TIP! Ryanair ✈ Itálie - Umbrie - levné letenky do Perugie z Vídně ↔ od 764 Kč

TIP! Ryanair ✈ Itálie - levné letenky do Perugie z Vídně ↔ od 764 Kč
Rezervace letenky

Potulka úzkými středověkými uličkami, kde se na každém kroku setkáte s dějinami a kulturou, vás zavede až k autentickým italským kavárnám a ateliérům. V srdci Umbrie najdete nejen skvosty renesančního umění, ale také ochutnáte světově proslulou čokoládu Perugina, což činí z Perugie ideální destinaci pro milovníky historie i gurmány.

Last minute letenky do Perugie jen za 764 Kč!

Chcete vyrazit na sklonku léta a ušetřit na letence do Itálie maximum? Zvolte si lowcost trip do Umbrie od aerolinek Ryanair. Obousměrné levné letenky Perugia při odletu z Vídně teď splašíme za parádních 764 Kč (viz termíny okolo 19. září 2023).

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: 16. září 2023 až 28. říjen 2023

Nejlevnější letenky: přelom září a října

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přílet: Perugia (PEG) Sant Egidio Arpt Itálie

Zavazadla: 1 palubní zavazadlo zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Omlouvám se za nepřesný předchozí záznam. Zde je revidovaný seznam dopravy z letiště Perugia (PEG) Sant Egidio do centra Perugie se zařazením cen a konkrétních informací o veřejné dopravě:

1. **Veřejná doprava (Autobusy)**:
   - **Cena**: Cena za jízdenku městské hromadné dopravy se může pohybovat kolem 2 až 3 eur za jednu jízdenku. Mohou být dostupné i výhodné jízdenky na více jízd nebo denní lístky.
   - **Čas**: Jízda autobusem může trvat přibližně 30 až 40 minut, v závislosti na trase a dopravních podmínkách.
   - **Spoje**: Konkrétní spoje a jízdní řády se mohou měnit, takže je doporučeno zkontrolovat aktuální informace u příjezdu na letiště nebo online.

2. **Taxi**:
   - **Cena**: Taxi z letiště do centra Perugie by mohlo stát kolem 20 až 30 eur v závislosti na dopravních podmínkách a dení ceny.
   - **Čas**: Jízda taxíkem trvá asi 20-30 minut.

3. **Pronájem auta**:
   - **Cena**: Cena pronájmu auta se liší v závislosti na výběru vozidla a délce pronájmu. Mějte na paměti, že benzínové náklady budou navíc.
   - **Čas**: Cesta do centra trvá přibližně 15-20 minut.

Doporučuji prověřit aktuální ceny a jízdní řády, protože se mohou měnit v závislosti na místních podmínkách a provozu. Veřejná doprava je obvykle nejekonomičtější možností, ale může být také časově náročnější.

Co dělat v Perugii?

Perugia, malebné město ležící v srdci italského regionu Umbrie, je plné historie, umění a kultury. Zde je seznam 15 atrakcí a zajímavostí, které stojí za návštěvu:

1. **Palazzo dei Priori**: Tento historický palác je jednou z nejvýznamnějších staveb v Perugii a domovem městské rady. Můžete zde obdivovat umělecké poklady a architektonické detaily.

2. **Fontana Maggiore**: Tato nádherná fontána na náměstí Piazza IV Novembre je mistrovským dílem středověkého sochaře Nicola a Giovanniho Pisana.

3. **Katedrála svatého Lorenze**: Jedna z nejvýznamnějších sakrálních staveb v Umbrii s impozantní architekturou a fascinujícím interiérem.

4. **Národní galerie Umbrie**: Pro milovníky umění je tato galerie domovem bohatých sbírek uměleckých děl, včetně děl Raffaela a Perugina.

5. **Rocca Paolina**: Tato impozantní pevnost byla postavena nad starým městem v roce 1540 papežem Pavlem III. Dnes můžete projít podzemními chodbami a vydat se na výhledovou procházku.

6. **Giardini del Frontone**: Krásné zahrady s historickými sochami a výhledem na město. Ideální místo na procházku nebo piknik.

7. **Etruské brány**: Stopy starověké Etrurie lze nalézt v Etruských branách, jedinečné historické památce.

8. **Borgo Bello**: Malebná čtvrť s úzkými uličkami, uměleckými dílnami a kavárnami, které stojí za prozkoumání.

9. **Perugia Underground**: Podzemní trasy odhalují tajemství historie Perugie, včetně etruských hrobek a středověkých základů.

10. **Corso Vannucci**: Hlavní třída města, kde najdete módní butiky, kavárny a restaurace. Ideální místo na procházku a pozorování lidí.

11. **Galleria Nazionale dell'Umbria**: Další významná galerie umění v Perugii s bohatou sbírkou italského umění.

12. **Etruské muzeum**: Zajímavé muzeum, které představuje etruskou kulturu a historii.

13. **Tradiční festivaly**: Město je známé svými festivalemi, jako je Umbria Jazz Festival a Eurochocolate, které přinášejí hudbu, umění a sladkosti do ulic.

14. **Vinice Umbrie**: Pro milovníky vína je Umbrie rájem. Navštivte místní vinice a ochutnejte vína regionu.

15. **Piazza IV Novembre**: Hlavní náměstí města je centrem kulturního dění a skvělým místem na odpočinek a pozorování lidí.

Perugia je krásné město, které vám nabídne pohled do historie a umění. Je také výborným výchozím bodem pro objevování kouzla Umbrie.

Akční letenky Perugia

Náš tip

Další levné letenky do Itálie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.