TIP! Wizz Air ✈ Norsko - levné letenky do Bergenu z Katovic ↔ od 1.032 Kč

TIP! Wizz Air ✈ Norsko - levné letenky do Bergenu z Katovic ↔ od 1.032 Kč
Rezervace letenky

Obklopeno sedmi horami a nádhernými fjordy, kde klasické dřevěné domy stojí po boku moderní architektury a působí jako svědkové jeho bohaté minulosti a budoucnosti plné možností. Bergen, vstupní brána do fjordů, kouzlo Norska, nabízí mix kulturních zážitků, nádherné přírody a nezapomenutelnou gastronomii, která vás okouzlí na první pohled.

Zpáteční letenky do Bergenu jen za tisícovku!

Dopravce: Wizz Air

Cestovní období: 13. srpen 2023 až 6. duben 2024

Nejlevnější letenky: na říjen 2023

Odlet: Katovice (KTW) Pyrzowice Polsko

Přílet: Bergen (BGO) Flesland Airport Norsko

Doba letu: 2 hodiny a 25 minut

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Bergen Flesland (BGO) máte několik možností, jak se dostat do centra města Bergen. Následující seznam uvádí dopravní prostředky, seřazené od nejlevnějšího po nejdražší, spolu s cenami a časy dopravy.

1. Airport Bus (Flybussen): Airport Bus je autobusová služba, která vás odveze přímo z letiště do centra města Bergen na hlavní autobusové nádraží. Jízdné je přibližně 100 NOK a cesta trvá kolem 30 až 40 minut.

2. Městský tramvaje (Bybanen): Městský tramvajový systém Bybanen má také linku, která vás odveze z letiště do centra města. Jízdné je podobně jako u autobusu okolo 100 NOK a cesta trvá kolem 45 minut.

3. Taxi: Taxi je pohodlná možnost, ale bude to pravděpodobně nejdražší způsob, jak se dostat do centra města. Cena jízdenky z letiště do centra se může pohybovat mezi 400 až 600 NOK a cesta trvá kolem 20 až 30 minut, v závislosti na provozu.

4. Pronájem auta: Pokud preferujete osobní volnost a máte řidičský průkaz, můžete si pronajmout auto na letišti. Ceny pronájmu se liší v závislosti na modelu auta, délce půjčení a sezóně.

5. Pronájem kola: Bergen je cyklistické město a má dobře vyvinutou infrastrukturu pro cyklisty. Můžete si pronajmout kolo na letišti a projet si krásné cyklostezky do centra města.

Uvedené ceny jsou v norských korunách (NOK). V Bergen platí norská měna, takže si před cestou vyberte norské koruny, abyste měli hotovost na dopravu a další výdaje. Norské koruny můžete také vybrat z bankomatů na letišti nebo v centru města.

Co dělat v Bergenu a okolí?

Bergen, ležící na západním pobřeží Norska, je krásné město obklopené přírodou, fjordy a horskými vrcholy. Nabízí mnoho atrakcí a zajímavostí, které potěší každého návštěvníka. Zde je seznam 15 věcí, které můžete v Bergenu a okolí podniknout:

1. Bryggen: Návštěva historického přístavního kvartálu Bryggen, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Uvidíte malebné dřevěné budovy, tradiční obchody a restaurace.

2. Floyen: Vystoupejte na vrchol hory Floyen lanovkou nebo pěšky a oceníte úchvatný výhled na město a okolní fjordy.

3. Hanzovní muzeum: Zjistěte více o historii obchodu a kultury v Hanseatic Museum na Bryggen.

4. Akvarium v Bergenu: Prozkoumejte místní mořskou biodiverzitu v interaktivním Bergen Aquarium.

5. Národní muzeum Bergen: Objevte bohatou historii Norska a tradiční norskou kulturu.

6. Městská katedrála v Bergenu: Navštivte gotickou katedrálu sv. Olafa, která je nejstarší kostel v Bergenu.

7. Troldhaugen: Dům skladatele Edvarda Griega, kde si můžete poslechnout jeho hudbu a projít se okolní zahradou.

8. Fantoft stavkirke: Zrekonstruovaná středověká dřevěná stavkirke v půvabném přírodním prostředí.

9. Bergenhus pevnost: Navštivte historickou pevnost Bergenhus, která byla postavena ve středověku.

10. Fjordy: Prozkoumejte okolní fjordy, jako je Hardangerfjord nebo Sognefjord, na lodi nebo organizované plavbě.

11. Pstruhové farmy: Vydejte se na exkurzi do pstruhových farem a vyzkoušejte si rybolov.

12. Muzeum oleje v Bergen: Seznámte se s ropným průmyslem Norska v interaktivním muzeu.

13. Bergen Science Center: Ideální místo pro rodiny s dětmi, kde se mohou dozvědět zajímavé věci o vědě a technologii.

14. Zahrady a parky: Užijte si klidné procházky v krásných zahradách, jako je Botanická zahrada Bergenu nebo Gamlehaugen park.

15. Akvarium v Akvariet: Vzdálenější atrakce, ale stojí za to - prozkoumejte mořský svět v moderním akváriu v Norheimsundu.

Bergen nabízí bohaté kulturní, historické a přírodní atrakce, které vám umožní poznat krásy tohoto norského města a jeho okolí.

Akční letenky Bergen

Náš tip

Další levné letenky do Norska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.