Nový spoj! Ryanair ✈ Albánie - levné letenky Tirana z Prahy ↔ od 1.682 Kč

Nový spoj! Ryanair ✈ Albánie - levné letenky Tirana z Prahy ↔ od 1.682 Kč
Rezervace letenky

S ohlášením zimního letového řádů můžeme narazit na nové atraktivní spoje. Velice lákavý je nový lowcost tarif z České republiky do Albánie. Do Tirany jsme doposud mohli cestovat s Wizz Air z Vídně, do prodeje teď však byly zařazeny obousměrné nízkonákladové letenky Tirana s odlety z Prahy startujíc na ceně 1.682 Kč vč. cesty zpět.

Nová linka Praha - Tirana!

Za zrodem nového tarifu do Albánie stojí irská letecká společnost Ryanair, která tam bude létat od konce října. Letenky Praha - Tirana a zpátky je možné v předprodeji bookovat už nyní za zaváděcí cenu pod sedmnáct stovek.

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: 31. říjen 2023 až 30. březen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přílet: Tirana (TIA) Rinas Arpt Albánie (cca 2h)

Zavazadla: 1 příruční zavazadlo zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

1. Autobus: Nejlevnější způsob dopravy z letiště do centra Tirany je autobusem. Můžete využít linky autobusu s číslem 1, která jezdí pravidelně mezi letištěm a centrem. Cena jízdenky je přibližně 300 ALL (albánských leků) a doba jízdy trvá kolem 30-40 minut, v závislosti na dopravní situaci.

2. Veřejný mikrobus (furgon): Další možností je využití veřejných mikrobusů, známých jako furgon. Tyto mikrobusy jsou levnější než taxi a jezdí pravidelně z letiště do centra a dalších částí města. Cena za jízdenku se pohybuje kolem 500 ALL a doba jízdy závisí na trase a provozu.

3. Taxi: Pokud preferujete pohodlí a rychlost, můžete si pronajmout taxi přímo na letišti. Taxislužba je k dispozici 24 hodin denně a cesta do centra trvá přibližně 20-30 minut, v závislosti na provozu. Cena za taxi se pohybuje kolem 2 500 - 3 000 ALLale je vždy doporučeno dohodnout si cenu s řidičem předem nebo použít taxametr.

Co dělat v Albánii?

Tirana, hlavní město Albánie, a Albánie samotná nabízejí mnoho zajímavostí, lákadel a atrakcí. Zde je seznam několika míst, která stojí za to navštívit:

1. Skanderbegovo náměstí: Centrální náměstí v Tirani, pojmenované po národním hrdinovi Gjergji Kastrioti Skanderbegu, nabízí impozantní sochu Skanderbega, historické budovy a živou atmosféru.

2. Národní historické muzeum: Muzeum, které vám poskytne přehled o albaňské historii a kultuře. Zde si můžete prohlédnout artefakty, umělecká díla a historické dokumenty.

3. BunkArt: Bývalý atomový kryt, který byl přeměněn na muzeum a galerii. Zde můžete objevit fascinující aspekt albaňského komunistického režimu a jeho vliv na zemi.

4. Et'hem-beyova mešita: Historická mešita v centru Tirany, která je symbolem náboženské tolerance. Navštivte ji a obdivujte její architekturu a klidnou atmosféru.

5. Hrad Kruja: Nachází se nedaleko Tirany a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Můžete si prohlédnout muzeum věnované národnímu hrdinovi Skanderbegovi a procházet se historickými uličkami.

6. Pláže Albánie: Albánie má také krásné pláže na pobřeží Jaderského a Jónského moře. Mezi oblíbené pláže patří pláž Saranda, Durrës, Vlora a mnoho dalších.

7. Národní parky: Albánie je domovem mnoha národních parků, jako je národní park Llogara, národní park Butrint, národní park Theth a další. Tyto parky nabízejí přírodní krásy, horské túry a možnosti pozorování divokého života.

8. Gjirokastër: Starobylé město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete procházet historickým centrem, navštívit Gjirokastërský hrad a poznat místní kulturu.

9. Ksamil: Malebné letovisko s nádhernými plážemi a ostrovy, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

10. Vyhlídková jízda na jezeře Ohrid: I když je jezero Ohrid na hranicích Albánie a Severní Makedonie, stojí za to absolvovat vyhlídkovou jízdu po jezeře, které je známé pro svou krásnou vodu a kulturní dědictví.

Toto je jen malý výběr z toho, co Albánie a Tirana nabízejí. Země je plná bohaté historie, krásné přírody a pohostinných lidí, kteří vám rádi ukážou jejich kulturu a tradice.

Všechny akční letenky Tirana

Náš tip

Další levné letenky do Albánie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.