TIP! Turkish Airlines ✈ Nepál - akční letenky Kathmandu z Vídně ↔ 14.990 Kč

TIP! Turkish Airlines ✈ Nepál - akční letenky Kathmandu z Vídně ↔ 14.990 Kč
Rezervace letenky

Nádherně zasazené mezi horské vrcholky Himálaje, Kathmandu je fascinující jedinečnou kombinací historických památek a nádherné přírody. Obdivujte bohatě zdobené chrámy a kláštery, vychutnejte si autentickou nepálskou kuchyni nebo se vydejte na trek do nedalekých hor pro nezapomenutelný zážitek. Nyní s letenkou do Nepálu už za 14.990 Kč!

Do Nepálu už za patnáct tisíc!

Vzácná letenka do Nepálu, na které ještě dost ušetříme! Jen pro srovnání, poslední akce na levné letenky do Kathmandu má jarní datum s cenovkou 18.990 Kč, momentálně tedy uspoříme 4 tisíce. Stačí šáhnout po akční letence Vídeň - Kathmandu a zpět za 14.990 Kč.

Dopravce: Turkish Airlines

Cestovní období: 4. prosinec 2023 až 5. březen 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: Istanbul (IST) Istanbul Arpt Turecko

Přílet: Kathmandu (KTM) Tribuvan Arpt Nepál

Zavazadla: 3 zdarma (2 příruční + 1 odbavené do 30 kg)

Jak se po příletu dostanu z letiště?

Po příletu na letiště Tribhuvan (KTM) v Kathmandu máte několik možností, jak se dostat do centra města. Zde jsou tři hlavní dopravní prostředky, které můžete zvážit, seřazené podle ceny a časové náročnosti:

1. **Místní autobus**:
   - Cena: 20-50 NPR (nepálská rupie) za osobu
   - Čas: Závisí na dopravní situaci, obvykle 45 minut až 1,5 hodiny.
   - Popis: Místní autobusy jsou nejlevnější způsob, jak se dostat do centra města. Můžete si vybrat mezi různými linkami, a i když jsou občas přeplněné, jsou oblíbené u místních obyvatel. Buďte si ale vědomi, že autobusové zastávky a jízdní řády nemusí být vždy jasně označené.

2. **Taxi**:
   - Cena: 600-1000 NPR (nepálská rupie) za jízdu do centra města (celé taxi)
   - Čas: Asi 30-45 minut, v závislosti na provozu.
   - Popis: Taxi je pohodlnější možností a cesta do centra města by měla trvat kolem půl hodiny. Než nasednete do taxi, ujistěte se, že jste se dohodli na ceně s řidičem nebo použijte taxametr.

3. **Privátní přeprava**:
   - Cena: 800-1500 NPR (nepálská rupie) za osobu
   - Čas: Asi 30-45 minut, v závislosti na provozu.
   - Popis: Existují také společnosti nabízející privátní přepravu z letiště do centra města. Tyto služby mohou být pohodlnější a spolehlivější než místní autobusy a taxíky. Ceny se mohou lišit v závislosti na zvolené společnosti.

Pamatujte, že provoz v Kathmandu může být rušný a nepředvídatelný, takže časy uvedené výše jsou orientační. Mějte také na paměti, že ceny se mohou měnit v závislosti na sezóně a poptávce. Vyberte si možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím.

Co dělat v Nepálu?

Samozřejmě! Nepál je fascinující zemí s bohatou historií, ohromující přírodou a zajímavou kulturou. Zde je seznam 15 atrakcí a zajímavostí, které stojí za návštěvu:

1. **Mount Everest**: Zajímavostí je samozřejmě nejvyšší hora světa, Mount Everest. I když nemusíte nutně stoupat až na vrchol, trek k základnímu táboru Mount Everestu vám přinese nezapomenutelné zážitky.

2. **Kathmandu Durbar Square**: Historické jádro Kathmandu, plné paláců, chrámů a pagod.

3. **Potala Palace**: Národní kulturní poklad, královský palác, který se nachází ve městě Lhasa v sousedním Tibetu.

4. **Pokhara**: Oáza klidu, jezera Phewa a úchvatné výhledy na Himálaj.

5. **Boudhanath Stupa**: Jeden z největších stup buddhistických stup v zemi, důležité poutní místo.

6. **Svayambhunath (Monkey Temple)**: Starobylý buddhistický komplex se zlatou kopulí, obývaný divokými opicemi.

7. **Annapurna Circuit Trek**: Epický trek kolem masivu Annapurny s nezapomenutelnými výhledy a setkáními s místními obyvateli.

8. **Chitwan National Park**: Jeden z nejznámějších národních parků v Nepálu s bohatou faunou a flórou, včetně nosorožců, slonů a tygrů.

9. **Lumbiní**: Místo narození Buddhy, důležité poutní místo pro buddhisty z celého světa.

10. **Mustang**: Izolovaná království na severu Nepálu s úchvatnými divokými krajinami.

11. **Langtang National Park**: Oblast poskytující nádherné výhledy na himálajské vrcholky a unikátní flóru a faunu.

12. **Gosainkund**: Krásné jezera ležící v nadmořské výšce, obklopené impozantními horami.

13. **Pashupatinath Temple**: Důležitý hinduistický chrám v Kathmandu, známý svými pohřebními rituály na břehu řeky Bagmati.

14. **Panauti**: Malebné město plné starobylých chrámů a architektury.

15. **Everest View Trek**: Lehčí trek, který vám umožní obdivovat krásu Mount Everestu z menší výšky.

Nepál je země s neuvěřitelně různorodou krajinou a kulturou, ať už jste dobrodruh nebo cestovatel, určitě vás zde čeká mnoho nezapomenutelných zážitků.

Akční letenky do Kathmandu

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.