Akční letenky do USA TOP 30


Proč letět do USA?

Spojené státy americké jsou zemí, která každého láká svou neuvěřitelnou různorodostí, obrovskými městy a překrásnou přírodou. Pokud zvažujete cestu do USA, zde jsou důvody, proč byste měli bez váhání okamžitě naplánovat svou cestu.

Různorodost kultury - Spojené státy jsou země migrace a z tohoto důvodu jsou zde přítomny různé kultury. Každý stát a každé město má svou vlastní kulturu a tradice, takže můžete prozkoumat mnoho různých způsobů života a zvyků. V New Yorku si můžete užít přímočarou energii velkoměsta a v Louisianě si vychutnat jazzové rytmy. Při návštěvě USA se tedy setkáte s různými způsoby života a získáte unikátní zážitky.

Přírodní krása - USA jsou domovem některých nejúchvatnějších přírodních krás na světě. Národní parky jako Grand Canyon, Yellowstone, Yosemite nebo Glacier návštěvníkům nabízejí ohromující krajiny, kde se můžete vydat na procházku, turistiku, nebo dokonce i na skalní lezení. Západ USA je pokryt nekonečnými pouštními krajinami, zatímco východ nabízí své krásné pobřeží a města v západním stylu.

Kulturní ikony - USA jsou domovem některých nejslavnějších kulturních ikon na světě. Pokud navštívíte Los Angeles, můžete vidět Hollywoodské znaky a navštívit některé z nejznámějších filmových studií. V Washingtonu D.C. se nachází Národní muzeum americké historie, které se zaměřuje na americkou historii a kulturní odkazy. V New Yorku můžete navštívit Broadway, který je známý svými muzikály a divadelními produkcemi.

Impozantní města - Spojené státy jsou domovem některých největších a nejvýznamnějších měst na světě. New York, Los Angeles, Chicago a Miami jsou jen některá z velkých měst, která můžete navštívit. Každé město má své vlastní specifické rysy a charakteristiku. New York je symbolem velkoměsta a nabízí světově proslulé památky jako Sochu svobody a Empire State Building. Los Angeles je domovem Hollywoodu a nabízí mnoho filmových studií a slavných pláží. Chicago se pyšní svou architekturou a výborným jídlem, zatímco Miami láká turisty na své slunečné pláže a tropickou atmosféru.

Sport - USA jsou domovem některých z nejslavnějších sportovních týmů na světě. Můžete se podívat na americký fotbal, basketbal, baseball a hokej. Mnoho sportovních arén po celé zemi nabízí skvělou atmosféru, která je pro mnoho Američanů důležitou součástí kultury.

Vynikající jídlo - USA jsou domovem některých nejchutnějších jídel na světě. Každý stát a každé město má svou vlastní specialitu, kterou musíte ochutnat. V New Yorku si můžete vychutnat plnou pizzu nebo hot dog, v Texasu ochutnat steak a BBQ a v Kalifornii si pochutnat na čerstvém sushi. USA jsou rovněž domovem fastfoodových řetězců jako McDonald's a KFC, ale můžete si také vychutnat mnoho zdravějších alternativ, které se v poslední době stávají stále populárnějšími.

Lidé - Američané jsou přátelští, pozitivní a otevření lidé. Mnoho z nich je ochotno vám pomoci, pokud se ztratíte nebo potřebujete něco najít. USA jsou multikulturní země, takže setkáte s lidmi z různých kultur a národností. Zároveň jsou Američané velmi hrdí na svou zemi a rádi s vámi sdílí své znalosti a zkušenosti.

Dostupnost - USA jsou snadno dostupné ze všech koutů světa. Letecké společnosti nabízejí mnoho letů z různých zemí a ceny letenek jsou často velmi přijatelné. Navíc v USA jsou vynikající silnice a doprava, což vám umožní snadno cestovat po zemi.

Zábava - USA nabízí nekonečné množství zábavy a atrakcí. Zábavní parky jako Disneyland nebo Universal Studios jsou ideální pro rodiny s dětmi. Mnoho měst nabízí nekonečné možnosti nákupu a nočního života, včetně koncertů, klubů a barů. Pokud máte rádi přírodu, můžete navštívit národní parky, jako je Grand Canyon nebo Yosemite, a užít si nádherné scenérie a outdoorové aktivity.

