Doporučujeme! Austrian Airlines ✈ Itálie - Toskánsko - akční letenky do Florencie z Vídně na letní prázdniny ↔ 3.990 Kč

Doporučujeme! Austrian Airlines ✈ Itálie - Toskánsko - akční letenky do Florencie z Vídně na letní prázdniny ↔ 3.990 Kč
Rezervace letenky

S leteckou společností Austrian Airlines se teď vyplatí plánovat levný let do různých koutů Evropy. Ve svém repertoáru má i Itálii a malebné Toskánsko. Jestli ještě nemáte zorganizovaný prázdninový let, doporučujeme obousměrné akční letenky do Florencie, kdy při odletu z letiště ve Vídni zaplatíme za sezónní letenku 3.990 Kč.

Do Florencie s Austrian Airlines o letních prázdninách!

Dopravce: Austrian Airlines

Cestovní období: 26. červen až 26. říjen 2023 (vč. letních prázdnin)

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přílet: Florencie (FLR) Peretola Arpt Itálie (1h a 25min)

Zavazadla: 2 palubní zavazadla zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště do města?

Po příletu na letiště Florencie (FLR) Peretola existuje několik způsobů, jak se dostat do centra města. Zde je seznam dopravních možností, seřazených od nejlevnějších:

1. Autobus: Nejlevnější možností je využít městský autobus, linka "Vola in Bus", který jezdí pravidelně z letiště do centra Florencie. Cena jízdenky je přibližně 2 EUR a cesta trvá přibližně 20-30 minut.

2. Shuttle bus: Existuje také několik soukromých společností, které provozují shuttle busy mezi letištěm a centrem Florencie. Cena jízdenky se pohybuje kolem 6-10 EUR a cesta trvá přibližně 20-30 minut.

3. Taxi: Taxi je rychlou a pohodlnou možností, avšak také dražší. Cena za taxík z letiště do centra se pohybuje kolem 20-30 EUR a cesta trvá přibližně 15-20 minut.

4. Pronájem auta: Pokud preferujete nezávislost a flexibilitu, můžete si pronajmout auto přímo na letišti. Ceny pronájmu se liší v závislosti na společnosti a typu vozu.

Co dělat ve Florencii?

Florence, hlavní město Toskánska, je bohaté na historii, kulturu a umění. Zde je seznam deseti atrakcí, zajímavostí a lákadel, které můžete ve Florencii navštívit:

1. Katedrála Santa Maria del Fiore: Tato impozantní katedrála je jedním z nejznámějších symbolů Florencie. Vylezte na kupoli, abyste si vychutnali úchvatný výhled na město.

2. Galerie Uffizi: Pokud jste umělecký nadšenec, návštěva Uffizi je nevyhnutelná. Tato slavná galerie hostí významná umělecká díla, včetně Botticelliho "Narození Venuše" a Michelangelova "David".

3. Ponte Vecchio: Starobylý kamenný most přes řeku Arno je jedním z nejikoničtějších symbolů Florencie. Procházka po mostě vám umožní obdivovat šperkařské obchody a výhledy na řeku.

4. Palazzo Vecchio: Tento majestátní palác sloužil jako sídlo florentských vládců. Dnes můžete prozkoumat jeho nádherné interiéry a vychutnat si výhled z věže na Piazza della Signoria.

5. Giardino di Boboli: Tato rozsáhlá zahrada se nachází za Palazzo Pitti a nabízí krásné procházky, fontány a historické sochy. Je to ideální místo k odpočinku po prohlídce města.

6. Galileoovo muzeum: Pokud vás zajímá věda a astronomie, navštivte Galileoovo muzeum. Zde můžete prozkoumat jeho vynálezy a objevy a získat lepší porozumění jeho vědeckého dědictví.

7. Pitti Palace: Tento impozantní palác je domovem významného uměleckého muzea, které zahrnuje umělecká díla od italských mistrů jako Botticelli, Tizian a Caravaggio.

8. Piazzale Michelangelo: Výstup na Piazzale Michelangelo vám umožní obdivovat panoramatický výhled na Florencii a její okolí. Je to také skvělé místo na západ slunce.

9. Mercato Centrale: Prozkoumejte tradiční tržnici, kde najdete širokou nabídku čerstvého ovoce, zeleniny, sýrů a dalších místních specialit. Je to skvělé místo na ochutnávání tradiční toskánské kuchyně.

10. Galleria dell'Accademia: Tato galerie je domovem slavné sochy Michelangelova "David" a dalších významných soch a maleb. Je to ideální místo pro milovníky umění.

Akční letenky do Florencie

Náš tip

Ještě minulý měsíc nabízela akční letenky do Florencie i Lufthansa, nicméně tyto lety už nejsou v nabídce. Můžete však mrknout i na další levné letenky do Itálie.

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.