TIP! Turkish Airlines ✈ Indonésie - akční letenky Jakarta z Prahy ↔ 14.790 Kč

TIP! Turkish Airlines ✈ Indonésie - akční letenky Jakarta z Prahy ↔ 14.790 Kč
Rezervace letenky

Představte si metropoli, kde se moderní mrakodrapy mísí s historickými chrámy a trhy nabízející bohaté kulturní zážitky. Objevujte ulice plné života, kde se aromaty tradiční indonéské kuchyně snoubí s rytmy gamelanu, zatímco se připravujete na dobrodružství ve městě plném kontrastů. Na konci září je tu šance na Jakartu z Prahy!

Letenky do Jakarty z Česka za 14.790 Kč

To už tady dlouho nebylo! Na akční letenky do Jakarty čekáme již od začátku letošního roku. Když se budeme bavit jenom o letenkách Jakarta s odlety z Prahy, tak je to ještě déle (listopad 2022). Nynější akci má na svědomí turecká národní aerolinka Turkish Airlines. Jiná alternativa na dané trase není k dispozici, tak neváhejte!

Dopravce: Turkish Airlines

Cestovní období: 1. listopad 2023 až 29. červen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Istanbul (IST) Istanbul Arpt Turecko

Přílet: Jakarta (CGK) Soekarno Hatta Intl Indonésie

Zavazadla: 3 zdarma (2 příruční + 1 odbavené do 30 kg)

Bonus: Jídlo na palubě zdarma

Jak se po příletu do Jakarty dostat z letiště?

Z letiště Soekarno-Hatta International Airport (CGK) do centra Jakarty můžete využít několik různých možností dopravy. Zde jsou některé z nich (časy a ceny jsou pouze orientační a mohou se lišit v závislosti na dopravní situaci):

1. **TransJakarta Bus Rapid Transit (BRT)**:
   - Cena: Levná (asi 15 000 - 35 000 IDR)
   - Čas: Zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na trase a provozu
   - Popis: BRT je levný a efektivní způsob dopravy z letiště do centra města. Autobusy jsou klimatizované a je možné je využít k dosažení různých částí města.

2. **Taxi**:
   - Cena: Středně drahá (asi 150 000 - 300 000 IDR)
   - Čas: Zhruba 30 minut - 1 hodina
   - Popis: Taxi jsou pohodlnou možností přímého přepravy do centra města. Mějte na paměti, že některé taxi mohou být dražší než jiné, a doporučuje se používat oficiální taxi s taxametrem.

3. **Aplikace pro sdílení jízdy (Uber nebo Grab)**:
   - Cena: Středně drahá (podobně jako taxi)
   - Čas: Zhruba 30 minut - 1 hodina
   - Popis: Použití aplikací pro sdílení jízdy, jako je Uber nebo Grab, je další pohodlnou volbou pro přepravu do centra města. Cena se může lišit v závislosti na provozu a trase.

4. **Airport Train (vlak z letiště)**:
   - Cena: Středně drahá (asi 70 000 - 100 000 IDR)
   - Čas: Zhruba 45 minut - 1 hodina
   - Popis: Airport Train je rychlý a pohodlný způsob přepravy z letiště do centra města. Vlak je klimatizovaný a často jezdí po celý den.

5. **Airport Shuttle Bus**:
   - Cena: Levná (asi 40 000 - 60 000 IDR)
   - Čas: Zhruba 1-1,5 hodiny
   - Popis: Airport Shuttle Bus je další možností, která je cenově dostupná. Autobusy přesně spojují letiště s různými částmi města.

Je důležité mít na paměti, že provoz v Jakartě může být velmi rušný, zejména v dopravních špičkách, a časy dopravy se mohou výrazně prodloužit.

Co dělat v Jakartě?

Jakarta, hlavní město Indonésie, je velkolepé město plné kontrastů. Nabízí širokou škálu atrakcí a zážitků pro návštěvníky. Zde je seznam 15 atrakcí, lákadel a zajímavostí v Jakartě:

1. **Národní památník (Monumen Nasional nebo Monas)**: Tato ikonická věž se nachází v centru města a nabízí panoramatický výhled na Jakarta. Můžete se vydat nahoru na vyhlídkovou plošinu a obdivovat krásné výhledy na město.

2. **Historické centrum Kota Tua**: Toto historické jádro Jakarty je plné starobylých budov, muzeí a uličních uměleckých trhů. Procházka tímto oblastí vás přenese zpět do koloniální éry.

3. **Národní muzeum (Museum Nasional)**: Muzeum má rozsáhlé sbírky týkající se indonéské historie, kultury a umění. Je to skvělý způsob, jak se dozvědět více o bohaté historii země.

4. **Taman Mini Indonesia Indah**: Tento rozsáhlý kulturní park představuje různé kultury a tradice Indonésie. Můžete zde vidět tradiční domy, muzea a představení.

5. **Katedrála svatého Matouše**: Tato katedrála je jedním z architektonických skvostů Jakarty. Její gotická architektura a nádherná výzdoba stojí za návštěvu.

6. **Pulau Seribu (Tisíc ostrovů)**: Pokud toužíte po odpočinku na pláži, můžete se vydat na tyto ostrovy v blízkosti Jakarty. Nabízejí krásné pláže, šnorchlování a relaxaci.

7. **Masjid Istiqlal (Národní mešita)**: Toto je největší mešita v jihovýchodní Asii. Je to místo, kde můžete poznat islámskou kulturu a architekturu.

8. **Umělecká galerie a muzeum BENTENGSI**: Toto umělecké muzeum hostí moderní indonéské umění a design. Je to skvělé místo pro milovníky umění.

9. **Taman Suropati**: Tento park nabízí klidné místo uprostřed rušného města. Místní sem chodí na pikniky a odpočinek.

10. **Pasar Baru**: Trh Pasar Baru je dobrým místem pro nakupování suvenýrů, textilu a místních dobrot.

11. **Ragunan Zoo**: Pokud máte rádi zvířata, můžete navštívit tento zoo a vidět exotické druhy, včetně orangutanů.

12. **Galerie Niko** (Niko Gallery): Tato galerie je specializovaná na současné umění a design. Má stálé a dočasné výstavy.

13. **Ancol Dreamland**: Toto rozlehlé rekreační centrum má akvárium, zábavní parky, pláže a restaurace.

14. **Pasar Santa**: Tento trh nabízí široký výběr potravin, street foodu a místního umění.

15. **Jakarta Aquarium**: Toto akvárium je ideální pro rodiny. Můžete zde vidět různé druhy mořských živočichů.

Jakarta je město, které nikdy nespí, a nabízí nespočet zážitků a zajímavých míst k prohlídce.

Akční letenky Jakarta

Náš tip

Další levné letenky do Indonésie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.