TIP! British Airways ✈ USA - Arizona - akční letenky Phoenix z Mnichova ↔ 10.490 Kč

TIP! British Airways ✈ USA - Arizona - akční letenky Phoenix z Mnichova ↔ 10.490 Kč
Rezervace letenky

Nalakovaný koktejlem sluneční energie a pohostinské atmosféry, tento arizonský klenot je mnohem více než jen odrazovým můstkem k Grand Canyonu. Phoenix nabízí fascinující mix moderního urbanismu a divokého západu, což vytváří neopakovatelnou scénu pro dobrodružný výlet. Teď navíc podpoření akční letenkou do Phoenixu za 10.490 Kč.

Letenky do Arizony v ceně okolo 10 tisíc!

Nejen samotné americké město Phoenix, ale taky samotný stát Arizona není k doletu za levný peníz každý den. Je to úplně naopak, tyto akční letenky do USA přichází na trh velmi sporadicky, řadí se tedy mezi málo vídané nabídky. Doporučujeme u rezervace příliš neváhat, odletá se třeba i ještě toto léto! Velmi lehce vám tak vaše volné místo vyfoukne někdo jiný.

Dopravce: British Airways

Cestovní období: 14. září 2023 až 26. bžezen 2024

Odlet: Mnichov (MUC) Munich Intl Arpt Německo

Přestup: Londýn (LHR) Heathrow Velká Británie (2h 20min)

Přílet: Phoenix (PHX) Sky Harbor Intl Arpt Spojené státy americké (USA)

Zavazadla: 2 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Phoenix Sky Harbor International Airport (PHX) máte několik možností, jak se dostat do centra města Phoenix. Zde je několik způsobů dopravy, seřazených podle ceny:

1. **Valley Metro Light Rail**:
   - Cena: Cca 2 USD za jednu jízdu.
   - Čas: Cca 40-45 minut.
   - Popis: Valley Metro Light Rail je rychlý a efektivní způsob, jak se dostat z letiště do centra Phoenix. Stanice Sky Harbor Airport se nachází přímo na letišti, a tak můžete snadno nastoupit na vlak. Je to cenově dostupná a pohodlná volba.

2. **SuperShuttle**:
   - Cena: Zhruba 13-16 USD na jednoho cestujícího.
   - Čas: Závisí na trase a počtu zastávek, ale obvykle trvá asi 20-30 minut.
   - Popis: SuperShuttle je sdílená kyvadlová doprava, která vás může odvézt přímo do vašeho hotelu nebo cíle v centru města Phoenix. Cena je rozumná, ale může se zvýšit v závislosti na počtu cestujících a vaší destinaci.

3. **Taxi**:
   - Cena: Zhruba 15-20 USD včetně poplatků za přistavení.
   - Čas: Cca 10-15 minut.
   - Popis: Taxisluzba je k dispozici před terminálem letiště. Toto je pohodlná možnost, pokud preferujete soukromý přepravní prostředek. Cena se může lišit v závislosti na dopravci a provozních podmínkách.

4. **Pronájem auta**:
   - Cena: Závisí na společnosti a typu vozidla, ale ceny za pronájem auta začínají zhruba na 30 USD za den.
   - Čas: Cesta do centra města trvá asi 10-15 minut.
   - Popis: Pokud máte rádi nezávislost a plánujete prozkoumávat více než jen centrum Phoenix, pronájem auta může být dobrým řešením. Na letišti najdete několik autopůjčoven.

Záleží na vašich preferencích a rozpočtu, kterou možnost dopravy si vyberete. Valley Metro Light Rail je často doporučovanou možností pro cestující, kteří chtějí ušetřit a zároveň se snadno dostat do centra Phoenixu.

Co dělat v Phoenixu?

Phoenix, hlavní město Arizony, nabízí spoustu zajímavých aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Zde je seznam 15 věcí, které můžete v Phoenixu podniknout:

1. **Desert Botanical Garden**: Navštivte botanickou zahradu v poušti, kde najdete ohromující sbírku pouštních rostlin a kaktusů.

2. **Horská chata South Mountain Park**: Výlet na vrchol hory South Mountain nabídne dechberoucí výhled na město a okolní krajinu.

3. **Heard Museum**: Tento muzeum se specializuje na kulturu a umění původních obyvatel Arizony, indiánských kmenů.

4. **Palm Canyon**: Prozkoumejte krásný kanion s palmami až na dně, kde najdete obnovující se prameniště.

5. **Muzeum umění Phoenix**: Objevte rozsáhlou sbírku uměleckých děl od renesance po současné umění.

6. **Továrna na čokoládu Cerreta Candy Company**: Podívejte se, jak se vyrábí čokoláda, a ochutnejte některé místní dobrotky.

7. **Arizona Science Center**: Zábavné a interaktivní muzeum, které nabízí vědecké výstavy pro všechny věkové kategorie.

8. **Camelback Mountain**: Vydejte se na horský výstup na tento výrazný hřbet s kamenným tvarem připomínajícím hrbatého velblouda.

9. **Chihuly Collection**: Tuto galerii zdobí ohromující skleněné umění Dale Chihulyho.

10. **Historický okres Heritage Square**: Obklopujte se zachovalou historickou architekturou, včetně restaurací a muzeí.

11. **Phoenix Zoo**: Vstupte do světa zvířat a prozkoumejte rozmanité ekosystémy a druhy.

12. **Státní kapitol Arizony**: Prohlédněte si budovu státní kapitoly a okolní areál.

13. **Pueblo Grande Museum**: Toto archeologické muzeum představuje důležitý pohled na původní osídlení v oblasti.

14. **Kultura Phoenix**: Užijte si bohatý kulturní život města prostřednictvím divadelních představení, koncertů a uměleckých výstav.

15. **Továrna na pivo a kouření BBQ**: Ochutnejte místní piva a tradiční BBQ pokrmy v jedné z místních pivovarů nebo restaurací.

Phoenix je město plné kontrastů, od pouštní krajiny po kulturní a umělecké centrum. Má co nabídnout každému typu návštěvníka, ať už máte zájem o přírodu, historii, nebo moderní kulturu.

Akční letenky do Phoenixu

Náš tip

Další levné letenky do USA

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.