TIP! Ryanair ✈ Chorvatsko - Dalmácie - levné letenky Split z Vídně ↔ od 1.089 Kč

TIP! Ryanair ✈ Chorvatsko - Dalmácie - levné letenky Split z Vídně ↔ od 1.089 Kč
Rezervace letenky

Užijte si slunečný Split, kde se můžete procházet antickým Diokleciánovým palácem, jednou z nejlépe dochovaných římských staveb na světě. Relaxujte na pláži Bačvice, s jemným pískem a čistou vodou na koupání. Prozkoumejte malebné staré město s úzkými kamennými uličkami, tradičními kavárnami a atmosférou středomořského pobřeží.

Zpáteční letenky do Splitu z Vídně od 1.089 Kč

Do Splitu můžeme plánovat let až ze 8 obousměrných tarifů při odletech z Vídně, Berlína, Krakova a Prahy, na křídlech 6 aerolinek Ryanair, Wizz Air, EasyJet, Croatia Airlines, Austrian Airlines a Smartwings. Nejlevnější letenky do Splitu vycházejí z Vídně od 1.089 Kč při odletu s dopravcem Ryanair.

Akční letenky Split

Jak se po příletu do Splitu dostat z letiště?

Do centra města Split

1. Městský autobus (Promet Split)

 • Cena: 2,30 EUR
 • Čas: 30-40 minut
 • Popis: Autobusová linka 37 jezdí pravidelně z letiště do centra města Split. Zastávka je poblíž terminálu a autobusy jezdí přibližně každých 20-30 minut.

2. Shuttle bus (Croatia Airlines)

 • Cena: 4,00 EUR
 • Čas: 30 minut
 • Popis: Shuttle busy provozované Croatia Airlines jezdí přímo z letiště na hlavní autobusové nádraží v centru Splitu. Tyto autobusy jsou synchronizovány s přílety a odlety.

3. Taxi

 • Cena: 35-40 EUR
 • Čas: 25-30 minut
 • Popis: Taxi je pohodlná a rychlá možnost, zejména pokud máte hodně zavazadel nebo cestujete ve skupině. Stanoviště taxíků se nachází přímo před terminálem. Cena může záviset na dopravní situaci.

4. Privátní transfery

 • Cena: 40-55 EUR
 • Čas: 25-30 minut
 • Popis: Privátní transfery poskytují vyšší komfort a soukromí. Tato služba zahrnuje osobní vyzvednutí na letišti a přímou dopravu do vašeho ubytování. Můžete si je rezervovat předem online nebo přes hotely.

Co dělat ve Splitu?

Split, druhé největší město Chorvatska, je známé svými historickými památkami, krásnými plážemi a živou atmosférou. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste při návštěvě Splitu neměli vynechat:

 1. Diokleciánův palác - Starověký římský palác, který je srdcem historického centra Splitu a zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Nabízí úžasné podzemní chodby, náměstí a starobylé chrámy.
 2. Katedrála sv. Domnia - Původně mauzoleum císaře Diokleciána, dnes slouží jako katedrála. Má krásný zvonice, ze které je úžasný výhled na město.
 3. Riva - Přímořská promenáda lemovaná palmami, kavárnami a restauracemi, ideální pro procházky a pozorování lodí v přístavu.
 4. Muzeum města Split - Muzeum umístěné v gotickém paláci Papalić, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře Splitu.
 5. Galerie Ivana Meštroviće - Muzeum věnované dílům slavného chorvatského sochaře Ivana Meštroviće, umístěné v jeho bývalé vile.
 6. Marjan - Přírodní park a kopec s krásnými turistickými trasami, výhledy na město a moře, ideální pro pikniky a relaxaci.
 7. Pláž Bačvice - Nejznámější pláž ve Splitu, oblíbená pro svůj jemný písek a živou atmosféru. Je ideální pro koupání a hraní tradiční chorvatské hry picigin.
 8. Archeologické muzeum - Nejstarší muzeum v Chorvatsku, kde můžete vidět sbírku antických artefaktů z římského a řeckého období.
 9. Pláž Bene - Klidná pláž s borovicovým lesem, která nabízí stín a příjemné prostředí pro rodiny s dětmi.
 10. Tvrđava Klis - Historická pevnost nedaleko Splitu, která hrála klíčovou roli v obraně města proti Osmanům a nabízí nádherné výhledy.
 11. Fruit Square (Voćni trg) - Historické náměstí s krásnou architekturou a množstvím kaváren a restaurací.
 12. Marmontova ulice - Hlavní nákupní ulice ve Splitu, kde najdete řadu obchodů, butiků a kaváren.
 13. Prokurative - Náměstí inspirované benátskou architekturou, kde se často konají koncerty a kulturní akce.
 14. Pazar - Tradiční trh poblíž Diokleciánova paláce, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu a místní produkty.
 15. Pláž Kašjuni - Krásná oblázková pláž obklopená přírodou, která nabízí klidné prostředí a křišťálově čistou vodu.

Split je město plné historie, kultury a přírodních krás, které nabízí nespočet zážitků pro každého návštěvníka. Každé z těchto míst poskytuje jedinečný pohled na bohaté dědictví a živou atmosféru tohoto úchvatného města.

Na jaké počasí se připravit?

Ve Splitu od června do října očekávejte následující počasí:

 • Červen: Teplé a slunečné, teploty mezi 20°C a 30°C, minimální srážky.
 • Červenec a srpen: Velmi horké a suché, teploty často přesahují 30°C, převážně slunečno.
 • Září: Stále teplé, teploty mezi 25°C a 30°C, slunečno, možnost občasných dešťů.
 • Říjen: Mírně klesající teploty, kolem 20°C až 25°C, častější dešťové přeháňky.

Doporučuje se lehké oblečení, ochrana proti slunci a deštník pro případné srážky.

Tip redakce

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.