TIP! Turkish Airlines ✈ Filipíny - akční letenky na ostrov Cebu z Prahy ↔ 18.790 Kč

TIP! Turkish Airlines ✈ Filipíny - akční letenky na ostrov Cebu z Prahy ↔ 18.790 Kč
Rezervace letenky

Obejděte nejstarší filipínskou ulici Colon a navštivte baziliku del Santo Niño v srdci cebuánské metropole, než se vydáte k třpytivě modrému vodnímu světu s nádhernými korálovými útesy, domovem pestrobarevného podmořského života. Zde na ostrově Cebu, kde se městský ruch setkává s tropickým rájem, najdete skvělý mix lákadel pro návštěvu.

Letenky na ostrov Cebu z Prahy v akci za 18.790 Kč

S kým letět na ostrov Cebu? Doposud to byla pouze volba akčního letu Praha - Cebu za 19.490 Kč od Air China, nyní ji ale ukazuje záda Turkish Airlines, která tyto lety na Filipíny prodává už za 18.790 Kč. Níže najdete také letenky na Cebu se stopoverem v Istanbulu a všechny další akční lety.

Dopravce: Turkish Airlines

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Istanbul (IST) Istanbul Arpt Turecko

Přílet: Cebu (CEB) Cebu Intl Filipíny

Zavazadla: 3 zdarma (2 příruční + 1 odbavené do 30 kg)

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na mezinárodní letiště Mactan-Cebu (CEB) existuje několik způsobů, jak se dostat do centra města Cebu, které je vzdáleno přibližně 15 km. Zde jsou dopravní možnosti seřazené podle ceny:

1. **Autobus Mactan Cebu Airport Express**: Autobusová linka z letiště do centra města Cebu je cenově nejvýhodnější možností. Jízdné je přibližně 40-50 PHP (filipínské peso) a cesta trvá zhruba 45 minut až 1 hodinu, v závislosti na provozu.

2. **Jeepney**: Jeepney je tradiční filipínský dopravní prostředek. Cesta do centra města Cebu je levná, obvykle kolem 20-30 PHP, ale může trvat déle než autobus, protože zastavuje na mnoha místech.

3. **Taxi**: Taxi je pohodlnější volba a cesta trvá asi 30-40 minut. Ceny se liší v závislosti na provozu a typu taxi, ale obvykle se pohybují kolem 150-250 PHP.

4. **Vypůjčení auta**: Na letišti najdete několik autopůjčoven, kde si můžete vypůjčit auto. Ceny záleží na typu vozu a doby půjčení.

5. **Aplikace pro sdílení jízd**: V Cebu je k dispozici několik aplikací pro sdílení jízd, jako jsou Grab nebo Angkas (pro motocyklové taxi). Ceny se liší v závislosti na vzdálenosti a dostupnosti.

Pamatujte, že ceny mohou být ovlivněny provozem a dopravní situací. Většina dopravy z letiště do centra města je však cenově dostupná a snadno dostupná i rámci přepravy.

Co dělat na ostrově Cebu?

Ostrov Cebu, nacházející se v centrální části Filipín, nabízí návštěvníkům širokou škálu atrakcí, lákadel a zajímavostí. Tady je seznam 15 unikátních míst, která stojí za to navštívit:

1. **Bazilika Minor del Santo Niño**: Tato historická bazilika v Cebu City je nejstarší katolický kostel na Filipínách a zároveň významné poutní místo.

2. **Fort San Pedro**: Jedna z nejstarších španělských pevností v zemi, postavená v 16. století, dnes slouží jako muzeum a poskytuje úchvatný výhled na okolní oblast.

3. **Vodopád Kawasan**: Skvostný vodopád, ležící na jižním konci ostrova, obklopený tropickou vegetací a třemi kaskádami. Ideální místo pro osvěžující koupání.

4. **Malapascua Island**: Tento ostrov je proslulý svými bílými plážemi a neuvěřitelným podmořským životem, včetně setkání s žraloky velrybími.

5. **Whale Shark Watching v Oslobu**: Umožňuje nevšední příležitost pozorovat žraloky velrybí v jejich přirozeném prostředí.

6. **Čokoládové kopce Carmen**: Tajemné kopečky pokryté zelenými stromy, které na konci suchého období získávají charakteristickou hnědou barvu, připomínající čokoládu.

7. **Osmanský a námořní muzeum v Cebu**: Fascinující muzeum, které zachycuje historii Filipín z pohledu osmanských a arabských námořních obchodníků.

8. **Pescador Island**: Malebný ostrov, oblíbený mezi potápěči pro své úžasné korálové útesy a pestrou mořskou faunu.

9. **Guitar Factory v Mactanu**: Návštěva místní továrny na výrobu kytar a seznámení se s tradičními řemeslnými technikami.

10. **Canyoneering v Alegrii**: Adrenalinový zážitek pro dobrodružné duše, kdy můžete zkoumat kaňony a skákat z vodopádů.

11. **Olango Island Wildlife Sanctuary**: Přírodní rezervace s bohatým ptactvem a příležitostí sledovat tažné ptáky v jejich migračním období.

12. **Tumalog Falls**: Další impozantní vodopád v Oslobu s nádhernou okolní krajinou.

13. **Cebu Taoist Temple**: Klidné místo, kde můžete poznat taoistické náboženství a vychutnat si panoramatický výhled na Cebu City.

14. **Carcar**: Historické město, známé svým koloniálním dědictvím a trhy nabízejícími tradiční suvenýry a řemeslné výrobky.

15. **Camotes Islands**: Skupina ostrovů, které jsou ideální pro klidnou dovolenou s nedotčenými plážemi a přírodními krásami.

Cebu je fascinující destinace, která nabízí rozmanité zážitky od dobrodružství po relaxaci na pláži, a je jisté, že si zde každý návštěvník najde to své.

Všechny akční letenky na ostrov Cebu

Náš tip

Další akční letenky na Filipíny

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.