TIP! Ryanair ✈ Itálie - Toskánsko - levné letenky Pisa z Prahy ↔ od 858 Kč

TIP! Ryanair ✈ Itálie - Toskánsko - levné letenky Pisa z Prahy ↔ od 858 Kč
Rezervace letenky

Málo měst na světě dokáže spojit dokonalou harmonii historie, kultury, umění a vědy tak jako Pisa. Město, které se vynořuje z toskánské krajiny jako perla z oceánu, je místem, kde se sny stávají skutečností a kde se zdá, že čas zastavil svůj neúprosný běh, aby nám umožnil obdivovat jeho krásu. Aktuálně s letenkou do Pisy z Prahy od 858 Kč!

Kdy letět do Pisy z Prahy od 858 Kč?

Cestovní období: 12. květen 2023 až 30. březen 2024

Nejlevnější letenky: červen 2023

Dopravce: Ryanair

Odlet: letiště Praha (PRG) - Česko

Přílet: letiště Aeroporto di Pisa Galileo Galilei - Itálie (1h a 35min)

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

Pěšky: Letiště je pouze 1 km od centra města, takže se to dá klidně zvládnout pěšky. Pokud nemáte těžký zavazadla, je to nejlevnější možnost - zdarma.

Veřejná doprava - vlak: Na letišti je vlaková stanice Pisa Aeroporto, která má přímé spojení do centra Pisy. Jízda trvá pouhých 5 minut a vlaky jezdí pravidelně. Cena jednosměrné jízdenky je zhruba 1,50 €.

Veřejná doprava - autobus: Městský autobus č. LAM Rossa jezdí z letiště do centra města a na nádraží Pisa Centrale. Cena jednosměrné jízdenky je zhruba 1,50 €.

Taxík: Taxi stanoviště je přímo před terminálem letiště. Cesta do centra města by měla stát kolem 10 €, ale to se může lišit v závislosti na čase dne a počtu zavazadel.

Půjčení auta: Na letišti je několik půjčoven aut, pokud byste chtěli mít větší mobilitu během svého pobytu v Pise. Cena závisí na typu vozu a délce pronájmu.

Co dělat v Pise?

Návštěva Piazza dei Miracoli: Toto náměstí je domovem čtyř hlavních architektonických skvostů Pisy - Katedrály, Baptisteria, Camposanto (Hřbitov) a samozřejmě světoznámé Šikmé věže.

Výstup na Šikmou věž: Je to jedna z nejznámějších atrakcí v Pise a nabízí úžasný výhled na město. Vstupenky je vhodné koupit předem, aby se předešlo dlouhým frontám.

Procházka po břehu řeky Arno: Toto je jedna z nejromantičtějších částí města. Můžete si vychutnat krásný výhled na staré budovy a mosty, které se zrcadlí v řece.

Návštěva Palazzo Blu: Toto je městské muzeum, které hostí mnoho výstav, od moderního umění po historické exponáty. Budova sama o sobě, s jeho modře natřenými fasádami, stojí za to vidět.

Procházka po Via Santa Maria: Tato úzká, klikatá ulička vede od Šikmé věže k řece Arno. Je plná malých obchodů, kaváren a restaurací, které nabízejí místní speciality.

Návštěva Botanické zahrady: Tato zahrada, kterou založila Univerzita v Pise v roce 1544, je nejstarší univerzitní botanickou zahradou na světě. Je to klidné místo, kde si můžete odpočinout a užít si krásu přírody.

Návštěva Museo dell'Opera del Duomo: Toto muzeum domovem mnoha děl umění, která byla původně součástí katedrály a ostatních budov na Piazza dei Miracoli.

Ochutnávka tradičního toskánského jídla: Pisa je skvělým místem k vyzkoušení tradiční toskánské kuchyně. Místní speciality zahrnují těstoviny, olivový olej, čerstvé mořské plody a místní vína.

Náš tip

Další levné letenky do Itálie

Akční letenky Pisa

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6520 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.