TIP! Ryanair ✈ Řecko - 8 verzí levných letů do Athén ↔ od 1.432 Kč

TIP! Ryanair ✈ Řecko - 8 verzí levných letů do Athén ↔ od 1.432 Kč

Kolébka demokracie a antické civilizace, tato metropole se pyšní monumenty jako je Akropole s ikonickým chrámem Parthenon. Při procházce po starověkých uličkách Pláky objevíte stopy tisíciletých dějin a zároveň moderní řecký život v podobě kaváren a tržišť. Sestavili jsme pro vás 8 tipů na zpáteční levné letenky, jak se dostat do Athén.

8 verzí levných letů do Athén!

Více početnější nabídku letenek do jednoho řeckého města moc nenajdete, plánování letu do Athén je tak celkem hračka! O 3 lety se stará irská aerolinka, Ryanair, 3 vypravuje také řecká Aegean Air a po jednom má německá Eurowings a maďarská Wizz Air.

Jak se po příletu dostat z letiště?

Z letiště v Athénách (Letiště Eleftherios Venizelos - ATH) můžete do centra města dostat několika způsoby. Zde je seznam dopravních možností seřazený podle ceny a doprovázený ceny a časy:

1. **Metro**: Nejlevnější a poměrně rychlá volba. Cena lístku je kolem 10 EUR a cesta trvá asi 40 minut.

2. **Autobus**: Cesta autobusem trvá zhruba 1 hodinu a cena lístku je kolem 5 EUR.

3. **Předplacený transfer**: Mnoho společností nabízí předplacený transfer z letiště do hotelu. Cena se pohybuje kolem 30-40 EUR za osobu.

4. **Taxi**: Taxi je pohodlná volba, ale také nejdražší. Cena za cestu do centra města může být kolem 35-50 EUR a cesta trvá asi 30-40 minut.

5. **Uber nebo Bolt**: Tyto služby jsou dostupné v Athénách a mohou být ekonomičtější než tradiční taxi.

6. **Pronájem auta**: Pokud máte v plánu cestovat po městě a okolí, pronájem auta může být výhodná volba. Ceny za pronájem se liší v závislosti na společnosti a typu auta.

7. **Noční autobus**: Pokud přiletíte pozdě večer, může být vhodné využít noční autobusovou linku. Ceny jsou podobné jako u běžných autobusů.

Zvolená doprava závisí na vašem rozpočtu, času a pohodlí. Je důležité si také ověřit aktuální ceny, protože se mohou měnit.

Co dělat v Athénách?

Athény, hlavní město Řecka, jsou bohaté na historii, kulturu a architekturu. Zde je seznam unikátních atrakcí, lákadel a zajímavostí, které můžete v Athénách navštívit:

1. **Akropole**: Historický symbol Athén, Akropole je domovem Parthenónu, chrámu zasvěcenému bohyni Athéně, který návštěvníkům nabízí pohled do antického světa.

2. **Národní archeologické muzeum**: Jedno z nejvýznamnějších archeologických muzeí na světě, kde můžete obdivovat mnoho starověkých artefaktů.

3. **Plaka**: Malebná čtvrť se starobylými uličkami, tradičními restauracemi a obchůdky s řeckými suvenýry.

4. **Trh Monastiraki**: Živý trh plný stánků s oblečením, šperky, starožitnostmi a místním zbožím.

5. **Národní zahrady**: Krásný park uprostřed města s jezírkem, palemami a množstvím soch.

6. **Odeon Herodes Atticus**: Antické divadlo, kde se pořádají koncerty, divadelní představení a další kulturní události.

7. **Syntagma náměstí**: Centrum politického dění s prezidentskou rezidencí, známým střídáním stráží a širokým náměstím.

8. **Národní zahrada Zappeion**: Elegantní zahrada s historickou budovou, ideální pro odpočinek a procházky.

9. **Benakiho muzeum**: Rozsáhlá sbírka umění a artefaktů z řeckých dějin a kultury.

10. **Lycabettus Hill**: Výhledový vrchol s kostelem sv. Jiří a úchvatným panoramatickým výhledem na město.

11. **Národní historické muzeum**: Muzeum zachycující historii Řecka od starověku po novověk.

12. **Kerameikos**: Archeologická lokalita s pozůstatky starověkého pohřebiště a hradeb.

13. **Stavros Niarchos Foundation Cultural Center**: Moderní kulturní centrum s knihovnou, operou a parkem.

14. **Muzeum byzantského umění**: Exponáty byzantského umění, včetně ikon, šperků a relikvií.

15. **Pnyx**: Historické místo, kde se konaly starověké schůze a zasedání athénského shromáždění.

Athény jsou plné kulturního dědictví a nabízejí nespočet možností pro poznávání antické historie a moderního života.

Akční letenky Athény

Náš tip

Další levné letenky do Řecka

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.