TIP! SriLankan Airlines / Lufthansa ✈ Srí Lanka - akční letenky Colombo z Vídně ↔ 14.490 Kč

TIP! SriLankan Airlines / Lufthansa ✈ Srí Lanka - akční letenky Colombo z Vídně ↔ 14.490 Kč
Rezervace letenky

Srdcem pulzující s kulturou, která se odráží v široké škále barevných trhů, nádherných chrámů a koloniální architektury, je hlavní město Colomba nezaměnitelným prvkem Srí Lanky. Ostrov samotný, s jeho nádhernými plážemi, rozsáhlou divokou přírodou a fascinující historií, je klenotem v Indickém oceánu, který nabízí zážitky pro každého cestovatele.

Na Srí Lanku z Vídně za 14.490 Kč!

Červnové akční letenky na Srí Lanku od Turkish Airlines jsou vyprodány, jako vhod tedy přijde kombinovaný tarif Vídeň - Colombo a zpět od leteckých společností SriLankan Airlines a Lufthansy za 14.490 Kč na termíny od začátku roku. Na konci článku najdete i další verze letenek na Srí Lanku. Koukněte také na spoje Emirates Airlines a Qatar Airways.

Dopravce: SriLankan Airlines a Lufthansa

Cestovní období: 6. leden 2024 až 24. březen 2024 (výprodej)

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: Mnichov (MUC) Munich Intl Arpt Německo (1h 15min),  Bombaj (BOM) Chhatrapati Shivaji Indie (3h)

Přílet: Kolombo (CMB) Bandaranaike Intl Arpt Srí Lanka

Zavazadla: 2 zdarma (1 příruční + 1 odbavené)

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

Po příletu na mezinárodní letiště Bandaranaike Colombo (CMB) máte několik možností, jak se dostat do centra města Colombo. Zde je seznam dopravních možností seřazených podle ceny:

1. **Autobus**: Nejlevnější způsob je využití autobusové dopravy. Na letišti najdete autobusovou zastávku, odkud jezdí autobusy do různých částí města Colombo. Cena jízdného je relativně nízká a pohybuje se kolem 1-2 USD. Autobusy jezdí pravidelně, ale dejte pozor na časy odjezdů.

2. **Vlak**: Na letišti je také vlaková stanice, kde můžete nastoupit na vlak do centra města Colombo. Cesta vlakem trvá asi 45 minut a cena jízdenky je také velmi přijatelná, kolem 1-2 USD.

3. **Taxi**: Můžete také využít taxi, což je pohodlnější možnost. Cesta do centra města trvá asi 30-45 minut (v závislosti na dopravě) a cena taxi se pohybuje kolem 20-25 USD.

4. **Soukromý převoz**: Některé hotely a cestovní agentury nabízejí také soukromý převoz z letiště do centra města. Ceny za tuto službu se mohou lišit, ale obvykle jsou vyšší než taxi.

5. **Pronájem auta**: Pokud preferujete nezávislost, můžete si pronajmout auto přímo na letišti. Ceny za pronájem auta se liší podle typu vozu a délky pronájmu.

Pamatujte, že doprava v Colombo může být rušná, zejména v dopravních špičkách, a mějte na paměti místní jízdní řády a zvyklosti. Zkontrolujte si také aktuální ceny a informace, aby nedošlo k nečekaným změnám.

Co dělat na Srí Lance?

Srí Lanka, ostrovní ráj na jihovýchodě Asie, je země plná fascinujících atrakcí, krásných pláží, vzrušující historie a nádherné přírody. Zde je seznam 15 míst, která stojí za to navštívit a prozkoumat na Srí Lance:

1. **Starobylé město Sigiriya**: Navštivte pozůstatky pevnosti na skále Sigiriya, která je zařazena na seznamu UNESCO. Vystoupejte na vrchol, odkud je úžasný výhled na okolní krajinu.

2. **Posvátný chrám zubu Buddha v Kandy**: Tento chrám je jedním z nejposvátnějších míst pro buddhisty na Srí Lance a ukrývá zub Buddhy.

3. **Starověké město Anuradhapura**: Objevte zříceniny starověkého města Anuradhapura, které je plné historických památek a velkých stúp.

4. **Národní park Yala**: Vydejte se na safari v národním parku Yala, abyste viděli slony, levharty, krokodýly a mnoho dalších divokých zvířat.

5. **Pláže v Unawatuna**: Odpočiňte si na nádherných plážích v Unawatuně, které nabízejí bílý písek a azurovou vodu.

6. **Adamův vrch**: Pro milovníky trekkingu je Adamův vrch nezapomenutelným zážitkem, při kterém budete odměněni úchvatným výhledem.

7. **Národní park Horton Plains**: Prozkoumejte toto jedinečné místo plné malebných roklí, vodopádů a divoké přírody.

8. **Dambulla**: Navštivte chrámové jeskyně v Dambulle, které jsou plné vyřezávaných soch a maleb.

9. **Trincomalee**: Objevte krásné pláže a korálové útesy v Trincomalee, kde můžete potápět a šnorchlovat.

10. **Město Galle**: Procházejte se po starém koloniálním městě Galle, které je zapsáno na seznamu UNESCO.

11. **Ella**: Objevte malebnou horskou vesnici Ella s úchvatnými výhledy, vodopády a možností trekkingu.

12. **Mirissa**: Vydejte se na pozorování velryb v Mirisse, což je jedno z nejlepších míst na Srí Lance pro tuto aktivitu.

13. **Knuckles Range**: Prozkoumejte krásné pohoří Knuckles Range, kde můžete podniknout trekking až na vrcholky hor.

14. **Pinnawala**: Navštivte sirotčinec slonů v Pinnawale, kde můžete pozorovat slony při koupání v řece.

15. **Jezero Kandy**: Vyzkoušejte romantickou plavbu na jezeře Kandy, když zapadne slunce a město se zahalí do světel.

Srí Lanka je země bohatá na kulturu, přírodu a dobrodružství. Nechte se unést atmosférou tohoto úchvatného ostrova a objevujte jeho krásy a tajemství.

Akční letenky na Srí Lanku

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.