TIP! Ryanair ✈ Chorvatsko 2024 - Istrie - levné letenky Pula z Vídně ↔ od 882 Kč

TIP! Ryanair ✈ Chorvatsko 2024 - levné letenky Pula z Vídně ↔ od 882 Kč
Rezervace letenky

Pula, chorvatské město s tisíciletou historií a dominantou majestátního římského amfiteátru pro scény pod širým nebem pro představení, které oživují dědictví starověkého Říma. Při procházce malebnými ulicemi tohoto přímořského města objevíte milé lidi, skryté kavárny, tradiční trhy a úchvatné výhledy na azurové vody Jadranu.

Zpáteční letenky do Puly z Vídně od 882 Kč!

Kdy je rezervace obousměrné levné letenky do Puly absolutně nejlevnější? Právě teď! Zrovna v této době se u zpáteční lowcost linky  Vídeň - Pula a zpět irské Ryanair dostanete na bezvadných 882 Kč! Levněji otočit Chorvatsko letecky v turistické sezóně se vám povede jen stěží.

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: červen až září 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Info k letu: přímý let, doba 1h a 5 min

Přílet: Pula (PUY) Pula Arpt Chorvatsko

Zavazadla: 1 palubní zavazadlo (40cm x 20cm x 25cm)

Změna letenky: od 110 Kč

Akční letenky Pula

Informace o dopravci Ryanair

Ryanair je irská nízkonákladová letecká společnost, založená v roce 1984, která je známá pro své nízké ceny letenek a rozsáhlou síť spojení po celé Evropě a dalších destinacích. S více než 200 letištními základnami nabízí Ryanair velké množství letových tras, činí ji jedním z největších nízkonákladových dopravců na světě.

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

Autobus (Pulapromet): Městský autobusový dopravce Pulapromet provozuje linky spojující letiště Pula s centrem města. Jízdné je přibližně 11 HRK. Autobusy odjíždějí v souladu s přílety letů, takže je dobré si předem ověřit časový rozvrh. Cesta do centra města trvá asi 20 minut.

Taxi: Taxi služby jsou dostupné přímo před terminálem letiště. Cesta do centra města Pula obvykle stojí mezi 130 a 200 HRK a trvá asi 10-15 minut.

Pronájem auta: Na letišti Pula je možné si pronajmout auto. Toto je vhodné pro cestující, kteří plánují prozkoumat město a okolí na vlastní pěst. Ceny se liší podle typu vozidla a délky pronájmu.

Ride-Sharing služby (např. Uber): Uber a podobné služby jsou k dispozici v Pule, což může být pohodlná a cenově výhodná možnost pro přepravu z letiště do města.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na dopravní situaci a sezóně. Doporučuje se ověřit si aktuální informace před cestou.

Co dělat v Pule?

Pula, malebné město na chorvatském poloostrově Istria, je známé svými historickými památkami a krásnou přírodní scenérií. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které byste ve městě Pula a jeho okolí neměli minout:

 1. Amfiteátr v Pule - Jeden z nejlépe zachovaných římských amfiteátrů na světě, kde se konají koncerty a festivaly.
 2. Forum - Hlavní náměstí ve městě, kde se nachází Augustův chrám a radnice.
 3. Augustův chrám - Dobře zachovaná římská stavba, která sloužila jako chrám zasvěcený císaři Augustovi.
 4. Archeologické muzeum Istrie - Muzeum nabízející bohaté expozice artefaktů z Istrie od pravěku po středověk.
 5. Pevnost Kaštel - Historická pevnost s muzeem, odkud je krásný výhled na město a přístav.
 6. Marina Pula - Malebný přístav, kde můžete obdivovat jachty a lodě, nebo se vydat na výlet lodí.
 7. Akvarium Pula - Akvárium umístěné ve staré rakousko-uherské pevnosti na poloostrově Verudela, které nabízí pohled na mořský život.
 8. Brána Hércova - Starověká římská brána, která byla jedním z hlavních vstupů do města.
 9. Zerostrasse - Podzemní tunely používané během první světové války, nyní přístupné jako turistická atrakce.
 10. Městská galerie - Umělecká galerie vystavující díla místních a mezinárodních umělců.
 11. Sv. Františka kostel a klášter - Historický kostel a klášter nabízející klidné útočiště v srdci města.
 12. Římské mozaiky - Pozůstatky starověkých římských mozaik, které jsou důkazem bohaté historie města.
 13. Národní park Brijuni - Souostroví několika ostrovů nedaleko Puly, které bylo oblíbeným rekreačním místem prezidenta Tita.
 14. Valbandon Beach - Krásná pláž nedaleko Puly, ideální pro rodiny a milovníky vodních sportů.
 15. Medulinská zátoka - Oblíbené místo pro windsurfing a kitesurfing s nádhernými výhledy na moře.

Pula je fascinující destinací, která spojuje historii, kulturu a přírodní krásu, čímž poskytuje nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.

Na jaké počasí se připravit?

V chorvatském městě Pula od června do konce září můžete očekávat teplé a převážně suché středomořské počasí. Teploty se obvykle pohybují mezi 25°C až 30°C. Červen a září jsou mírnější, zatímco červenec a srpen mohou být velmi horké. Noční teploty jsou příjemné. Srážky jsou během těchto měsíců minimální, ale připravte se na možnost občasných bouřek, zejména večer. Doporučuje se nosit lehké oblečení, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk pro ochranu před sluncem.

Tip redakce

Další levné letenky do Chorvatska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.