Kulturní zážitky - USA jsou domovem mnoha kulturních institucí, jako jsou muzea, galerie a divadla. Můžete navštívit Muzeum moderního umění v New Yorku nebo Smithsonian Institution ve Washingtonu D.C. Mnoho měst nabízí také bohatou kulturní scénu, s mnoha hudebními a divadelními představeními a festivaly.

Nakupování - V USA  najdeme nekonečné množství obchodů a nákupních center. Můžete navštívit známé nákupní ulice, jako je Rodeo Drive v Los Angeles nebo Fifth Avenue v New Yorku, a nakoupit si luxusní značky. Na druhé straně můžete najít mnoho levných nákupních center, kde si můžete pořídit oblečení a další zboží za velmi nízké ceny.

Technologie - USA je sídlem mnoha technologických inovací a společností, jako jsou Google, Apple a Facebook. Pokud máte zájem o technologii, můžete navštívit mnoho muzeí a centrálních kanceláří těchto společností a získat větší povědomí o tom, jak technologie fungují a jak jsou využívány.

USA jsou skvělou volbou pro každého, kdo hledá zábavu a kulturní zážitky. Země nabízí mnoho různých krajinných oblastí a měst, kde můžete prožít nezapomenutelné zážitky. Od slunných pláží na Floridě až po Grand Canyon v Arizoně, USA jsou plné překvapení a atrakcí. Navíc jsou snadno dostupné z celého světa a nabízejí mnoho možností pro cestování po zemi. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, navštivte USA a užijte si vše, co tato země nabízí.


Jak letět do USA?

Pokud plánujete cestu do Spojených států amerických, máte na výběr z mnoha kvalitních leteckých společností, které nabízejí pohodlnou a spolehlivou přepravu. Níže jsou uvedeny některé z nejpopulárnějších leteckých společností, které létají z České republiky do USA.

Czech Airlines (České aerolinie) - jsou národní leteckou společností České republiky, která nabízí přímé lety z Prahy do New Yorku a také do jiných destinací v USA s přestupem.

Delta Air Lines - je jednou z největších leteckých společností na světě a nabízí přímé lety z Prahy do New Yorku a dalších amerických destinací.

American Airlines - je další velkou americkou leteckou společností, která létá z Prahy přímým letem do Chicaga a dalších destinací v USA.

United Airlines - nabízí přímé lety z Prahy do New Yorku a Chicaga a také dalších amerických destinací s přestupem.

Lufthansa - německá letecká společnost, nabízí přímé lety z Prahy do New Yorku a také dalších destinací v USA s přestupem v německých městech jako Frankfurt a Mnichov.

Air France/KLM - je společnost, která létá z Prahy do New Yorku a dalších amerických destinací s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu.

Emirates Airlines - letecká společnost z Dubaje, nabízí přímé lety z Prahy do New Yorku a dalších amerických destinací s přestupem v Dubaji.

Turkish Airlines - turecká letecká společnost, létá z Prahy do New Yorku a dalších amerických destinací s přestupem v Istanbulu.

Tyto letecké společnosti jsou pouze několik z mnoha, které nabízejí přepravu z České republiky do Spojených států. Vyberte si tu správnou pro vás a užijte si pohodlnou a bezproblémovou cestu.


Kdy je nejlepší doba pro návštěvu USA?

USA je rozsáhlá země, která se rozprostírá přes několik časových pásem, takže odpověď na tuto otázku závisí na mnoha faktorech, jako jsou váš plánovaný cíl, vaše preference počasí a vaše rozpočet. Nicméně, obecně platí, že nejlepší doba pro návštěvu USA závisí na sezóně, kterou preferujete a na vaší zájmové oblasti.

Pokud máte rádi letní klima, nejlepší čas pro návštěvu USA je mezi červnem a zářím. V této době můžete zažít teplé počasí a vyrazit na dovolenou na pláže nebo horské túry. Pokud preferujete mírné počasí, podzim a jaro jsou také dobrým časem pro návštěvu, zejména v oblastech jako jsou Kalifornie a Florida.

Pokud plánujete návštěvu měst, můžete preferovat období mimo letní sezónu, aby se vyhnuli vysokým turistickým cenám a davům. Na druhé straně, pokud cestujete na zimní dovolenou, můžete se těšit na lyžování a snowboarding v horských střediscích v oblastech, jako jsou Colorado a Utah.

USA

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.