TIP! Turkish Airlines ✈ Austrálie - akční letenky Perth z Vídně ↔ 21.990 Kč

TIP! Turkish Airlines ✈ Austrálie - akční letenky Perth z Vídně ↔ 21.990 Kč
Rezervace letenky

Představte si procházku po nekonečných zlatých plážích, kde se indigové vody Indického oceánu střetávají s pobřežím, zatímco slunce pomalu zapadá za obzor, a a vy pozorujete vzácné australskou divočinu jen kousek od pulzujícího městského života. Plavte se na historické lodi po řece Swan nebo ochutnávejte některá z nejlepších vín regionu ve vinicích, jež toto oslnivé město obklopují.

Levné letenky do Perthu z Vídně za 21.990 Kč

Do Perthu jsme se s akční letenkou podívali naposled v lednu, konkrétně letenky Perth od Turkish Airlines ovšem stály závvratných 33.990 Kč. Aktuálně nám turecká aerolinka servíruje lahůdku v podobě linky Vídeň - Perth a zpět za úžasných 22 tisíc.

Dopravce: Turkish Airlines

Cestovní období: 2. listopad 2023 až 26. březen 2024

Odlet: Vídeň (VIE) - Rakousko

Přestup: Istanbul (IST) - Turecko, Kuala Lumpur (KUL) - Malajsie

Přílet: Perth (PER) - Austrálie

Zavazadla:1 ks příruční (23cm x 30cm x 20cm) + 1 odbavené do 30 kg

Jak se po příletu dopravím z letiště do centra?

Po příletu na letiště Perth (PER) v Austrálii máte několik možností, jak se dostat do centra města Perth. Zde jsou různé možnosti dopravy seřazené podle ceny a doplněné o předpokládané časy:

1. **Airport Shuttle (Letištní kyvadlová doprava)**:
   - Cena: Přibližně 15-30 AUD (australský dolar)
   - Čas: Závisí na dopravě a trase, ale trvá přibližně 30-45 minut.

2. **Transperth Bus (Městský autobusový systém Transperth)**:
   - Cena: Přibližně 4-5 AUD
   - Čas: Trvá přibližně 50-60 minut.

3. **Taxi**:
   - Cena: Přibližně 40-50 AUD
   - Čas: Trvá přibližně 20-30 minut, závisí na dopravě.

4. **Uber nebo jiné podobné služby sdílené dopravy**:
   - Cena: Přibližně 25-35 AUD
   - Čas: Závisí na dopravě, ale trvá přibližně 20-30 minut.

5. **Autopůjčovna**:
   - Cena: Závisí na typu vozu a délce půjčení.
   - Čas: Závisí na trase a dopravě.

6. **Vlak**:
   - Cena: Přibližně 10-15 AUD
   - Čas: Trvá přibližně 20-25 minut.

7. **Hotelový transfer**:
   - Mnoho hotelů nabízí přepravu z letiště do hotelu. Ceny se liší podle konkrétního hotelu, ale může být pohodlnou možností.

8. **Soukromý řidič nebo dopravní služba**:
   - Cena: Závisí na společnosti a typu služby.
   - Čas: Závisí na trase a dopravě.

Ceny a časy se mohou lišit v závislosti na konkrétní době dne, dopravní situaci a místě, kam míříte v Perthu. Je vždy dobré prověřit aktuální informace při příletu na letiště a vybrat si tu nejvhodnější možnost dopravy do centra města.

Co dělat v Perthu?

Perth, hlavní město Západní Austrálie, je městem plným atrakcí a krásných míst k prozkoumání. Zde je seznam 15 věcí, které můžete v Perthu a jeho okolí podniknout:

1. **Swan River**: Procházka podél řeky Swan, která protéká Perthem, je skvělým způsobem, jak si vychutnat krásné panoramatické výhledy na město.

2. **Kings Park and Botanic Garden**: Návštěva tohoto obrovského parku je nevyhnutelnou zastávkou. Nabízí úchvatné výhledy na město a velkou rozmanitost australských rostlin.

3. **Perth Mint**: Toto je místo, kde se vyrábí australské zlaté mince. Můžete se dozvědět více o historii zlata v Západní Austrálii a vidět jednu z největších zlatých slitin na světě.

4. **Fremantle**: Toto malebné přístavní město je známé pro svou historickou architekturu, trhy a přístavní atmosféru. Můžete zde také navštívit živé akvárium.

5. **Cottesloe Beach**: Jedna z nejznámějších pláží v Perthu. Nabízí bílý písek a krásně čisté vody, ideální pro plavání a opalování.

6. **Rottnest Island**: Krásný ostrov, který je domovem pro quokky, malé a roztomilé australské klokany. Můžete zde také potápět a šnorchlovat.

7. **Perth Zoo**: Pokud máte rádi zvířata, je Perth Zoo skvělým místem k návštěvě. Můžete zde vidět širokou škálu australských a exotických zvířat.

8. **Art Gallery of Western Australia**: Tato galerie nabízí rozsáhlou sbírku umění, včetně australských a domorodých děl.

9. **Western Australian Museum**: Historie a kultura Západní Austrálie jsou zde prezentovány prostřednictvím různých výstav a artefaktů.

10. **Perth Cultural Centre**: Toto centrum hostí mnoho kulturních institucí, včetně uměleckých galerií, muzeí a knihoven.

11. **Perth Bell Tower**: Můžete vidět zvony a zahrát si na zvonky v této moderní věži.

12. **Adventure World**: Vodní a zábavní park, ideální pro rodinnou zábavu.

13. **Perth Beaches**: Perth je obklopen nádhernými plážemi. Kromě Cottesloe můžete navštívit také pláže Scarborough, City Beach a Trigg Beach.

14. **Perth Concert Hall**: Pro milovníky hudby a divadla je Perth Concert Hall ideálním místem pro koncertní a divadelní představení.

15. **Swan Valley**: Tato oblast je známá svými vinicemi a farmami nabízejícími čerstvé produkty a výborné víno. Můžete si zde udělat výlet na ochutnávku vína.

Perth je město, které nabízí pestrou směsici kultury, přírodní krásy a zábavy. Bez ohledu na vaše zájmy si zde najdete spoustu zajímavých věcí k podniknutí.

Náš tip

Další levné letenky do Austrálie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.