TIP! Ryanair ✈ Chorvatsko - levné letenky do Zagrebu z Bratislavy na léto ↔ od 723 Kč

TIP! Ryanair ✈ Chorvatsko - levné letenky do Zagrebu z Bratislavy na léto ↔ od 723 Kč
Rezervace letenky

Zážitek z návštěvy Zagrebu je jako objevování tajného pokladu. Místa jako Dolac Market a gotické kostely jsou skutečným svědectvím doby a vytvářejí unikátní atmosféru, která těchto bývalých královských měst odráží. Aktuálně i v průběhu hlavní letní turistické sezóny lze koupit zpáteční letenky do Zagrebu za pár šlupek. Stačí letět z Bratislavy.

Obousměrné letenky do Zagrebu už za 723 Kč

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: 18. červenec 2023 až 28. říjen 2023

Nejlevnější letenky: léto 2023

Odlet: Bratislava (BTS) M.R Štefánika Arpt Slovensko

Přílet: Záhřeb (ZAG) Zagreb Arpt Chorvatsko (55 min)

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se dostat z letiště?

Po příletu na letiště Zagreb (ZAG) máte několik možností, jak se dostat do centra města Zagreb.

1. Autobus: Nejlevnější možností je autobusová doprava. Městská autobusová linka 290 přímo spojuje letiště s centrem města. Cena jízdenky je kolem 30 HRK (4 USD) a doba jízdy trvá přibližně 30-40 minut, v závislosti na dopravní situaci.

2. Tramvaj: Tramvaj je také dostupnou možností. Z letiště se musíte dostat na železniční stanici Velika Gorica, která je vzdálena asi 2 km. Odtud můžete nastoupit na vlak směrem do centra města Zagreb. Cena jízdenky je přibližně 30 HRK (4 USD) a doba jízdy trvá asi 20 minut.

3. Taxi: Taxi je pohodlnou variantou, ale dražší. Cena taxi služby z letiště do centra města se pohybuje kolem 150-200 HRK (20-30 USD) a doba jízdy závisí na dopravní situaci, obvykle trvá asi 20-30 minut.

Co dělat v Zagrebu a okolí?

1. Katedrála svatého Štěpána: Navštivte tento impozantní gotický kostel, který je jedním z nejvýznamnějších symbolů města Zagreb.

2. Dolac Market: Prozkoumejte tradiční otevřený trh, kde najdete čerstvé potraviny, zeleninu, ovoce, sýry a další lokální speciality.

3. Gornji grad: Vydáte se na procházku po historické části města, která je známá svými úzkými uličkami, malebnými domy a historickými památkami, jako je Lotrščakova věž a Kamenita vrata (Kamenitá brána).

4. Museum Mimara: Navštivte toto umělecké muzeum, které hostí rozsáhlou sbírku uměleckých děl z celého světa, včetně obrazů, soch a keramiky.

5. Park Maksimir: Relaxujte v tomto rozsáhlém parku, který nabízí klidné procházky, jezírko a rozmanitou flóru a faunu.

6. Muzeum Chorvatského lidu: Objevte bohatou kulturní historii Chorvatska prostřednictvím expozic tohoto muzea, které představuje tradiční oděvy, náčiní a folklórní umění.

7. Galerie současného umění: Prohlédněte si díla současných chorvatských umělců a mezinárodních výstav v této moderní galerii.

8. Jarunská jezera: Užijte si odpoledne u jezer v blízkosti města, kde si můžete pronajmout kánoe, paddleboardy nebo si jen užít piknik na břehu.

9. Muzeum Mimara: Navštivte toto umělecké muzeum, které hostí rozsáhlou sbírku uměleckých děl z celého světa, včetně obrazů, soch a keramiky.

10. Park Zrinjevac: Procházejte se po tomto malebném parku, obklopeném stromy a květinovými záhony, a odpočiňte si na lavičkách u fontány.

11. Trg bana Josipa Jelačiće: Navštivte hlavní náměstí Zagrebu, kde najdete sochu bána Josipa Jelačiće a živý atmosféru s množstvím obchodů, kaváren a restaurací.

12. Technické muzeum Nikola Tesla: Objevte fascinující svět vědy a techniky prostřednictvím interaktivních expozic a výstav věnovaných vynálezcům a technologii.

13. Muzeum iluzí: Přijďte zažít optické iluze a zábavu v tomto unikátním muzeu, které nabízí fascinující exponáty a interaktivní zážitky.

14. Špilberkova pevnost: Vydáte se na výlet do nedalekého Brna a navštívíte historickou pevnost, která poskytuje panoramatický výhled na město.

15. Tradiční tržnice Dolac: Ochutnejte místní speciality, jako je sýr, sušené ovoce, med a tradiční pečivo na této tradiční tržnici.

Zagreb nabízí bohatou kulturní a historickou scénu, spoustu muzeí, parků a zajímavých lokalit, které vás nadchnou svou atmosférou a pestrostí. Nezapomeňte také ochutnat místní gastronomii a vychutnat si příjemné procházky po malebných uličkách města.

Náš tip

Další levné letenky do Chorvatska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.