TIP! Rumunsko ✈ 4 tipy na letenky do Bukurešti z Vídně a Prahy ↔ od 1.214 Kč

TIP! Rumunsko ✈ 4 tipy na letenky do Bukurešti z Vídně a Prahy ↔ od 1.214 Kč

Naplánujte si únik do Bukurešti, kde se setkává bohatá historie s moderním životem. Procházejte se po malebných uličkách starého města, obdivujte impozantní architekturu a ochutnejte autentické rumunské pokrmy. Bukurešť vás ohromí svou atmoškou, nabídkou umění a mixem kultur. Aktuálně se zpáteční letenkou do Bukurešti od 1.214 Kč!

Jak letět do Bukurešti?

Aktuálně se letecky do Bukurešti můžeme vydat ve 4 různých verzích. Dvě vedou z Vídně a dvě z Prahy. Svěřit se můžeme do služeb Ryanair, Wizz Air a nebo Austrian Airlines

1. Ryanair - Rumunsko - Bukurešť z Vídně od 1.214 Kč - období 7. červen 2023 až 30. březen 2024

2. Wizz Air - Rumunsko - Bukurešť z Prahy od 1.595 Kč - období 7. červen 2023 až 5. duben 2024

3. Austrian - Rumunsko - Bukurešť z Vídně za 2.190 Kč - období 23. srpen 2023 až 27. říjen 2023

4. Wizz Air - Rumunsko - Bukurešť z Vídně od 2.572 Kč - období 6. červen 2023 až 10. říjen 2023

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

Po příletu na letiště Henri Coandă v Bukurešti (OTP) existuje několik způsobů, jak se dostat do centra města. Zde je seznam dopravních možností:

1. Autobus: Můžete využít autobusovou linku 783, která jezdí mezi letištěm a centrem Bukurešti. Jízdné stojí přibližně 3,50 RON (0,70 EUR) a cesta trvá zhruba 45 minut.

2. Metro: Letiště je také propojeno sítí metra. Můžete využít linku M2 (modrou linku) a vystoupit na některé zastávce v centru města. Jízdné stojí přibližně 5 RON (1 EUR) a cesta trvá přibližně 40 minut.

3. Taxi: Druhou možností je využití taxi služby. Existují různé taxi společnosti, které nabízejí přepravu z letiště do centra. Cena se pohybuje kolem 1,40 RON (0,30 EUR) za kilometr, ačkoli se mohou lišit podle příslušné taxi společnosti.

4. Soukromý přepravce: Můžete také využít soukromé přepravní služby, které vám poskytnou pohodlný a individuální přesun z letiště do centra. Ceny za tuto službu se liší v závislosti na poskytovateli a typu vozidla.

Co dělat v Bukurešti?

1. Palác Parlamentu: Navštivte druhý největší administrativní budovu na světě, která je impozantním symbolem města. Prohlédněte si jeho bohatou výzdobu a rozsáhlé interiéry.

2. Staré město: Projděte se historickým centrem města, které je plné úzkých uliček, barevných domů a tradiční architektury. Obdivujte kostely, náměstí a trhy plné místní atmosféry.

3. Národní muzeum umění: Objevte rozsáhlou sbírku rumunského umění od středověku až po současnost. Muzeum hostí důležitá díla a výstavy výtvarných umělců z celého Rumunska.

4. Herastrau Park: Odpočiňte si v největším parku v Bukurešti. Procházejte se podél jezera, relaxujte na zelených trávnících a vychutnávejte si přírodní krásy a klid.

5. Muzeum vesnice: Zažijte autentickou rumunskou vesnici v tomto muzeu na čerstvém vzduchu. Procházejte se mezi historickými domy, tradičními řemesly a dozvídejte se o rumunské kultuře a tradicích.

6. Národní divadlo: Užijte si divadelní představení v jednom z nejprestižnějších divadelních komplexů v Rumunsku. Obdivujte umělecká díla na jevišti a prožijte nezapomenutelný kulturní zážitek.

7. Calea Victoriei: Procházejte se po hlavní ulici města, která je plná obchodů, kaváren a historických budov. Objevujte tamní život a atmosféru a ochutnejte místní gastronomii.

8. Cotroceni Palace: Navštivte bývalý královský palác, který je dnes oficiálním sídlem prezidenta Rumunska. Procházejte se po krásných zahradách a obdivujte historickou architekturu.

9. Muzeum vesmíru: Prozkoumejte fascinující svět vesmíru a astronomie v tomto moderním muzeu. Objevte interaktivní expozice, planety a hvězdné systémy.

10. Bucharest Mall: Zabavte se při nakupování v jednom z největších nákupních center v Bukurešti. Najdete zde širokou škálu obchodů, restaurací, kaváren a kin.

Akční letenky Bukurešť

Náš tip

Další levné letenky do Rumunska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.