TIP! Ryanair ✈ Itálie - Lombardie - levné letenky do Bergama z Brna a Vídně ↔ jen za 858 Kč

TIP! Ryanair ✈ Itálie - Lombardie - levné letenky do Bergama z Brna a Vídně ↔ jen za 858 Kč
Rezervace letenky

Nádherné italské město, které se nachází v severní části Itálie v regionu Lombardie. Město je místem bohaté historie a kultury. Nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu, což z něj činí oblíbenou turistickou destinaci. Tipujete Bergamo? Trefa! Ideální podmínky si to ověřit na vlastní pěst má Ryanair se zpáteční letenkou Bergamo z Brna a Vídně do tisícovky!

Kdy letět do Bergama za tisícovku?

Zpáteční letenky do Bergama z Brna a Vídně od Ryanair od 966 Kč jsou dostupné v cestovním období od 19. dubna 2023 do 29. února 2024. Největším lákadlem je letenka na léto. Provedete li rezervaci bez odkladu, dostanete se v případě prázdninového tripu na směšných 1.105 Kč

Nejlevnější letenky: jaro a léto 2023

Jak se dostanu na letiště do Vídně?

Zde jsou možnosti, jak se dostat z České republiky na letiště Schwechat v Rakousku:

Vlak: Z Prahy jezdí přímý vlak na letiště Schwechat. Cesta trvá přibližně 4 hodiny a cena jízdenky se pohybuje přibližně mezi 530 až 800 Kč, v závislosti na tarifu a čase cestování.

Autobus: Z Prahy a dalších českých měst jezdí několik autobusových linek na letiště Schwechat. Cena jízdenky se obvykle pohybuje mezi přibližně 530 až 800 Kč v závislosti na trase a tarifu.

Auto: Z České republiky na letiště Schwechat lze také dojet autem. Cesta z Prahy trvá přibližně 3 a půl hodiny. Cena benzínu se v ČR pohybuje v současné době kolem 37 Kč za litr a v Rakousku kolem 1,6 EUR za litr.

Soukromý přepravce: Lze také využít služby soukromých přepravních společností, které vás doveze na letiště Schwechat. Cena této služby se může lišit v závislosti na trase a službách.

Ja poletím do Bergama?

Ryanair nabízí přímé lety z letiště Brno - Tuřany (BRQ), Vídeň Schwechat (VIE) a také Prahy (PRG) na letiště Bergamo-Orio al Serio (BGY), jenž se nachází asi 5 km jihozápadně od města Bergamo v Lombardii, v severní Itálii. Letiště v Bergamu je také známo pod zkratkou Milan Bergamo Airport, protože se nachází v blízkosti města Milán, které je jedním z největších italských měst.

Jak se dostat z letiště  (BGY) Orio Al Serio do centra Bergama?

Autobus - Nejrychlejší a nejdostupnější možností je autobusová doprava. Linky ATB č. 1 a 1A spojují letiště s centrem Bergama a cena za jízdu je přibližně 2,50 EUR. Linka ATB č. 1C je zase určena pro cestování do historického centra města Città Alta a cena za jízdu je přibližně 3 EUR.

Taxi - Taxi služby jsou k dispozici přímo před vstupem do terminálu. Cena za jízdu do centra města se pohybuje okolo 20-25 EUR, v závislosti na konkrétní lokalitě v Bergamu.

Pronájem auta - Pokud preferujete vlastní svobodu, můžete si pronajmout auto přímo na letišti. Hlavní autopůjčovny jsou zde zastoupeny a cena za pronájem auta se pohybuje od 20 EUR za den.

Co dělat v Bergamu?

Bergamo, historické město v Lombardii, nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro turisty. Mezi nejvýznamnější patří historické centrum města Città Alta, které je chráněné UNESCO. Gotickou katedrála, věž Campanone a náměstí Piazza Vecchia. Turisté mohou také navštívit muzea Accademia Carrara a Donizetti nebo se vydat na výlet na vrcholky Monte San Vigilio a Monte Spino, odkud mohou obdivovat panoramatický výhled na město a krajinu.

Bergamo je rovněž známé pro svou tradiční italskou kuchyni a vína z regionu, které mohou být ochutnány v mnoha restauracích a kavárnách. Město také hostí kulturní akce během roku, jako jsou hudební festivaly, divadelní představení a městské slavnosti. Bez ohledu na to, co vás zajímá, Bergamo nabízí mnoho aktivit a zážitků pro každého turistu.

*** update - přidána verze s odletem z Brna ***

Akční letenky Bergamo

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Facebook - Banner Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.