TIP! Ryanair ✈ Itálie - Emilia-Romagna - levné letenky Boloňa z Prahy ↔ od 779 Kč

TIP! Ryanair ✈ Itálie - Emilia-Romagna - levné letenky Boloňa z Prahy ↔ od 779 Kč
Rezervace letenky

Ochutnejte světově proslulé boloňské ragú v autentických trattoriích, které se pyšní stoletou kulinářskou tradicí. Projděte se podél ikonických středověkých věží, Asinelli a Garisenda, odkud se naskýtá úchvatný výhled na celé město Boloňa. Navštivte nejstarší univerzitu na světě, kde studovali velikáni jako Dante Alighieri a Petrarca.

Zpáteční letenky Boloňa z Prahy už za 749 Kč!

Tak to je něco! Obousměrné levné letenky do Boloni z Prahy se s cenou dostaly na historické minimum, pouhých 749 Korun stačí k absolvování zpátečního letu z Česka do province Emilia-Romagna, to chceš!

Akční letenky Boloňa

Informace k tarifu do Boloni

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: květen až říjen

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: přímý let, doba letu 1 hodina a 25 minut

Přílet: Boloňa (BLQ) Guglielmo Marconi Itálie

Zavazadla: 1 zavazadlo zdarma (40cm x 20cm x 25cm)

Změna letenky z jakéhokoliv důvodu: od 64 Kč

Informace o dopravci

Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost, založená v roce 1984, která je známá pro své nízké ceny letenek a rozsáhlou síť spojení po celé Evropě a dalších destinacích. S více než 200 letištními základnami nabízí Ryanair velké množství letových tras, činí ji jedním z největších nízkonákladových dopravců na světě.

Jak se po příletu do Boloni dostat z letiště?

Po příletu na letiště Guglielmo Marconi (BLQ) v Bologni máte několik možností, jak se dostat do centra města. Zde jsou jednotlivé dopravní možnosti seřazené podle ceny a s přibližnými časy dopravy:

1. Městský autobus (Tper Aerobus)

 • Cena: 6 EUR
 • Čas: 20-25 minut
 • Popis: Aerobus je přímá autobusová linka spojující letiště s centrem města Bologna. Odjíždí pravidelně přibližně každých 11 minut a zastávku najdete přímo před letištní budovou.

2. Městský autobus (Tper Line 944 + Marconi Express)

 • Cena: 1.50 EUR (Tper Line 944) + 8.70 EUR (Marconi Express)
 • Čas: 20-30 minut
 • Popis: Můžete také jet autobusem Tper Line 944 na zastávku "Ospedale Maggiore" a odtud přesednout na Marconi Express, rychlovlak, který jede přímo do centra města. Je to o něco složitější než přímý Aerobus, ale stále pohodlné.

3. Taxi

 • Cena: 15-20 EUR
 • Čas: 15-20 minut (v závislosti na dopravní situaci)
 • Popis: Oficiální taxíky jsou k dispozici přímo před letištěm. Je to rychlá a pohodlná možnost, zejména pokud máte hodně zavazadel nebo cestujete ve skupině.

4. Privátní transfery

 • Cena: 25-40 EUR
 • Čas: 15-20 minut
 • Popis: Privátní transfery jsou nejpohodlnější možností, ale také nejdražší. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

5. Car Sharing (např. Enjoy, Car2Go)

 • Cena: Cca 0.25-0.29 EUR za minutu + poplatek za odletovou/letovou zónu
 • Čas: 15-20 minut
 • Popis: Pokud máte členství v některé z car sharing služeb, můžete využít sdílené auta, která jsou k dispozici na letišti. Ceny se liší podle poskytovatele.

Doprava podle ceny:

 1. Městský autobus (Tper Line 944 + Marconi Express)
 2. Městský autobus (Tper Aerobus)
 3. Taxi
 4. Car Sharing (v závislosti na době pronájmu)
 5. Privátní transfery

Uvedené časy a ceny jsou přibližné a mohou se lišit v závislosti na aktuální dopravní situaci a dalších faktorech.

