TIP! Ryanair ✈ Řecko - levné letenky na ostrov Kos z Vídně na začátek léta ↔ od 1.366 Kč

TIP! Ryanair ✈ Řecko - levné letenky na ostrov Kos z Vídně ↔ od 1.366 Kč
Rezervace letenky

Objevte Kos, ostrov, kde se snoubí starověké historické památky s krystalicky čistými vodami Egejského moře. Prozkoumejte antické ruiny, včetně slavného Asklepeionu, nebo se vydejte na písečné pláže, které nabízí ideální podmínky pro relaxaci i aktivní vodní sporty. Navíc s letenkou na Kos na začátek léta zaplatíte jen 1.366 Kč!

Informace k tarifu

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: červen až září 2024

Nejlevnější letenky: červen při aktuální rezervaci

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: 0 - přímý let (doba letu 2h a 25min)

Přílet: Kos (KGS) Kos Arpt Řecko

Zavazadla: zdarma 1 příruční zavazadl0 (40cm x 20cm x 25cm)

Změna letenky: od 121 Kč

Informace o aerolince Ryanair

Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost, založená v roce 1984, která je známá pro svou cenově dostupnou a efektivní leteckou dopravu. S hlavním sídlem v Dublinu, Ryanair provozuje rozsáhlou síť letů, přičemž spojuje více než 200 destinací hlavně v Evropě, ale také v severní Africe a na Blízkém východě.

Jako nízkonákladový dopravce, Ryanair nabízí velmi konkurenceschopné ceny letenek, což činí tuto aerolinku populární volbou pro cenově orientované cestující. U Ryanairu platí přísná pravidla pro zavazadla a další služby, což znamená, že za mnoho doplňkových služeb, jako je odbavení zavazadel nebo rezervovaná sedadla, se platí dodatečné poplatky.

Ryanair je hodnocena jako dvouhvězdičková aerolinka podle Skytrax. Toto hodnocení reflektuje základní úroveň pohodlí a omezené služby, které jsou typické pro nízkonákladové letecké společnosti. Navzdory některým kritikám týkajícím se zákaznického servisu a přísných politik týkajících se zavazadel, Ryanair si udržuje silnou pozici na trhu díky své schopnosti nabízet nízké ceny letenek, což přitahuje velké množství cestujících hledajících cenově výhodné možnosti cestování.

Jak se po příletu na Kos dostat z letiště?

Městský autobus (KTEL): Nejekonomičtější možností je využití městských autobusů KTEL, které spojují letiště s centrem města Kos. Jízdné je přibližně 3,20 EUR. Autobusy jezdí v závislosti na sezóně a mohou být méně časté mimo hlavní turistickou sezónu. Cesta trvá asi 30-40 minut.

Taxi: Taxi služby jsou dostupné přímo u letiště. Cesta do centra města Kos obvykle stojí mezi 38 a 45 EUR a trvá asi 20-30 minut. Je doporučeno dohodnout cenu předem, aby se předešlo nedorozuměním.

Pronájem auta: Na letišti Kos je k dispozici několik půjčoven aut. Tato možnost je vhodná pro cestující, kteří plánují prozkoumat ostrov na vlastní pěst. Ceny se liší podle typu vozidla a délky pronájmu.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na dopravní situaci a sezóně. Doporučuje se ověřit si aktuální informace před cestou.

Co dělat na ostrově Kos?

Ostrov Kos, jeden z krásných Dodekanských ostrovů v Řecku, je známý svou historií, krásnými plážemi a živým nočním životem. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které na Kosu stojí za návštěvu:

 1. Asklepieion - Archeologické naleziště starověkého léčebného centra, kde pracoval otec medicíny, Hippokrates.
 2. Středověký hrad Neratzia - Impozantní hrad na pobřeží města Kos, který chránil ostrov před útoky v minulosti.
 3. Pláž Paradise Beach - Oblíbená pláž s jemným pískem a křišťálově čistou vodou, ideální pro plavání a slunění.
 4. Hora Dikeos - S výškou 846 metrů nabízí vynikající příležitosti pro pěší turistiku a nádherné výhledy na ostrov.
 5. Antika Agora - Zbytky starověkého města Kos, kde můžete vidět základy domů, chrámů a veřejných budov.
 6. Hippokratesova Platan - Starobylý strom v městě Kos, pod kterým údajně Hippokrates učil své studenty.
 7. Thermal Springs at Agios Fokas - Přírodní horké prameny, kde se můžete koupat v terapeutických vodách.
 8. Město Kos - Hlavní město ostrova s řadou obchodů, restaurací a bary, nabízející živý noční život a kulturu.
 9. Tigaki Beach - Další krásná pláž s mělkou vodou, ideální pro rodiny s dětmi.
 10. Archaeological Museum of Kos - Muzeum nabízející artefakty z různých archeologických nalezišť na ostrově.
 11. Alikes Salt Lake - Bývalé solné doly, nyní oblíbené místo pro sledování ptáků.
 12. Zia Village - Malebná horská vesnice s tradičními restauracemi a úchvatnými výhledy na západ slunce.
 13. Roman Odeon of Kos - Dobře zachovalé římské divadlo, které se stále využívá pro kulturní události.
 14. Psaldi Beach - Klidná pláž, ideální pro odpočinek a únik od davů.
 15. Kos Marina - Moderní marina, kde můžete obdivovat luxusní jachty nebo se vydat na výlet lodí.

Kos nabízí pestré aktivity a atrakce, které uspokojí každého návštěvníka, od milovníků historie až po příznivce plážového odpočinku.

Na jaké počasí se připravit?

Na řeckém ostrově Kos od června do září můžete očekávat typické středomořské letní počasí, které je ideální pro plážovou rekreaci a prohlídky ostrova. Zde je co byste měli vědět o počasí během těchto měsíců:

Červen: Počátek letní sezóny na Kosu je teplý, ale obvykle méně horký než hlavní letní měsíce. Denní teploty se pohybují kolem 28°C, což je doprovázeno mnoha hodinami slunečního svitu. Noční teploty jsou příjemně chladné, obvykle kolem 20°C.

 

Červenec a Srpen: Tyto měsíce jsou nejteplejšími měsíci na Kosu, s maximálními teplotami často přesahujícími 30°C. Noční teploty zůstávají vysoké, často okolo 24°C, což znamená, že večery jsou teplé a příjemné. Dešťové srážky jsou v těchto měsících velmi vzácné.

Září: Září je stále teplé, ale teploty začínají mírně klesat, což dělá tento měsíc velmi příjemným pro ty, kteří hledají trochu méně intenzivní teploty. Denní teploty jsou obvykle kolem 27°C, a noční teploty kolem 21°C. Září může přinést několik více deštivých dnů, ale stále se jedná o relativně suchý měsíc.

Pro celé období od června do září je doporučeno nosit lehké a prodyšné oblečení, klobouk, sluneční brýle a opalovací krém, aby byla zajištěna ochrana před silným sluncem. Toto období je ideální pro všechny druhy venkovních a vodních aktivit, díky teplému počasí a teplému moři.

Náš tip

Další levné letenky do Řecka

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.