TIP! Turkish Airlines ✈ Etiopie - akční letenky Addis Abeba z Prahy ↔ 12.390 Kč

TIP! Turkish Airlines ✈ Etiopie - akční letenky Addis Abeba z Prahy ↔ 12.390 Kč
Rezervace letenky

Ochutnejte kávu přímo z její kolébky a nechte se unášet dějinami v rozlehlých skalních chrámech Lalibela. Záhadné vysočiny a kouzelná jezera čekají na to, až vás zavedou do světa nekonečných příběhů a tradičních rituálů. Aktuální vstupenku pro nás obstará Turkish Airlines. Využijte levné letenky do Etiopie - Addis Abeba z Prahy za 12.390 Kč.

Letenky do Etiopie z Česka v akci za 12.390 Kč

Dopravce: Turkish Airlines

Cestovní období:1. listopad 2023 až 29. červen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Istanbul (IST) Istanbul Arpt Turecko

Přílet: Adis Abeba (ADD) Bole Airport Etiopie

Zavazadla: 4 zdarma (2 příruční zavazadla + 2 ks zavazadla do podpalubí S maximální hmotností do 46kg).

Bonus: Prohlídka města zdarma  Při přestupu delším než 6 hodin můžete na letišti v Istanbulu absolvovat turistickou prohlídku města. Služba je bezplatná a zajistíte si ji hned po příletu, případně po rezervaci kontaktujte zákaznický servis.

Jak se po příletu dostat do centra?

Po příletu na letiště Bole v Addis Abeba, Etiopie, máte několik možností, jak se dostat do centra města. Zde jsou různé možnosti dopravy, seřazené podle ceny a doplněny časy dopravy:

1. **Taxi**: Nejrychlejší způsob, jak se dostat do centra města, je taxi. Mějte však na paměti, že ceny mohou být různé a je lepší si dohodnout cenu předem nebo použít licencovaný taxi s taxametrem. Cesta do centra by mohla trvat přibližně 15-30 minut, v závislosti na dopravě.

2. **Shuttle bus**: Letiště Bole má také dopravní službu, která zahrnuje minibuse, tzv. "shuttle bus". Tyto autobusy jsou obvykle levnější než taxi a mohou stát kolem 60-100 ETB. Časy odjezdů a trasa se mohou měnit, proto je dobré se na ně předem zeptat na letišti.

3. **MHD (Městská hromadná doprava)**: Další možností je použití městské hromadné dopravy, jako jsou autobusy nebo mikrobusy. Tyto jsou obvykle nejlevnější, ale mohou být méně pohodlné pro cestovatele s velkým množstvím zavazadel. Doba cesty závisí na trase a provozu.

4. **Autopůjčovna**: Pokud máte řidičský průkaz a jste pohodlní s řízením v Addis Abeba, můžete si pronajmout auto u jedné z autopůjčoven na letišti. To vám dává svobodu prozkoumávat město sami.

5. **Uber nebo jiné jízdní služby**: Uber a další podobné jízdní služby jsou také k dispozici v Addis Abeba a mohou být pohodlným způsobem, jak se dostat do centra města. Ceny se mohou lišit v závislosti na provozu a vzdálenosti.

Pamatujte, že na letišti by měly být k dispozici informační pulty, kde se můžete zeptat na aktuální ceny a možnosti dopravy. Vždy je také dobré mít nějakou místní měnu (etiopský birr) pro platbu za dopravu.

Co dělat v Etiopii?

Etiopie je fascinující zemí s bohatou historií, ohromující přírodou a unikátní kulturou. Zde je seznam 15 atrakcí, které můžete v Etiopii navštívit:

1. **Lalibela a jeho skalní kostely**: Lalibela je známá pro své skalní kostely, které byly vytesány do kamene v 12. století. Tyto kostely jsou důležitým poutním místem a jsou zařazeny na seznamu UNESCO.

2. **Addis Abeba**: Hlavní město Etiopie, Addis Abeba, nabízí kombinaci moderního a tradičního života. Můžete navštívit Národní muzeum, trhy a ochutnat etiopskou kuchyni.

3. **Jezero Tana a kláštery na ostrově Zege**: Jezero Tana je největším jezerem v Etiopii a domovem mnoha klášterů. Kláštery na ostrově Zege jsou známé pro své krásné fresky a historii.

4. **Simienské hory**: Tato horská krajina je národním parkem a je zařazena na seznamu UNESCO. Nabízí úchvatné výhledy a je ideálním místem pro treky a pozorování divoké zvěře.

5. **Harar Jugol**: Staré město Harar Jugol je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených měst na světě. Je známé pro své úzké uličky a historické budovy.

6. **Aksumské stély**: Aksum je starověké město, které je považováno za jedno z nejdůležitějších etiopských měst. Zde naleznete obrovské stély, z nichž některé dosahují výšky až 24 metrů.

7. **Klášter Debre Damo**: Tento klášter je známý svou odlehlostí a je postavený na vysoké skále. K němu se musí vystoupat pomocí lana.

8. **Vodopády Modrého Nilu**: Modrý Nil tvoří několik úchvatných vodopádů, z nichž nejznámější je vodopád Tis Issat, což z amharského jazyka znamená "kouzelná voda".

9. **Světový dědictví v Harare**: Několik měst v regionu Harar je zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO, což zahrnuje Harar Jugol, ale také další historická města.

10. **Tribální kultura Omo Valley**: Údolí řeky Omo je domovem mnoha etnických skupin s bohatou kulturou. Můžete navštívit trhy a setkat se s místními obyvateli.

11. **Etiopská káva**: Etiopie je považována za rodnou zemi kávy. Můžete navštívit kavárny a ochutnat autentickou etiopskou kávu.

12. **Trek na Semien Mountains**: Toto je jedno z nejlepších míst na světě pro trekking. Naleznete zde dramatické scenérie a nezapomenutelné výhledy.

13. **Góndar**: Toto historické město je známé pro své královské pevnosti a paláce, které byly postaveny v 17. století.

14. **Divoká zvěř v Národním parku Bale Mountains**: Tento národní park je domovem mnoha endemických druhů a je ideálním místem pro pozorování ptáků a divoké zvěře.

15. **Pátrání po pozůstatcích Lucy**: Etiopie je domovem jednoho z nejvýznamnějších archeologických nálezů - pozůstatků Lucy, jednoho z nejstarších známých hominidů.

Etiopie nabízí pestrý mix historie, kultury a přírodní krásy, které udělají dojem na každého cestovatele.

Akční letenky Addis Abeba

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6520 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.