TIP! Vistara / Lufthansa ✈ Srí Lanka - akční letenky Colombo z Mnichova ↔ 9.990 Kč

TIP! Vistara / Lufthansa ✈ Srí Lanka - akční letenky Colombo z Mnichova ↔ 9.990 Kč
Rezervace letenky

Srí Lanka - ostrovní perla Indického oceánu vás překvapí smaragdovými rýžovými terasami a divokou džunglí, kde se můžete vydat na safari a pozorovat slony i leopardy ve svém přirozeném prostředí. Potápěči i milovníci pláží zase ocení korálové útesy obklopující teplé pobřežní vody, kde se skrývá barevný podvodní svět jen čekající na objevování.

Letenky na Srí Lanku v akci jen za 9.990 Kč

Představujeme zcela nový kombinovaný akční tarif levné letenky Colombo z Mnichova za 9.990 Kč od indické letecké společnosti Vistara a německé Lufthansa. Odlety jsou z Mnichova a cena 10 tisíc Korun nemá mezi současnými tarify žádnou konkurenci.

Dopravce: Vistara, Lufthansa

Cestovní období: 7. leden 2024 až 15. únor 2024

Odlet: Mnichov (MUC) Munich Intl Arpt Německo

Přestup:  Bombaj (BOM) Chhatrapati Shivaji Indie

Přílet: Colombo (CMB) Bandaranaike Intl Arpt Srí Lanka

Zavazadla: 2 zdarma (1 příruční + 1 odbavené do 30 kg)

Jak se po příletu na Srí Lanku dostat z letiště?

Z letiště Bandaranaike International Airport (CMB) do centra města Colombo v Srí Lance se dostanete několika způsoby.

1. **Taxi:** Taxi je pohodlnou volbou. Cena se může lišit podle doby a dopravce, ale zhruba může stát kolem 2500-3500 srílanských rupií (15-20 USD) a trvá to přibližně 30-40 minut, v závislosti na provozu.

2. **Vlak:** Existuje železniční spojení z letiště Colombo do centra města. Vlaky jsou obvykle levné, stojí kolem 100-200 srílanských rupií (méně než 2 USD), ale mohou být pomalejší a méně pohodlné. Doba cesty vlakem se pohybuje kolem 1,5 - 2 hodin.

3. **Autobus:** Můžete také zvolit autobusovou dopravu, což je nejlevnější možnost. Jízdenka stojí kolem 50-100 srílanských rupií (méně než 1 USD), ale mohou být pomalejší a méně komfortní. Doba cesty autobusem se může pohybovat od 1,5 hodiny až po více než 2 hodiny v závislosti na trase.

4. **Soukromý transfer:** Můžete si také předem rezervovat soukromý transfer, který vás odveze přímo do centra města. Ceny se liší podle dopravce, ale mohou začínat od 2500 srílanských rupií (15 USD) a více, v závislosti na typu vozidla a komfortu.

5. **Pronájem auta:** Pokud preferujete nezávislost, můžete si pronajmout auto na letišti. Cena závisí na typu vozu a společnosti, ale začíná od 3000 srílanských rupií (asi 17 USD) za den. Mějte však na paměti, že provoz v Colombo může být rušný a chaotický.

Výběr závisí na vašich preferencích ohledně ceny, rychlosti a pohodlí. Taxi nebo soukromý transfer jsou obvykle nejrychlejší a pohodlnější volby, zatímco vlak a autobus jsou cenově dostupnější.

Co dělat na Srí Lance?

Srí Lanka je krásný ostrov v Indickém oceánu, který nabízí nespočet atrakcí a zajímavostí pro návštěvníky. Zde je seznam 15 míst a aktivit, které můžete na Srí Lance vyzkoušet:

1. **Návštěva Sigiriye:** Výstup na Sigiriya Rock, někdy nazývanou "Lion Rock", je nezapomenutelný zážitek. Nachází se na vrcholu hory a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

2. **Pláže Srí Lanky:** Srí Lanka má nádherné pláže jako Unawatuna, Mirissa a Bentota, které jsou ideální pro opalování, surfování a pozorování velryb.

3. **Důl na čaj v Nuwara Eliya:** Navštivte čajový důl a továrnu v této horské oblasti, kde se dozvíte více o procesu čajové výroby a ochutnáte čerstvé srílanské čaje.

4. **Národní park Yala:** Pozorujte divokou zvěř, včetně slonů, levhartů a vzácných ptáků, v jednom z nejznámějších národních parků na Srí Lance.

5. **Kandy a Chrám Zubu:** Navštivte chrám Zuby Buddhy v Kandy, jednom z nejsvětějších míst buddhismu.

6. **Historické město Galle:** Procházejte se historickým městem Galle s jeho pevností z doby kolonizace, která je zapsána na seznamu UNESCO.

7. **Pinnawala Elephant Orphanage:** Podívejte se na slony v útulku Pinnawala, kde jsou zachraňováni a pečováno o ně.

8. **Adam's Peak:** Vystoupání na vrchol Adamova hory (Sri Pada) je poutní zážitek pro návštěvníky všech náboženství.

9. **Polonnaruwa:** Procházka starým městem Polonnaruwa s jeho starobylými chrámy a památkami.

10. **Surfování:** Srí Lanka je rájem pro surfaře, ať už jste začátečník nebo pokročilý surfař.

11. **Návštěva srílanských trhů:** Prozkoumejte místní trhy a ochutnejte srílanskou kuchyni, včetně curry a čerstvého ovoce.

12. **Loutkové divadlo v Ambalei:** Zážitek z tradičního srílanského loutkového divadla.

13. **Delfíni a velryby:** Srí Lanka je známá pro pozorování delfínů a velryb v oceánu.

14. **Jezero Kandy:** Proplujte se na jezeře Kandy na tradičním člunu a pozorujte město z vody.

15. **Surfování na písečných dunách v Yala:** Vyzkoušejte si surfování na písečných dunách poblíž Yala National Park.

Srí Lanka nabízí různorodý mix přírodní krásy, kultury a dobrodružství, což z ní činí fascinující destinaci pro cestovatele z celého světa.

Akční letenky na Srí Lanku

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.