TIP! Wizz Air ✈ Itálie - Sicílie - levné letenky Catania z Prahy ↔ od 1.602 Kč

TIP! Wizz Air ✈ Itálie - Sicílie - levné letenky Catania z Prahy ↔ od 1.600 Kč
Rezervace letenky

V objektivu vášnivého cestovatele, Catania je skvost na východním pobřeží Sicílie, kde sopka Etna vrhá stín na rušné rybí trhy a barokní náměstí. Toto město, kde se setkávají antická historie, nádherné pláže a autentická italská gastronomie, poskytuje nejen úchvatné výhledy, ale také zážitky, které ožívají v každé uličce. Jak se tam dostat?

Zpáteční letenky do Catania z Prahy od 1.602 Kč

Dopravce: Wizz Air

Cestovní období: 25. červenec 2023 až 6. duben 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přílet: Catania (CTA) Fontanarossa Arpt Itálie

Doba letu: 2 hodiny a 25 minut

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dopravit z letiště Catania (CTA) Fontanarossa?

Po příletu na letiště Catania-Fontanarossa je několik způsobů, jak se dostat do centra města Catania. Seřadím je podle ceny od nejlevnějšího po nejdražší:

1. Autobus: Nejlevnější způsob, jak se dostat do centra Catanie, je autobusem. Autobusová linka Alibus odjíždí z letištního terminálu do centra města a stojí kolem 4-5 eur. Jízdní doba z letiště do centra trvá asi 20-30 minut, v závislosti na dopravní situaci.

2. Airport Shuttle: Některé společnosti nabízejí sdílený přepravu ze letiště do centra města za cenu kolem 8-10 eur na osobu. Tento způsob může být pohodlnější než autobus, protože vás odveze až k vašemu ubytování.

3. Taxi: Taxi je pohodlný a rychlý způsob, jak se dostat z letiště do centra města. Cena za taxi se pohybuje kolem 25-35 eur, a doba jízdy je asi 15-20 minut, v závislosti na provozu.

4. Pronájem auta: Pokud preferujete vlastní nezávislost, můžete si pronajmout auto na letišti. Ceny za pronájem auta se liší v závislosti na značce a modelu auta a délce pronájmu.

Co dělat ve městě Catania a okolí?

Catania, ležící na východním pobřeží Sicílie, je fascinujícím městem, které nabízí návštěvníkům bohatou historii, úchvatné architektonické památky a krásné pláže. Zde je 15 atrakcí, lákadel a zajímavostí, které stojí za návštěvu:

1. Katedrála svaté Agáty: Impozantní katedrála se nachází na náměstí Piazza del Duomo a je zasvěcena patronce města, svaté Agátě. Její fasáda je působivá a uvnitř můžete obdivovat bohatě zdobené kaple.

2. Staré město: Procházejte úzkými uličkami starého města Catania, kde najdete malebné náměstí, trhy s místními potravinami a historické památky.

3. Piazza del Duomo: Hlavní náměstí města, kde si můžete odpočinout u fontány slona, která je symbolem Catanie.

4. Castello Ursino: Tato pevnost z 13. století, postavená císařem Fridrichem II., nabízí skvělý výhled na město a okolní krajinu.

5. Teatro Massimo Bellini: Pokud jste milovníkem opery, navštivte toto krásné divadlo pojmenované po slavném skladateli Vincenzu Bellinimu.

6. Monastero dei Benedettini: Obdivujte rozlehlý klášter z 17. století, který je dnes součástí univerzity. Jeho nádvoří a zahrady jsou oázy klidu.

7. Pláže: Využijte blízkosti moře a odpočiňte si na jedné z místních pláží, jako jsou Playa San Giovanni nebo Playa della Plaja.

8. Fontána dell'Elefante: Na Piazza del Duomo můžete obdivovat sloní sochu, která je symbolickým symbolem Catanie.

9. Piazza Università: Nádherné náměstí obklopené paláci a historickými budovami, ideální místo na procházku.

 

10. Giardino Bellini: Veřejná zahrada s bohatou vegetací a výhledem na město a moře.

11. Mercato del Pesce: Navštivte místní rybí trh a ochutnejte čerstvé mořské plody a ryby.

12. Porta Uzeda: Historická brána postavená na počest krále Ferdinanda III.

13. Teatro Romano: Pozůstatky antického divadla, které se nachází poblíž starého města.

14. Monastero dei Cappuccini: Klášter s kryptou plnou mumifikovaných těl, fascinující místo s mnoha legendami.

15. Sopka Etna: Vzdálenost od Catanie k vulkánu Etna je relativně krátká. Pokud máte čas, nezapomeňte navštívit jednu z nejaktivnějších sopek na světě a vychutnat si neuvěřitelné výhledy na krajinu.

 

To jsou jen některé z atrakcí, které můžete v Catánii a jejím okolí objevit. Město nabízí mnoho dalších krásných míst a zážitků, které vás určitě okouzlí svým bohatým kulturním dědictvím a přírodní krásou.

Náš tip

Další levné letenky do Itálie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6520 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.