Co dělat v Boloni?

Boloňa je fascinující italské město s bohatou historií, kulturou a kulinářským dědictvím. Nabízí mnoho zajímavých míst a atrakcí, které stojí za návštěvu. Zde je seznam 15 míst, která byste si při návštěvě Bologni neměli nechat ujít:

 1. Piazza Maggiore - Hlavní náměstí Bologni, obklopené historickými budovami, jako je Palazzo d'Accursio a Basilica di San Petronio.
 2. Basilica di San Petronio - Monumentální bazilika a jedna z největších církevních staveb na světě, známá svou nedokončenou fasádou a nádherným interiérem.
 3. Towers of Bologna (Due Torri) - Dvě slavné středověké věže, Asinelli a Garisenda, které jsou ikonickým symbolem města. Můžete vystoupat na věž Asinelli a užít si panoramatický výhled.
 4. Archiginnasio of Bologna - Historická budova Univerzity v Bologni, která dnes hostí nádhernou knihovnu a Teatro Anatomico, starobylý anatomický sál.
 5. Santo Stefano - Komplex sedmi kostelů, který je známý jako "Sedm kostelů" a představuje jeden z nejstarších a nejvýznamnějších náboženských komplexů ve městě.
 6. Basilica di San Domenico - Kostel, kde je pohřben svatý Dominik, zakladatel dominikánského řádu. Kostel je známý svými nádhernými sochami, včetně děl od Michelangela.
 7. Bologna National Art Gallery (Pinacoteca Nazionale di Bologna) - Muzeum s bohatou sbírkou italského umění od středověku po baroko, včetně děl Raffaela, Carracciho a Guercina.
 8. Mercato di Mezzo - Historický trh v srdci města, kde můžete ochutnat místní delikatesy, jako jsou mortadella, tortellini a parmazán.
 9. Via Zamboni - Hlavní ulice univerzitní čtvrti, kde můžete zažít živou studentskou atmosféru a navštívit řadu kaváren, knihkupectví a obchodů.
 10. Sanctuary of the Madonna di San Luca - Barokní svatyně na vrcholu kopce Colle della Guardia, která je spojena s městem nejdelší krytou kolonádou na světě.
 11. Museo Ducati - Muzeum věnované slavné značce motocyklů Ducati, kde si můžete prohlédnout historické modely a dozvědět se více o historii této italské ikony.
 12. Parco della Montagnola - Nejstarší veřejný park v Bologni, ideální místo pro relaxaci s krásnými fontánami a historickými sochami.
 13. Teatro Comunale di Bologna - Historické operní divadlo, kde můžete zažít představení světové třídy v elegantním prostředí.
 14. Oratory of Santa Cecilia - Malý kostel známý svými krásnými freskami, které zobrazují život svaté Cecílie a představují skvost renesančního umění.
 15. Certosa di Bologna - Historický hřbitov a klášter, který je známý svými nádhernými sochami a monumentálními náhrobky, a je také místem klidu a kontemplace.

Boloňa je město plné života, historie a kulinářských zážitků, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a příležitost objevovat jedinečné aspekty italské kultury.

Na jaké počasí se připravit?

V italské Boloni od května do října očekávejte následující počasí:

 • Květen: Teploty mezi 15°C a 25°C, převážně slunečno, občasné dešťové přeháňky.
 • Červen a červenec: Teplé a slunečné, s teplotami mezi 20°C a 30°C.
 • Srpen: Velmi horké, teploty často přesahují 30°C, převážně slunečno.
 • Září: Mírně klesající teploty od 20°C do 28°C, slunečno, možnost občasných dešťů.
 • Říjen: Teploty mezi 15°C a 22°C, častější dešťové přeháňky.

Doporučuje se lehké oblečení, ochrana proti slunci a deštník pro případné srážky.

Tip redakce

Další levné letenky do Itálie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.