TIP! Španělsko ✈ 5 tipů na levné letenky do Alicante z Vídně, Norimberku, Prahy a Pardubic ↔ od 2.086 Kč

TIP! Španělsko ✈ 5 tipů na levné letenky do Alicante z Vídně, Norimberku, Prahy a Pardubic ↔ od 2.086 Kč

Objevte kouzlo Alicante, slunného španělského přímořského města, které láká návštěvníky svým půvabem a bohatým kulturním dědictvím. Zde můžete zažít nezapomenutelné okamžiky plné slunce, krásných pláží, výjimečného gastronomického zážitku a fascinující historie. S 5 tipy na zpáteční letenky do Alicante od 2.086 Kč to moc stát nebude.

Jak letět do Alicante?

1. Ryanair - Španělsko - Alicante z Vídně od 2.086 Kč - 9. červen 2023 až 30. březen 2024

2. Ryanair - Španělsko - Alicante z Norimberku od 2.204 Kč - 8. červen 2023 až 29. březen 2024

3. Swiss Airlines - Španělsko - Alicante z Prahy 2.990 Kč - 30. říjen 2023 až 8. únor 2024

4. Ryanair - Španělsko - Alicante z Pardubic od 3.433 Kč - 9. červen 2023 až 29. březen 2024

5. Eurowings - Španělsko - Alicante z Prahy od 4.810 Kč - 8. červen 2023 až 30. duben 2024

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

1. Autobus C-6: Jízda autobusem C-6 trvá přibližně 30 minut a cena jízdenky je kolem 3 EUR.

2. Taxi: Cena taxi přepravy z letiště do centra Alicante se pohybuje kolem 25-30 EUR v závislosti na dopravní situaci a denní době.

3. Pronájem auta: Ceny pronájmu auta se liší v závislosti na typu vozu, délce pronájmu a sezóně. Orientační cena za pronájem auta na den začíná kolem 20-30 EUR.

4. Soukromý transfer: Ceny soukromých transferů z letiště do centra Alicante se liší v závislosti na poskytovateli a typu vozidla. Orientačně se pohybují kolem 40-50 EUR za jednosměrný transfer.

Co dělat v Alicante?

Alicante, španělské město na Costa Blanca, nabízí mnoho zajímavých aktivit a atrakcí. Zde je několik tipů, co podniknout:

1. Prozkoumat hrad Santa Barbara: Vystoupejte na vrchol hradu Santa Barbara, který se tyčí nad městem, a obdivujte panoramatický výhled na Alicante a Středozemní moře. Procházejte starými obrannými zdehnutími a objevte historii tohoto fascinujícího místa.

2. Procházka po Explanada de España: Vychutnejte si procházku po ikonické promenádě Explanada de España, která je vyzdobena pestrobarevnými dlaždicemi a palmami. Obklopena kavárnami a restauracemi, tato promenáda je ideálním místem pro relaxaci, nákupy a sledování uličního umění.

3. Navštivte historické centrum: Přejděte se úzkými uličkami historického centra města a obdivujte tradiční španělskou architekturu. Projděte se kolem katedrály svatého Mikuláše a objevte malebné náměstí Plaça de l'Ajuntament, kde se nachází radnice.

4. Plážový den na Playa del Postiguet: Užijte si sluneční paprsky a osvěžující vodu na pláži Playa del Postiguet. Tato písečná pláž se nachází v blízkosti centra města a nabízí ideální prostředí pro relaxaci, slunění a koupání v moři.

5. Návštěva archeologického muzea MARQ: Prozkoumejte bohatou historii Alicante v archeologickém muzeu MARQ. Zde se dozvíte více o starověkém osídlení této oblasti, včetně římských ruin a fénických artefaktů.

6. Ochutnejte tradiční tapas: Navštivte tradiční tapasové bary a vychutnejte si lahodné španělské pochoutky. Vyzkoušejte místní speciality, jako je patatas bravas, calamares a paella, a doprovodte je sklenkou místního vína.

Akční letenky Alicante

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.