejí nejen nádherné pláže, ale také vynikající restaurace, obchody a noční život.

Historie a kultura

Kromě pláží a letovisek je Řecko také známé svou bohatou historií a kulturou. Athény jsou jedním z nejvýznamnějších míst, které musíte navštívit. Akropole, chrám Parthenón a Delfské divadlo jsou jen některé z mnoha historických památek, které si můžete prohlédnout. Tyto památky Vám umožní nahlédnout do starověké řecké historie a zároveň si užít nezapomenutelnou atmosféru.

Nemůžeme zapomenout ani na řeckou kulturu, která je bohatá a zajímavá. Řecko je domovem mnoha významných filozofů, spisovatelů a umělců. Můžete navštívit některé z mnoha muzeí, galerií a divadel a objevit tak kouzlo řecké kultury.

Vynikající jídlo

Pokud máte rádi vynikající jídlo, Řecko je pro Vás ideální volbou. Tradiční řecká kuchyně nabízí mnoho lahůdek, jako jsou gyros, moussaka a tzatziki. Tyjsou vyrobeny z čerstvých a místních surovin a jsou plné chutí a vůní. Kromě toho Řecko nabízí také širokou škálu mořských plodů, jako jsou krevety, chobotnice a okouni. Pro milovníky sladkostí jsou zde vynikající dezerty, jako je baklava a loukoumades.

Přírodní krása

Řecko je také známé svou přírodní krásou. Mezi nejkrásnější místa patří národní parky, jako je národní park Olympus, kde můžete prozkoumat horskou krajinu a výhledy na moře. Dále je zde národní park Samaria na Krétě, který nabízí nádhernou přírodu, vodopády a kaňony.

Pohostinnost a atmosféra

Nakonec, ale ne méně důležitě, jsou zde řečtí lidé, kteří jsou velmi pohostinní a vstřícní vůči turistům. Atmosféra v Řecku je velmi přátelská a uvolněná, což Vám umožní užít si nezapomenutelnou dovolenou.

Řecko je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst pro turisty po celém světě. Nabízí nejen nádherné pláže a letoviska, ale také bohatou historii a kulturu, vynikající jídlo, přírodní krásu a přátelskou atmosféru. Pokud hledáte místo pro nezapomenutelnou dovolenou, Řecko je tím pravým místem.

 

Jak letět do Řecka?

Plánování dovolené do Řecka může být vzrušující, ale také náročné. Mezi klíčová rozhodnutí patří volba letecké společnosti, která zajistí bezpečnou a pohodlnou dopravu na vaši destinaci. Pokud plánujete cestovat z České republiky do Řecka, existuje několik možností, včetně okolních letišť v zahraničí.

Smartwings

Největší česká letecká společnost, Smartwings, nabízí přímé lety z Prahy do několika řeckých měst, jako jsou Atény, Soluň, Rhodos a Heraklion. Společnost také provozuje lety z Brna do Řecka.

Aegean Airlines

Řecká letecká společnost Aegean Airlines má přímé lety z Prahy a ze Slezského letiště v Ostravě do Atén. Společnost také provozuje přímé lety z Vídně do Atén.

Ryanair

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair nabízí lety z mnoha evropských letišť, včetně Prahy, Brna, Vídně a Budapešti, do různých řeckých destinací, jako jsou Atény, Soluň, Korfu, Zakynthos a další.

Wizz Air

Další nízkonákladová letecká společnost, Wizz Air, nabízí lety z mnoha letišť v Evropě, včetně Prahy, Brna, Košic, Vídně a Budapešti, do různých řeckých destinací, jako jsou Atény, Soluň, Rhodos, Heraklion a další.

Czech Airlines

Národní letecká společnost České republiky, České aerolinie, nabízí přímé lety z Prahy do Atén.

Austrian Airlines

Rakouská letecká společnost Austrian Airlines má přímé lety z Vídně do Atén.

Lufthansa

Německá letecká společnost Lufthansa nabízí lety z Prahy a Vídně do Atén.

Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines má lety z Prahy do Istanbulu a poté přestupujete na let do Řecka.

