TIP! Smartwings ✈ Turecko - akční letenky Antalya z Prahy ↔ 4.590 Kč

TIP! Smartwings ✈ Turecko - akční letenky Antalya z Prahy ↔ 4.590 Kč
Rezervace letenky

Prozkoumejte turecké letovisko Antalya, turecký ráj na pobřeží, kde se tyrkysová voda Středozemního moře setkává s antickými památkami. Toto oblíbené letovisko zve k objevování působivých vodopádů Düden, procházkám po starobylé římské promenádě a ochutnávce bohatých místních kulinářských specialit ve víru letního slunce.

Levné letenky do Antalya z Prahy 4.590 Kč

Česká nízkonákladová letecká společnost Smartwings zahajuje tureckou turistickou sezónou velmi příjemně, letenky do Antalya z Prahy a zpátky se teď prodávají  už za 4.590 Kč, tak neváhejte a rezervujte, dokud se tarif nevyprodá, což nebude dlouho.

Dopravce: Smartwings

Cestovní období: duben až červen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přílet: Antalya (AYT) Antalya Airport Turecko

Zavazadla: 1 ks příruční (56cm x 45cm x 25cm) zdarma

Akční letenky Antalya

Jak se po příletu dostat z letiště?

Městský autobus (Antray Tramvaj a Městské Autobusy): Pro spojení z letiště Antalya do centra města můžete využít kombinaci tramvaje Antray a městských autobusů. Nejprve tramvají z letiště na hlavní zastávku tramvaje a poté přestoupit na autobus směřující do centra města. Jízdné za celou cestu je asi 5 TL (tureckých lir), a cesta trvá asi 45-60 minut.

Havas Shuttle: Havas poskytuje shuttle služby mezi letištěm a centrem města. Jízdné je asi 12 TL a cesta trvá přibližně 40-50 minut.

Taxi: Taxíky jsou dostupné přímo u letiště. Cesta do centra města stojí přibližně 100-130 TL a trvá asi 20-30 minut, v závislosti na dopravní situaci.

Pronájem auta: Na letišti v Antalyi je k dispozici několik půjčoven aut. Toto je vhodné pro cestující, kteří hledají flexibilitu při průzkumu města a okolí. Ceny se liší podle typu vozidla a délky pronájmu.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na dopravní situaci a sezóně. Doporučuje se ověřit si aktuální informace před cestou.

Co dělat v letovisku Antalya?

Antalya, perla Turecké riviéry, je známá svými nádhernými plážemi, historickými památkami a malebnou přírodou. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které v Antalyi a jejím okolí stojí za návštěvu:

 1. Hadrian's Gate (Hadriánova brána) - Impozantní římská brána postavená na počest císaře Hadriána.
 2. Düden Waterfalls - Krásné vodopády, které se vlévají přímo do Středozemního moře.
 3. Antalya Aquarium - Jedno z největších akvárií na světě, nabízející fascinující podvodní cestu.
 4. Old Town Kaleiçi - Staré město s úzkými uličkami, tradičními domy a malebnými kavárnami.
 5. Antalya Museum - Muzeum s bohatými archeologickými sbírkami z celého regionu.
 6. Konyaaltı Beach - Jedna z hlavních pláží v Antalyi, ideální pro slunění a vodní sporty.
 7. Aspendos Theatre - Jedno z nejlépe zachovaných starověkých divadel na světě.
 8. Perge Ancient City - Rozsáhlé archeologické naleziště s dobře zachovanými římskými ruinami.
 9. Olympos and Chimera - Starověké město a přírodní prameny vyvěrající ze země v nedalekém Olympos.
 10. Termessos - Starověké horské město s nádhernými výhledy a fascinující historií.
 11. Karaalioğlu Park - Krásný park s výhledem na moře, ideální pro odpočinek a pikniky.
 12. Lara Beach - Oblíbená dlouhá písečná pláž, známá svými luxusními hotely a křišťálově čistou vodou.
 13. Sandland - Festival soch z písku s neuvěřitelnými pískovými sochami.
 14. Kaputas Beach - Malebná pláž mezi skalními útesy, jedna z nejfotogeničtějších míst v regionu.
 15. Cable Car to Tahtali Mountain - Lanovka vedoucí na horu Tahtalı, odkud je úchvatný výhled na celý region.

Antalya je skvělou destinací, která nabízí kombinaci plážové relaxace, historických objevů a přírodních krás, čímž přitahuje návštěvníky z celého světa.

Na jaké počasí se připravit?

V letovisku Antalya během jara, od dubna do června, můžete očekávat postupné oteplování s příjemným a často slunečným počasím.

Duben začíná s průměrnými denními teplotami kolem 21°C, které mohou v noci klesat až k 11°C. Je to období, kdy se počasí začíná stabilizovat, ale můžete ještě narazit na občasné dešťové dny.

Květen přináší ještě teplejší počasí s průměrnými denními teplotami okolo 25°C. Noci jsou teplejší, s teplotami kolem 15°C. Srážky jsou v tomto měsíci méně časté, což umožňuje více času stráveného venku.

Červen znamená skutečný začátek letní sezóny, kdy denní teploty pravidelně dosahují 30°C a více. Noční teploty se pohybují okolo 20°C, což je ideální pro večerní procházky po pobřeží.

Celkově je toto období ideální pro návštěvu Antalye, pokud preferujete teplejší počasí bez extrémního letního horka, které přichází v červenci a srpnu. Moře se postupně oteplová, což umožňuje příjemné koupání již od pozdního jara.

Náš tip

Další levné letenky do Turecka

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.