TIP! Španělsko ✈ Baleárské ostrovy - letní přehled levných letenek na ostrov Mallorca ↔ od 1.505 Kč

TIP! Španělsko ✈ Baleárské ostrovy - letní přehled levných letenek na ostrov Mallorca  ↔ od 1.505 Kč

Mallorca, největší ze španělských Baleárských ostrovů, je okouzlující směsicí zlatých pláží, závratných horských kulis a historických památek, jako je impozantní katedrála La Seu v hlavním městě Palma. Od středomořských olivových hájů po pulzující noční život, Mallorca nabízí pestrý zážitek pro každého cestovatele. Aktuálně letecky již od 1.505 Kč!

8 tipů na rezervaci letenky na Mallorcu

1. Ryanair - Vídeň - Palma de Mallorca a zpět od 1.505 Kč - červenec 2023 až červen 2024

2. Ryanair - Berlín - Palma de Mallorca a zpět od 1.592 Kč - červenec 2023 až říjen 2023

3. Ryanair - Norimberk - Palma de Mallorca a zpět od 1.625 Kč - červenec 2023 až duben 2024

4. Ryanair - Drážďany - Palma de Mallorca a zpět od 1.745 Kč - červenec 2023 až říjen 2023

5. Ryanair - Bratislava - Palma de Mallorca a zpět od 2.009 Kč - červenec 2023 až říjen 2023

6. Ryanair - Vídeň - Palma de Mallorca a zpět od 2.238 Kč - červenec 2023 až březen 2024

7. Austrian Airlines - Vídeň - Palma de Mallorca a zpět za 2.490 Kč - říjen 2023 až únor 2024

8. Eurowings - Praha - Palma de Mallorca a zpět od 4.135 Kč - červenec 2023 až duben 2024

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

Po příletu na letiště Palma de Mallorca (PMI) máte několik možností, jak se dostat do centra města. Zde je seznam dopravních možností seřazených podle ceny:

1. Autobus: Nejlevnější způsob dopravy je využití autobusu. Existuje několik autobusových linek, které spojují letiště s různými částmi města. Cena se pohybuje kolem 5-10 eur a doba jízdy závisí na konkrétní trase.

2. Taxi: Taxislužba je k dispozici přímo před terminálem letiště. Ceny se liší v závislosti na vzdálenosti a času jízdy, ale průměrná cena za přepravu do centra města se pohybuje kolem 20-30 eur. Doba jízdy je obvykle kolem 15-20 minut.

3. Pronájem vozidla: Pokud preferujete nezávislost a pohodlí, můžete si pronajmout auto přímo na letišti. Ceny za pronájem se liší v závislosti na typu vozu, délce pronájmu a sezóně. Běžné ceny za pronájem začínají kolem 30 eur za den.

4. Soukromý transfer: Další možností je využití soukromého transferu, který vás přepraví přímo z letiště do vašeho ubytování. Ceny se liší v závislosti na počtu osob a typu vozidla, ale průměrná cena za přepravu do centra města se pohybuje kolem 40-50 eur.

Co dělat na ostrově Mallorca?

Ostrov Mallorca, ležící ve Středozemním moři, je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů ve Španělsku. Nabízí nádherné pláže, malebné horské kraje, fascinující historii a bohatou kulturu. Zde je seznam 15 atrakcí, lákadel a zajímavostí na ostrově Mallorca:

1. Palma de Mallorca: Navštivte hlavní město ostrova, kde můžete prozkoumat majestátní katedrálu La Seu, historickou čtvrť s úzkými uličkami a nákupní promenádu Paseo del Borne.

2. Serra de Tramuntana: Vydělejte se na horský masiv Serra de Tramuntana, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Užijte si nádherné výhledy, pěší túry a cyklistiku.

3. Pláže: Ostrov je známý svými nádhernými plážemi, jako je Playa de Muro, Cala Mesquida, Cala Agulla a Es Trenc. Relaxujte na bílém písku a užívejte si azurové vody Středozemního moře.

4. Valldemossa: Toto malebné horské městečko je známé svými úzkými uličkami, kamennými domy a klášterem, kde pobýval slavný hudební skladatel Frederic Chopin.

5. Caves of Drach: Vydejte se do jeskyní Drach a obdivujte impozantní podzemní formace. Největší atrakcí je jezero Martel, na kterém se konají hudební představení.

6. Port de Sóller: Tento malebný přístav nabízí krásné pláže, přístavní promenádu, restaurace a výlety na historickém vláčku zvaném "Oranžovka".

7. Castell de Bellver: Navštivte středověký hrad Castell de Bellver, který se nachází na kopci nad Palma de Mallorca. Obdivujte krásné výhledy na město a moře.

8. Formentor: Projděte se na mys Formentor, který se nachází na severu ostrova. Tady najdete nádherné pláže, panoramatické výhledy a maják.

9. Palma Aquarium: Prozkoumejte fascinující podmořský svět v Palma Aquarium. Zde můžete vidět širokou škálu mořských živočichů a dokonce se vydat na ponor v akváriu.

10. Sóller Train: Projděte se historickým vlakem z Palmy de Mallorca do městečka Sóller. Cesta vás zavede přes nádhernou krajinu a tunel Serra de Alfabia.

11. Cap de Formentor: Navštivte mys Cap de Formentor, kde se nachází maják a nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu. Je to také oblíbené místo pro cyklisty a motorkáře.

12. Pueblo Español: Prozkoumejte repliky španělských vesnic v Pueblo Español. Najdete zde tradiční architekturu, umělecká díla a obchody s řemeslnými výrobky.

13. Marineland Mallorca: Užijte si den plný zábavy v Marineland Mallorca, kde můžete vidět delfíny, tuleně, papoušky a další mořské živočichy.

14. Es Baluard: Obdivujte moderní umění v muzeu Es Baluard, které se nachází v Palma de Mallorca. Muzeum hostí díla španělských a mezinárodních umělců.

15. Město Alcúdia: Procházejte se historickým centrem města Alcúdia se středověkými hradbami, úzkými uličkami a tradičními trhy.

Ostrov Mallorca nabízí rozmanité atrakce a zážitky, které potěší každého návštěvníka. Užijte si krásnou přírodu, bohatou kulturu a nádherné pláže tohoto kouzelného ostrova.

Všechny akční letenky na Mallorcu

Náš tip

Další levné letenky do Španělska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.