TIP! SunExpress Egejská riviéra - Turecko - akční letenky Izmir z Prahy ↔ 4.990 Kč

TIP! SunExpress Egejská riviéra - Turecko - akční letenky Izmir z Prahy ↔ 4.990 Kč
Rezervace letenky

Létejte do tureckého Izmiru a užijte si pobřežní město, které nabízí bohatou historii a nádhernou přírodu. Prozkoumejte antické ruiny Efezu, které patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám na světě. Relaxujte na promenádě Kordon s výhledem na Egejské moře a vychutnejte si lahodnou místní kuchyni v tradičních tavernách.

Letenky do Izmir z Prahy se SunExpress za 4.990 Kč

Čekali jste akci Pegasus Airlines nebo SmartWings? Omyl, za touto akci na levné letenky do Izmir z Prahy stojí turecká nízkonákladová aerolinka SunExpress. Pozor, jedná se o poslední výprodej míst.

Informace k tarifu

Dopravce: SunExpress

Cestovní období: červen a konec srpna až listopad

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: přímý let - doba letu 2 hodiny a 35 minut

Přílet: Izmir (ADB) Adnan Menderes Airport Turecko

Zavazadla: 1 příruční zdarma (40cm x 30cm x 20cm)

Změna letenky: od 345 Kč
 

O aerolince SunExpress

SunExpress je turecko-německá letecká společnost, která byla založena v roce 1989 jako společný podnik mezi Lufthansa a Turkish Airlines. Aerolinka se specializuje na charterové a pravidelné lety do oblíbených turistických destinací, zejména mezi Německem a Tureckem, a také na další lety v rámci Evropy a do různých destinací na Blízkém východě. SunExpress je známý svou efektivitou a poskytováním cenově dostupných letových služeb.

Pro více informací můžete navštívit oficiální stránky SunExpress.

Akční letenky Izmir

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Izmir Adnan Menderes (ADB) máte několik možností, jak se dostat do centra města Izmir a na pláže v okolí. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy.

Do centra města Izmir

1. Vlak (İZBAN)

 • Cena: 5-10 TRY (cca 0,30-0,60 USD)
 • Čas: 25-30 minut
 • Popis: Linka İZBAN (regionální železnice) spojuje letiště s centrem města Izmir (Alsancak Station nebo Basmane Station). Vlaky jezdí pravidelně každých 10-15 minut.

2. Městský autobus (ESHOT)

 • Cena: 5-7 TRY (cca 0,30-0,50 USD)
 • Čas: 45-60 minut
 • Popis: Městské autobusy ESHOT jezdí z letiště do různých částí Izmiru. Linka 200, 202 a 204 jezdí do centra města. Autobusy jezdí pravidelně, ale cesta může trvat déle kvůli dopravě.

3. Havaş Shuttle Bus

 • Cena: 20-25 TRY (cca 1,20-1,50 USD)
 • Čas: 45-60 minut
 • Popis: Havaş shuttle busy poskytují pohodlnou dopravu z letiště do centra města (Alsancak a Mavişehir). Autobusy jezdí každých 30 minut a jsou pohodlnější než městské autobusy.

4. Taxi

 • Cena: 100-150 TRY (cca 6-9 USD)
 • Čas: 25-30 minut
 • Popis: Taxi je rychlá a pohodlná možnost, zejména pokud máte hodně zavazadel nebo cestujete ve skupině. Stanoviště taxíků se nacházejí před terminálem.

5. Privátní transfery

 • Cena: 150-200 TRY (cca 9-12 USD)
 • Čas: 25-30 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují vyšší komfort a soukromí. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí a přímou dopravu do vašeho ubytování. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

Na pláže (např. pláž Altınkum, pláž Çeşme)

1. Vlak + Autobus/Dolmuş

 • Cena: 10-15 TRY (cca 0,60-0,90 USD) za vlak + 10-15 TRY za autobus/dolmuş
 • Čas: 1,5-2 hodiny
 • Popis: Můžete jet vlakem İZBAN do stanice Aliağa a odtud přestoupit na autobus nebo dolmuş směřující na pláže v Çeşme nebo Altınkum. Tato kombinace je levná, ale může být časově náročná.

2. Havaş Shuttle Bus + Dolmuş

 • Cena: 20-40 TRY (cca 1,20-2,40 USD)
 • Čas: 1,5-2 hodiny
 • Popis: Havaş shuttle busy jezdí do Çeşme a odtud můžete pokračovat dolmuşem na konkrétní pláž. Je to pohodlnější než kombinace vlaku a autobusu, ale stále vyžaduje přestup.