Při výběru letecké společnosti je důležité zvážit cenu letenky, dobu letu, frekvenci letů, trvání přestupu (pokud je to nutné), výběr sedadla a další faktory. Také je důležité zkontrolovat pravidla a omezení týkající se zavazadel, potravin a dalších předmětů, které můžete s sebou na palubu letadla vzít.

Pamatujte, že mnoho letových společností nabízí různé tarify s různými výhodami a omezeními. Například nízkonákladové společnosti často nabízejí levnější letenky, ale mohou účtovat za všechny dodatečné služby, jako jsou zavazadla, jídlo a pití, vybraná sedadla atd.

Pokud se rozhodnete letět z okolních letišť, jako jsou Vídeň nebo Budapešť, může to být výhodnější z hlediska ceny letenky, ale je třeba zohlednit čas a náklady na dopravu na letiště. Mnoho letišť nabízí dopravní spojení přes autobusy nebo vlaky.

V každém případě, ať už se rozhodnete letět s jakoukoli leteckou společností, je důležité plánovat dopředu a zajistit si letenky s dostatečným předstihem, aby se minimalizovaly náklady a zajištěna dostupnost.

Nyní máte přehled o tom, jaké letecké společnosti nabízejí lety z České republiky do Řecka, a můžete se pustit do plánování vaší řecké dovolené!

 

Kdy navštívit Řecko?

Řecko je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě a každý rok sem přijíždí miliony návštěvníků. Ale kdy je nejlepší doba pro návštěvu této nádherné země? V tomto článku se podíváme na jednotlivá roční období a podrobněji popíšeme, jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Řecka.

Jaro

Jaro je jedním z nejlepších ročních období pro návštěvu Řecka. V tomto období jsou teploty mírné a počasí je velmi příjemné. Zatímco v dubnu a květnu je možné zažít krátké deště, v březnu jsou klimatologické podmínky velmi příjemné. Návštěvníci mohou navštívit mnoho historických památek a turistických atrakcí bez obav o horké počasí. Vzhledem k tomu, že je to mimo sezónu, jsou ceny ubytování a letenek obvykle nižší.

Léto

Léto je nejrušnějším obdobím pro návštěvu Řecka. Teploty se pohybují mezi 30°C a 35°C, takže je nejlepší zůstat poblíž moře a užívat si koupání a opalování. V některých oblastech Řecka, jako je například Santorini, se v létě vyskytují dlouhé fronty a hromadné zástupy turistů. Pokud se však chcete vyhnout tomuto typu turistů, doporučuje se navštívit Řecko v první polovině června nebo v září, kdy jsou teploty méně dusné a méně turistů.

Podzim

Podzim je další skvělou dobou pro návštěvu Řecka. Teploty se pohybují mezi 20°C a 25°C, což je ideální počasí pro procházky a objevování místních památek. Většina turistů již opustila zemi, takže můžete užít si klidnější dovolenou a nižší ceny ubytování a letenek.

Zima

Zima není nejlepší dobou pro návštěvu Řecka, protože teploty jsou obvykle velmi nízké a některé oblasti mohou být uzavřeny kvůli špatnému počasí. Nicméně, pokud máte rádi zimní sporty, můžete si užít lyžování na horách v oblastech jako jsou Parnassos a Vermio. Také se konají tradiční svátky a festivaly v zimních měsících, jako je například Štědrý den a Nový rok. Ale obecně platí, že pokud hledáte sluneční dovolenou, zima není nejlepší období pro návštěvu Řecka.


Shrnutí: Nejlepší dobou pro návštěvu Řecka jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty mírné a ceny nižší. Pokud se chcete vyhnout velkému množství turistů, doporučuje se navštívit Řecko mimo sezónu. Pokud však chcete zažít slunečnou dovolenou a užít si koupání v moři, léto je nejlepší období pro návštěvu. Zima není ideální období pro návštěvu, ale můžete si užít lyžování na horách a tradiční svátky a festivaly.

Všechny roční období mají své klady a zápory, takže záleží na vašich osobních preferencích, co hledáte v dovolené. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Řecko, budete mít jistě krásnou dovolenou plnou památek, krásných pláží, skvělého jídla a vynikajícího vína.

Řecko

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.