TIP! Ryanair ✈ Skandinávie - Švédsko - levné letenky Göteborg z Prahy ↔ od 1.044 Kč

TIP! Ryanair ✈ Skandinávie - Švédsko - levné letenky Göteborg z Prahy ↔ od 1.044 Kč
Rezervace letenky

Prozkoumejte Göteborg, kde se rozkládají útulné kavárny a nádherné kanály, které dodávají švédskému městu přímořský šarm. Zahrady, jako zámecký park Trädgårdsföreningen, a průkopnické muzea moderního umění vám nabídnou relaxaci a taky kulturní obohacení ve městě s přátelskou atmosférou a inovativním designem.

Zpáteční letenky do Göteborgu z Prahy již od 1.044 Kč

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: květen až říjen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: přímý let (1h a 40min)

Přílet: Gothenburg (GOT) Landvetter Arpt Švédsko

Změna letenky: od 79 Kč

Zavazadla: 1 ks příruční zavazadlo zdarma (40cm x 20cm x 25cm)

Akční letenky Göteborg

Informace o aerolince Ryanair

Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost, založená v roce 1984, která je známá pro svou cenově dostupnou a efektivní leteckou dopravu. S hlavním sídlem v Dublinu, Ryanair provozuje rozsáhlou síť letů, přičemž spojuje více než 200 destinací hlavně v Evropě, ale také v severní Africe a na Blízkém východě.

Jako nízkonákladový dopravce, Ryanair nabízí velmi konkurenceschopné ceny letenek, což činí tuto aerolinku populární volbou pro cenově orientované cestující.

Jak se po příletu dostat z letiště?

Flygbussarna Airport Coaches: Tato autobusová služba je jedním z nejpohodlnějších způsobů, jak se dostat z letiště Landvetter do centra Göteborgu. Jízdné je přibližně 119 SEK (švédských korun) pro dospělého jednosměrně, pokud si jízdenku koupíte online. Autobusy odjíždějí každých 12-15 minut během hlavních hodin a cesta trvá asi 20 minut.

Västtrafik Public Bus (Bus 612): Tento veřejný autobus je levnější možností a spojuje letiště s městem. Jízdné je okolo 30 SEK, pokud máte platný cestovní průkaz od Västtrafik, což je místní dopravní společnost. Cesta trvá asi 30-40 minut. Všimněte si, že autobusy Västtrafik mohou mít méně prostoru pro zavazadla a méně časté spoje, zejména ve večerních hodinách a o víkendech.

Taxi: Taxi služby jsou dostupné přímo u letiště. Standardní jízdné do centra města Göteborg se pohybuje od 450 do 500 SEK a cesta trvá asi 20-30 minut. Je doporučeno dohodnout cenu předem, nebo si zajistit taxi u stánku s pevnými sazbami.

Pronájem auta: Na letišti Landvetter jsou k dispozici služby pronájmu aut od různých mezinárodních a místních půjčoven. To může být vhodná volba pro cestující, kteří plánují prozkoumat Göteborg nebo jiné části Švédska na vlastní pěst. Ceny se liší podle typu vozidla a délky pronájmu.

Ride-Sharing služby: Služby jako Uber jsou v Göteborgu dostupné a nabízejí alternativu k tradičním taxi. Cena může být srovnatelná nebo nižší než u běžných taxi.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na sezóně a dopravní situaci. Doporučuje se ověřit si aktuální informace před cestou.

Co dělat v Göteborgu a okolí?

Göteborg, druhé největší město Švédska, je známé svou přátelskou atmosférou, nádhernými parky a bohatým kulturním životem. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které v Göteborgu a jeho okolí stojí za návštěvu:

 1. Liseberg Amusement Park - Jeden z největších zábavních parků ve Skandinávii, ideální pro rodiny i adrenalinové nadšence.
 2. Universeum - Vědecké centrum s interaktivními výstavami, akváriem a deštným pralesem.
 3. Göteborgs Konstmuseum - Muzeum umění, kde najdete rozsáhlé sbírky severského umění od 19. století po současnost.
 4. Haga - Starý městský čtvrť s dobře zachovanými dřevěnými domy, útulnými kavárnami a obchody s řemeslnými výrobky.
 5. Archipelago - Göteborský souostroví, snadno dostupné trajektem, nabízí úchvatné přírodní scenerie a možnosti pro pěší turistiku a koupání.
 6. Botaniska Trädgården - Botanická zahrada s více než 16 000 druhy rostlin, je jednou z nejlepších v Evropě.
 7. Skansen Kronan - Historická pevnost s výhledem na město, kde se dnes konají různé kulturní akce a výstavy.
 8. Gothenburg Opera House - Moderní operní dům známý svými inovativními představeními.
 9. Slottsskogen - Rozsáhlý městský park, který je domovem mini zoo a přírodních expozic.
 10. Maritiman - Plovoucí námořní muzeum, kde si můžete prohlédnout ponorky, torpédoborce a další lodě.
 11. Feskekôrka - Tradiční trh s rybami v budově připomínající kostel, kde můžete ochutnat čerstvé mořské plody.
 12. Röda Sten Art Centre - Kulturní centrum v bývalé průmyslové budově nabízí výstavy současného umění, workshopy a koncerty.
 13. Avenyn - Hlavní bulvár v Göteborgu, plný obchodů, restaurací a nočních klubů.
 14. Gustav Adolfs Torg - Hlavní náměstí v Göteborgu s impozantními sochami a historickými budovami.
 15. Volvo Museum - Muzeum, které dokumentuje historii značky Volvo, od automobilů po těžká nákladní vozidla.

Göteborg nabízí širokou škálu atrakcí pro všechny věkové skupiny a zájmy, od přírodních krás přes bohaté kulturní dědictví až po moderní zábavní možnosti.

Na jaké počasí se připravit?

V Göteborgu ve Švédsku od května do října zažijete proměnlivé počasí, od mírného jara až po chladnější podzim. Tady je, co můžete očekávat v jednotlivých měsících:

Květen: Jarní měsíc s teplotami, které obvykle kolísají mezi 10°C a 15°C. Je to čas, kdy se počasí začíná oteplovat, ale můžete stále očekávat nějaké dešťové dny.

Červen: Teploty v červnu se pohybují kolem 15°C až 20°C. Dny jsou delší a slunečnější, což činí červen jedním z nejpříjemnějších měsíců pro návštěvu Göteborgu.

Červenec: Červenec je obvykle nejteplejším měsícem v roce s průměrnými teplotami kolem 20°C až 25°C. Srážky jsou stále možné, ale většinou je to poměrně suchý a slunečný měsíc.

Srpen: Počasí v srpnu je podobné červenci, s teplotami, které se drží v rozmezí 18°C až 22°C. Můžete očekávat více deštivých dnů než v červenci.

Září: V září začíná teplota klesat, obvykle se pohybuje mezi 12°C a 18°C. Počasí je proměnlivé, s kombinací slunečných a deštivých dnů.

Říjen: V říjnu teploty dále klesají a mohou dosahovat 8°C až 12°C. Srážky jsou častější a můžete očekávat chladnější a více deštivé počasí.

Při návštěvě Göteborgu od května do října se doporučuje vzít si vrstvené oblečení, aby bylo možné se přizpůsobit proměnlivému počasí. Pláštěnka nebo deštník je nezbytnost, stejně jako pohodlné boty pro procházky po městě. Teplejší oblečení bude potřeba v pozdějších měsících, zvláště ráno a večer.

Tip redakce

Další levné letenky do Švédska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.