TIP! Turkish Airlines ✈ Tanzánie - akční letenky Dar Es Salaam z Prahy ↔ 13.690 Kč

TIP! Turkish Airlines ✈ Tanzánie - akční letenky Dar Es Salaam z Prahy ↔ 13.690 Kč
Rezervace letenky

Ozvěny swahilské kultury vás vtáhnou do pulzujícího srdce Tanzánie, kde se střetávají moderní mrakodrapy s tradičními trhy a vůní mořského vánku. V této metropoli prožijete nejen nocní život plný afrických rytmů, ale také zjistíte, jaký je význam slov „Haven of Peace“ ve světě plném dobrodružství. Koukněte na letenky Dar Es Salaam z Česka za 13.690 Kč.

Zpáteční lety Dar Es Salaam z Prahy za 13.690 Kč

Jestli jste propásli červnové open jaw lety do Dar Es Salaam, nebo dáváte raději přednost odletů z naší vlasti, využijte služeb tureckých aerolinek Turkish Airlines.

Dopravce: Turkish Airlines

Cestovní období: 7. listopad 2023 až 13. červen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Istanbul (IST) Istanbul Arpt Turecko (2h 45min)

Přílet: Dar Es Salaam (DAR) Es Salaam Intl Tanzanie

Zavazadla: 4 zdarma (2 příruční + 2 do podpalubí do 46 kg)

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na mezinárodní letiště Dar Es Salaam (DAR) máte několik možností, jak se dostat do centra města Dar Es Salaam. Zde jsou některé z nich:

1. **Dálkový autobus**: Jedná se o nejlevnější způsob dopravy. Dálkové autobusy jezdí z letiště do centra města a jsou cenově dostupné. Cena se může pohybovat kolem 1-2 USD, ale záleží na konkrétním autobusovém provozovateli.

2. **Bajaji (tříkolky)**: Toto jsou tradiční tříkolky, které jsou v Dar Es Salaam běžným dopravním prostředkem. Jsou levné, ale cena se může lišit v závislosti na délce trasy a dohodě s řidičem.

3. **Taxi**: Taxi je další možností, avšak cena bude vyšší než u dálkového autobusu nebo bajaji. Přibližná cena taxíku z letiště do centra města by mohla být kolem 15-20 USD. Ujistěte se, že máte dohodnutou cenu nebo použijte taxametr.

4. **Soukromý přepravce**: Některé soukromé společnosti nabízejí přepravu z letiště do centra města za pevnou cenu. Můžete si rezervovat přepravu předem online nebo na letišti.

Co dělat v Dar Es Salaam?

Dar Es Salaam, největší město Tanzanie, je fascinujícím místem plným kultury, historie a krásného pobřeží Indického oceánu. Zde je seznam 15 atrakcí a zajímavostí, které můžete v Dar Es Salaam navštívit:

1. **Město na pobřeží**: Užijte si nádhernou plážovou atmosféru a sluneční západy slunce na pláži Coco Beach nebo Oyster Bay.

2. **Národní muzeum**: Navštivte Národní muzeum v Dar Es Salaam, které domovem mnoha historických a kulturních pokladů Tanzanie.

3. **Makumbusho Village**: Toto venkovské muzeum představuje tradice a kulturu tanzanských kmenů prostřednictvím tradičních domů, řemesel a tanců.

4. **St. Joseph's Cathedral**: Obdivujte architekturu této katolické katedrály, která je jednou z nejvýznamnějších sakrálních staveb v městě.

5. **Zoologická zahrada Dar Es Salaam**: Prozkoumejte tuto zoologickou zahradu, kde můžete vidět různé druhy africké fauny, včetně lva a slona.

6. **Námořní muzeum**: Námořní muzeum nabízí zajímavý pohled na historii a vývoj tanzanského námořnictva.

7. **Village Museum**: Toto muzeum nabízí pohled na tradice a životní styl tanzanských vesnic a kmenů.

8. **Bongoyo Island**: Výlet na tuto malou ostrově nabízí krásný snorkeling a relaxaci na pláži.

9. **Kariakoo Market**: Prozkoumejte tento trh, kde můžete nakupovat místní suvenýry, oblečení a tradiční tanzanské produkty.

10. **Umělecké galerie**: Město má několik uměleckých galerií, jako je Alliance Française a Nyumba ya Sanaa, kde můžete prohlédnout místní i mezinárodní umělecká díla.

11. **Zahrady botanického výzkumného ústavu**: Procházka těmito krásnými zahradami nabízí klidný únik od městského shonu.

12. **Fish Market Kivukoni**: Zkuste místní ryby a mořské plody v jednom z mnoha stánků na trhu.

13. **Makumbusho Ya Taifa (Muzeum Umění)**: Toto muzeum umění má rozsáhlou sbírku tradičního a moderního afrického umění.

14. **Výlety na safari**: I když jste v městě, můžete si zařídit výlety na safari a pozorovat divokou zvěř v národních parcích poblíž Dar Es Salaam.

15. **Kostel Askofu Mkuu Msongari**: Tento katolický kostel je další ukázkou architektonické krásy v Dar Es Salaam a stojí za návštěvu.

Náš tip

Další levné letenky do Tanzánie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.