TIP! Ryanair ✈ Skandinávie - Norsko - levné letenky do Osla z Katovic ↔ od 886 Kč

TIP! Ryanair ✈ Norsko - levné letenky do Osla z Katovic ↔ od 886 Kč
Rezervace letenky

Oslo, hlavního města Norska plné krásné architektury, kulturních památek a úžasné přírody, hned za městskými hranicemi. Oslo nabízí proslulé muzea, skvělé restaurace a také příležitosti k aktivitám na vzduchu, jako turistika, lyžování a jachting. Let do Osla se stává stále populárnější volbou pro cestovatele, jenž chtějí objevovat krásy Skandinávie.

Do Osla letecky z Katovic už za 886 Kč

Jeden z mála tarifů, kdy je skoro jedno, kdy poletíte a stejně nebudete platit majland. Výhodu při letu do Osla mají hlavně obyvatelé z Ostravy a okolí, kteří to mají do Katovic, kde je odlet do Norska, fakt blízko.

Cestovní období: 8. květen 2023 až 30. březen 2024

Dopravce: Ryanair

Odlet: Katowice-Pyrzowice airport (KTW) - Polsko

Přílet: Oslo Airport Gardermoen (OSL) - Norsko (2h 15min)

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště centra?

Vlak: Nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak se dostat do centra Osla, je vlakem. Vlaková stanice je přímo před terminálem a cesta do centra města trvá zhruba 20 minut. Vlaky jezdí každých 10 až 20 minut, v závislosti na denní době, a jízdné stojí kolem 100 NOK.

Autobus: Další možností je jet autobusem. Existuje několik linek, které jezdí z letiště do centra Osla a okolí. Autobusy odjet každých 20 až 30 minut a cesta do centra města trvá asi 40 minut. Jízdné stojí okolo 50-70 NOK.

Taxi nebo soukromý přepravce: Pokud preferujete pohodlí, můžete si objednat taxi nebo soukromého přepravce. Cesta do centra města trvá asi 30 minut a jízdné stojí zhruba 700-1000 NOK.

Pronájem auta: Pokud plánujete cestovat po Oslu a okolí, můžete si pronajmout auto přímo na letišti. V Oslu najdete mnoho mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Cena se pohybuje od 200 až 500 NOK za den, v závislosti na typu vozidla a délce pronájmu.

Shuttle bus: Existuje také možnost shuttle busu, který vás doveze přímo ke dveřím vašeho hotelu v centru města. Cena se pohybuje od 150 až 200 NOK na osobu, v závislosti na počtu cestujících a množství zavazadel.

Co dělat v Oslu?

Projděte si historickou čtvrť: Oslo má mnoho krásných historických budov, které jsou dobře zachovalé. Projděte si uličky v centru města a podívejte se na některé z nejvýznamnějších architektonických skvostů, jako například královský palác.

Vydejte se na fjord: Fjordy jsou jednou z nejkrásnějších přírodních památek v Norsku. Existují mnoho výletů lodí, které vám umožní vidět tyto úžasné fjordy z blízka.

Objevte norskou kuchyni: Oslo nabízí mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční norské pokrmy, jako je třeba rybí polévka, smažený losos nebo norské krevety.

Podívejte se na operu: Oslo má jednu z nejmodernějších operních budov na světě. Pokud máte rádi operu, nebo pokud byste si jen chtěli prohlédnout interiér této krásné budovy, je to ideální místo k návštěvě.

Navštivte Akershus: Akershus je královský hrad, který se nachází v centru Osla. Je to skvělé místo k návštěvě, pokud máte zájem o norskou historii a architekturu.

Podívejte se na polární zvířata: Pokud se vydáte na výlet do Zoo v Oslu, budete moci vidět mnoho polárních zvířat

Obdivujte místní architekturu: Oslo nabízí mnoho zajímavých budov a staveb, které jsou svědky historie města a norské kultury. Mezi nejznámější patří radnice, Katedrála svatého Olafa, Norský parlament či moderní Operní dům.

Navštívte Muzeum vikingských lodí: Oslo má jedno z největších muzeí vikingských lodí na světě. Muzeum nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat starověké lodě, zbraně a další předměty z doby Vikingů.

Procházejte se v parku Vigeland – Nachází se zde více než 200 soch vytvořených norským sochařem Gustavem Vigeladem. Tyto sochy vyobrazují různé emoce a vztahy mezi lidmi. Park je velmi oblíbeným místem pro pikniky a procházky v krásném přírodním prostředí.

Vyzkoušejte lyže a běžky: Běžkování je velmi populárním sportem v Norsku a Oslo nabízí několik míst, kde si můžete vyzkoušet tuto zábavu. Mezi nejznámější patří Holmenkollen, který je známý také pro svůj skokanský můstek.

Navštívte Munchovo muzeum: Edvard Munch byl norský malíř a grafik, který se proslavil hlavně svým obrazem Křik. V muzeu si můžete prohlédnout největší sbírku Munchových děl na světě.

Nakupujte v Aker Brygge – Toto moderní nákupní centrum se nachází na pobřeží fjordu Oslo. Aker Brygge nabízí nejen nákupy, ale také mnoho restaurací a barů s výhledem na moře.

Akční letenky Oslo

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.