3. Přímý autobus (Izmir Otogar)

 • Cena: 30-50 TRY (cca 1,80-3 USD)
 • Čas: 1,5-2 hodiny
 • Popis: Z hlavního autobusového nádraží (Izmir Otogar) jezdí přímé autobusy do různých plážových destinací, jako je Çeşme nebo Altınkum. Na Otogar se dostanete městským autobusem nebo taxi z letiště.

4. Taxi

 • Cena: 250-350 TRY (cca 15-21 USD)
 • Čas: 1-1,5 hodiny
 • Popis: Taxi je nejrychlejší a nejpohodlnější možnost, zejména pokud cestujete s více lidmi nebo máte hodně zavazadel. Taxi stanoviště jsou před terminálem.

5. Privátní transfery

 • Cena: 300-400 TRY (cca 18-24 USD)
 • Čas: 1-1,5 hodiny
 • Popis: Privátní transfery poskytují nejvyšší komfort a soukromí. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí na letišti a přímou dopravu na pláž. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

Co dělat v Izmir?

Izmir, třetí největší město Turecka, je živé a kosmopolitní město na pobřeží Egejského moře s bohatou historií a kulturou. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Izmiru neměli vynechat:

 1. Kordonboyu - Malebná promenáda podél pobřeží s krásnými výhledy na moře, ideální pro procházky, jízdu na kole a relaxaci v kavárnách.
 2. Izmir Clock Tower - Ikonická věž s hodinami na Konak Square, která je symbolem města a oblíbeným místem pro setkávání.
 3. Kemeralti Bazaar - Historický trh plný úzkých uliček, obchodů, kaváren a restaurací, kde můžete nakoupit vše od koření po suvenýry.
 4. Asansör - Historický výtah, který spojuje dvě části města a nabízí panoramatické výhledy na Izmir a záliv.
 5. Agora of Smyrna - Starověké římské ruiny v centru Izmiru, které představují fascinující pohled na historii města.
 6. Kadifekale (Velvet Castle) - Starověký hrad na kopci s nádhernými výhledy na město a záliv, který je skvělým místem pro procházky.
 7. Izmir Archaeological Museum - Muzeum s bohatou sbírkou artefaktů z oblasti Egejského moře, včetně soch, mozaik a keramiky.
 8. Alsancak - Moderní čtvrť plná restaurací, barů, obchodů a kaváren, kde můžete zažít pulzující noční život.
 9. Konak Pier - Historická budova přístavu přeměněná na nákupní a zábavní centrum s restauracemi a obchody.
 10. Ethnography Museum - Muzeum zaměřené na tradiční tureckou kulturu a životní styl, s exponáty jako kroje, nástroje a řemesla.
 11. Izmir Wildlife Park - Rozsáhlý zoologický park s bohatou faunou, ideální pro rodinný výlet a poznávání přírody.
 12. Homer’s Valley - Krásná přírodní oblast spojovaná s řeckým básníkem Homérem, ideální pro turistiku a pikniky.
 13. Alaçatı - Malebné město nedaleko Izmiru, známé svými úzkými uličkami, kamennými domy a větrnými mlýny, oblíbené mezi milovníky surfingu.
 14. Çeşme - Oblíbené letovisko s krásnými plážemi, historickým hradem a termálními prameny, ideální pro jednodenní výlet z Izmiru.
 15. Izmir Atatürk Museum - Muzeum věnované zakladateli moderního Turecka, Mustafa Kemalu Atatürkovi, s exponáty a dokumenty z jeho života.

Izmir nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, od historických památek a muzeí po krásné přírodní oblasti a živou městskou atmosféru. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na bohatou historii a kulturu tohoto fascinujícího města.

Na jaké počasí se v Izmir připravit?

V Izmiru od června do listopadu očekávejte následující počasí:

 • Červen až srpen: Velmi teplé a suché, teploty mezi 25°C a 35°C, převážně slunečno.
 • Září: Stále teplé, teploty mezi 20°C a 30°C, převážně slunečno, možnost občasných dešťů.
 • Říjen a listopad: Mírně klesající teploty, mezi 15°C a 25°C, častější dešťové přeháňky.

Doporučuje se lehké oblečení, ochrana proti slunci a deštník pro případné srážky.

Tip redakce

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.