TIP! Ryanair ✈ Řecko - levné letenky Paphos z Vídně ↔ od 1.495 Kč

TIP! Ryanair ✈ Řecko - levné letenky Paphos z Vídně ↔ od 1.495 Kč
Rezervace letenky

Objevte kouzlo středomořského života v Paphosu, kde starověké památky a bělostné pláže mají hlavní roli. Od pohádkových mozaik a impozantních pevností po plavby do modré laguny, tato perla Kypru je zároveň klidnou oázou i centrem kyperské kultury. Aktuálně takovou cestu na vlastní pěst podnikneme díky levné letence do Paphos od 1.495 Kč.

Letenky na Kypr z Vídně už za 1.495 Kč!

Dopravce: Ryanair

Cestovní období:srpen 2023 až březen 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přílet: Paphos (PFO) Paphos Intl Airport Kypr

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Náš tip

Letecká společnost Ryanair současně létá do města Paphos také z Bratislavy. Máte li to výhodnější z této slovenské metropole, níže najdete odkaz na kalendář. Tyto zpáteční letenky na Kypr jsou v prodeji od 2.518 Kč.

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Paphos (PFO) máte několik možností, jak se dostat do centra města Paphos.

1. **Autobusová doprava**: Autobusová linka číslo 612 vás přepraví z letiště do centra města. Cena jízdného je obvykle kolem 1,50 EUR a trvá zhruba 30-40 minut, v závislosti na provozu.

2. **Pronájem auta**: V letištní hale najdete několik autopůjčoven, které nabízejí širokou škálu vozidel. Ceny za pronájem se liší podle typu auta, délky pronájmu a sezóny. Pronájem auta vás vyjde zhruba od 25 EUR denně.

3. **Taxi**: Taxi stojí před terminálem letiště a je k dispozici po celý den. Cena jízdy do centra Paphosu je obvykle kolem 30-40 EUR a trvá asi 20-30 minut, v závislosti na provozu.

4. **Soukromý transfer**: Některé společnosti nabízejí soukromé transfery z letiště přímo do vašeho ubytování. Ceny se liší v závislosti na vzdálenosti a typu vozidla.

5. **Společnosti na sdílení jízd**: V Paphosu existují také aplikace na sdílení jízd, které vám umožní sdílet jízdu s jinými cestujícími za pevně stanovenou cenu.

Pamatujte, že ceny a doba jízdy se mohou lišit v závislosti na aktuálních podmínkách a provozu. Doporučuje se vždy zkontrolovat aktuální ceny a možnosti dopravy před vaší cestou.

Co dělat ve městě Paphos?

V kyperském městě Paphos je mnoho zajímavých atrakcí a aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Zde je seznam 15 věcí, které můžete v Paphosu podniknout:

1. **Archeologické parky**: Projděte se po starověkých ruinách ve Velkém archeologickém parku a obdivujte mnohé památky, včetně slavných mozaikových podlah z římské doby.

2. **Paphoský hrad**: Navštivte krásný Paphoský hrad, který stojí na skalnatém poloostrově u pobřeží. Z terasy hradu se naskýtá úchvatný výhled na moře a okolní krajinu.

3. **Katakomby Agios Solomonos**: Ponořte se do podzemního světa a objevte starobylé katakomby, kde byl údajně pohřben svatý Solomon, první biskup Paphosu.

4. **Pafoské mozaiky v Domě Dionýsa**: Prohlédněte si působivé mozaiky z římské doby, které jsou umístěny v Domě Dionýsa a zobrazují mýty a běžný život té doby.

5. **Pafoský akvadukt**: Obdivujte starověkou inženýrskou stavbu akvaduktu, která sloužila k přivádění vody z okolních hor do Paphosu.

 

6. **Králův hrob**: Projděte se kolem rozsáhlých podzemních hrobek vytesaných do skalních stěn, které jsou známé jako Králův hrob.

7. **Chrám Afroditiny**: Navštivte místo údajného narození bohyně lásky a krásy Afroditiny chrámu, který se nachází poblíž města Paphos.

8. **Přístav Paphos**: Procházejte se podél malebného přístavu plného rybářských lodí a útulných restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody.

9. **Aphrodite Waterpark**: Zábavní park plný skluzavek a bazénů je ideálním místem pro rodiny s dětmi.

10. **Botanická zahrada Pafos**: Objevte různorodou floru Kyperské republiky v botanické zahradě v Paphosu.

11. **Přírodní rezervace Lara Bay**: Vydejte se na výlet do přírodní rezervace Lara Bay, kde můžete mít štěstí a spatřit vzácné karety želvy.

 

12. **Akamas Peninsula**: Prozkoumejte národní park Akamas Peninsula s nádhernou divokou přírodou, skalnatými útesy a malebnými plážemi.

13. **Přírodní lázně v Aphroditině zátoce**: Užijte si relaxaci v přírodních lázních v krásné Aphroditině zátoce, kde se můžete vykoupat v termálních pramenech.

14. **Kouzelné zahrady zámku Kato Paphos**: Procházejte se rozsáhlými zahradami zámku Kato Paphos, kde najdete pestrobarevné květiny a nádhernou vegetaci.

15. **Divadlo Petra tou Romiou**: Navštivte starověké divadlo Petra tou Romiou, kde se konaly dramatické představení v minulosti.

V Paphosu se najde něco pro každého, ať už máte rádi historii, přírodu, pláže nebo dobrodružství. Nechte se unést krásami tohoto úchvatného kyperského města!

Náš tip

Všechny akční letenky na Kypr

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.