TIP! Ryanair ✈ Velká Británie - levné letenky Leeds z Bratislavy ↔ od 1.330 Kč

TIP! Ryanair ✈ Velká Británie - levné letenky Leeds z Bratislavy ↔ od 1.330 Kč
Rezervace letenky

Zaleťte si do Leedsu a objevte živé město plné historie a kultury v srdci Anglie. Navštivte královské Armouries Museum, kde si prohlédnete jednu z největších sbírek zbraní a brnění na světě. Procházejte se nádhernými parky, jako je Roundhay Park, a užijte si pulzující noční život a vynikající gastronomii v místních restauracích a barech.

Zpáteční letenky do Leeds z Bratislavy od 1.330 Kč

Levné letenky do Leedsu jsme vám doporučovali naposled předloni. Lze využít obousměrný spoj Bratislava - Leeds a zpět od aerolinek Ryanair. Tarif startuje na 1.330 Kč. Letět se dá i obráceně, tedy odletět do Leedsu a tam se i vracet.

Informace k tarifu

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: červen 2024 až březen 2025

Odlet: Bratislava (BTS) M.R Štefánika Arpt Slovensko

Přestup: přímý let - 2 hodiny a 30 minut

Přílet: Leeds (LBA) Leeds Bradford Arpt Velká Británie

Zavazadla: 1 příruční zavazadlo zdarma (40cm x 20cm x 25cm)

Změna letenky: od 134 Kč

Akční letenky Leeds

Informace o aerolince Ryanair

Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost, založená v roce 1984, která je známá pro své extrémně nízké ceny a rozsáhlou síť letů, zahrnující přes 200 destinací převážně v Evropě. Jako jedna z předních nízkonákladových aerolinek v Evropě, Ryanair nabízí základní letové služby s možností přikoupit si další doplňkové služby za poplatek, jako jsou prioritní nástup do letadla a rezervovaná sedadla.

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Leeds Bradford (LBA) máte několik možností, jak se dostat do centra města Leeds. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy:

1. Městský autobus (First Bus - Link 757)

 • Cena: 3-4 GBP (cca 4-5 USD)
 • Čas: 30-40 minut
 • Popis: Linka 757 First Bus jezdí pravidelně z letiště do centra města Leeds, včetně hlavního nádraží Leeds Station. Autobusy jezdí přibližně každých 20-30 minut. Zastávka autobusu se nachází přímo před terminálem.

2. Taxi

 • Cena: 20-25 GBP (cca 25-31 USD)
 • Čas: 20-30 minut
 • Popis: Taxi je pohodlná a rychlá možnost, zejména pokud máte hodně zavazadel nebo cestujete ve skupině. Stanoviště taxíků se nacházejí přímo před terminálem. Cena může záviset na denní době a dopravní situaci.

3. Ridesharing (Uber, Bolt)

 • Cena: 18-22 GBP (cca 23-28 USD)
 • Čas: 20-30 minut
 • Popis: Uber a Bolt jsou dostupné na letišti Leeds Bradford a jsou oblíbené pro jejich pohodlí a spolehlivost. Cena může záviset na aktuální poptávce a dopravní situaci. Objednávka je přes mobilní aplikaci.

4. Privátní transfery

 • Cena: 25-35 GBP (cca 31-43 USD)
 • Čas: 20-30 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují vyšší komfort a soukromí. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí a přímou dopravu do vašeho ubytování. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

5. Půjčení auta

 • Cena: Různá (v závislosti na společnosti a typu vozu, obvykle od 30 GBP na den)
 • Čas: 20-30 minut jízdy, plus čas na převzetí a vrácení vozu
 • Popis: Pokud plánujete prozkoumat širší oblast, můžete si na letišti půjčit auto. Cena závisí na společnosti a typu vozu. Autopůjčovny jsou k dispozici přímo na letišti.

Co dělat v Leedsu?

Leeds je pulzující město v západním Yorkshire s bohatou historií, kulturou a skvělými nákupními možnostmi. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Leedsu neměli vynechat:

 1. Royal Armouries Museum - Národní muzeum zbraní a zbroje s fascinujícími expozicemi a živými ukázkami historických bojových technik.
 2. Leeds Art Gallery - Galerie s rozsáhlou sbírkou britského a mezinárodního umění, včetně děl od Turner Prize vítězů.
 3. Roundhay Park - Jeden z největších městských parků v Evropě, ideální pro procházky, pikniky a návštěvu Tropical World s exotickými rostlinami a zvířaty.
 4. Kirkstall Abbey - Zříceniny středověkého cisterciáckého kláštera, které nabízejí nádherné výhledy a bohatou historii.
 5. Harewood House - Historický venkovský dům s rozsáhlými zahradami, interaktivními výstavami a zoologickou zahradou.
 6. Leeds City Museum - Muzeum s rozmanitými expozicemi, které zahrnují historii města, přírodní historii a světové kultury.
 7. Victoria Quarter - Luxusní nákupní čtvrť s elegantními arkádami a obchody světových značek, kde si můžete užít jedinečný nákupní zážitek.
 8. Thackray Medical Museum - Muzeum medicíny s interaktivními expozicemi, které představují historii zdravotní péče a medicínských objevů.
 9. Leeds Grand Theatre - Historické divadlo, které hostí širokou škálu představení, od opery a baletu po moderní divadelní produkce.
 10. Leeds Industrial Museum at Armley Mills - Muzeum v bývalém textilním mlýně, které ukazuje průmyslovou historii Leedsu.
 11. Leeds Corn Exchange - Historická budova přeměněná na nákupní centrum s unikátními obchody a kavárnami.
 12. Leeds and Liverpool Canal - Kanál, kde si můžete užít procházky, cyklistiku nebo plavby lodí.
 13. The Tetley - Centrum pro současné umění a kreativní projekty, nacházející se v bývalém pivovaru Tetley.
 14. Temple Newsam - Historický dům s rozsáhlým parkem, který je ideální pro procházky, pikniky a návštěvu farmy s domácími zvířaty.
 15. Hyde Park Picture House - Jedno z nejstarších nezávislých kin v Británii, které nabízí pestrý program filmů a kulturních akcí.

Leeds je město, které nabízí širokou škálu kulturních, historických a přírodních zážitků. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na bohatou historii a živou atmosféru tohoto fascinujícího města.

Na jaké počasí se připravit?

V Leedsu můžete očekávat následující počasí podle ročních období:

 • Jaro (březen - květen): Chladné až mírné, teploty mezi 5°C a 15°C, občasné dešťové přeháňky.
 • Léto (červen - srpen): Mírné a vlhké, teploty mezi 15°C a 20°C, časté dešťové přeháňky.
 • Podzim (září - listopad): Chladné a deštivé, teploty mezi 5°C a 15°C, více srážek.
 • Zima (prosinec - únor): Chladné a vlhké, teploty mezi 0°C a 8°C, časté dešťové přeháňky, možnost sněhu.

Doporučuje se vrstvené oblečení a deštník pro časté srážky.

Náš tip

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.