TIP! Ryanair ✈ Anglie - letenky do Londýna z Brna ↔ od 934 Kč

TIP! Ryanair ✈ Anglie - letenky do Londýna z Brna ↔ od 934 Kč
Rezervace letenky

Brňáci, chystáte se do Londýna? Nyní máte ideální čas na rezervaci letenky. Odlet do britské metropole z letiště Tuřany je nyní nejlevnější z 11 různých verzí, které pro cestu letadlem čerpá český cestovatel. Na kolik to přijde? Možná méně, než vás vůbec napadne. Obousměrné letenky z Brna do Londýna se nyní prodávají od 934 Kč!

Kdy letět z Brna do Londýna?

Dopravce: Ryanair

Cestovní období: 17. květen 2023 až 30. březen 2024

Nejlevnější letenky: přelom května a června

Odlet: letiště Brno - Tuřany (BRQ) - Česko

Přílet: letiště Londýn Stansted (STN) - Anglie

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se dostat z letiště Stansted do centra Londýna?

1. Stansted Express: Pohodlný a rychlý vlak, který je nejrychlejší variantou přepravy. Cesta trvá přibližně 47 minut a cena za jednu jízdu se pohybuje kolem 16 GBP (přibližně 187 Kč).

2. Autobus National Express: Nízkonákladová možnost přepravy, která nabízí pravidelné spoje mezi letištěm a různými částmi Londýna. Jízda trvá přibližně 90 minut a cena za jízdenku začíná kolem 6 GBP (přibližně 70 Kč).

3. Autobus Terravision: Další levná možnost, která provozuje přímé spoje mezi letištěm a několika klíčovými zastávkami v centru Londýna. Jízdné začíná kolem 8 GBP (přibližně 93 Kč) a cesta trvá přibližně 75 minut.

4. Mini Kabina: Sdílený taxi nebo sdílený přepravní služba, která nabízí cenově dostupnou alternativu k tradičnímu taxíku. Ceny se liší v závislosti na vzdálenosti a typu sdíleného vozidla.

5. Autobusová linka Stansted Citylink: Další levná možnost, která provozuje přímé spoje z letiště do různých částí Londýna. Ceny se pohybují kolem 9 GBP (přibližně 105 Kč) a doba jízdy závisí na konkrétní trase.

Co dělat v Londýně?

1. Prozkoumejte historické památky: V Londýně se nachází bohatá historie a mnoho ikonických památek. Navštivte Buckinghamský palác, kde můžete vidět slavnou střídání stráží. Projděte se kolem Toweru a Tower Bridge, které symbolizují bohatou minulost města. A nezapomeňte navštívit Big Ben a Westminsterské opatství, které jsou známé po celém světě.

2. Objevte kulturní poklady: Londýn je domovem mnoha světoznámých muzeí a galerií. Zavítejte do Britského muzea, kde můžete obdivovat historické artefakty z celého světa. Pro milovníky umění je nezbytnou zastávkou Tate Modern, které nabízí širokou sbírku moderního umění. A nezapomeňte navštívit National Gallery, kde můžete obdivovat slavná díla známých umělců.

3. Procházka v krásných parcích: Londýn je známý svými krásnými parky a zelenými oázami. Projděte se krásným Hyde Parkem, kde si můžete vychutnat procházku kolem jezera Serpentine nebo si odpočinout na pikniku na zelených trávnících. Další oblíbený park je Regent's Park, který je domovem kromě jiného také slavné londýnské zoo.

4. Nakupování a gastronomie: Londýn je rájem pro nakupování. Vydejte se na slavnou Oxford Street, kde najdete širokou škálu obchodů s módou a doplňky. Pro luxusní nákupy navštivte obchody v čtvrti Mayfair. A pokud jde o gastronomii, Londýn nabízí širokou škálu kulinářských zážitků. Vyzkoušejte tradiční britské jídlo v místních hospůdkách, ochutnejte exotické chutě v restauracích s mezinárodní kuchyní nebo navštivte oblíbené trhy, jako je Borough Market.

5. Zábava a noční život: Londýn je také známý svou živou a rozmanitou zábavou. Navštivte slavné divadlo West End, kde si můžete užít nezapomenutelné představení. Pro milovníky hudby a koncertů se zastavte v legendárních koncertních síních, jako je Royal Albert Hall. A večer se vydejte do jednoho z mnoha stylových barů nebo nočních klubů, kde můžete tančit a bavit se do ranních hodin.

6. Procházka po tematických čtvrtích: Londýn je plný různorodých čtvrtí s vlastní atmosférou. Projděte se po tradičním Covent Gardenu, kde najdete nejen obchody a restaurace, ale také uliční umělce a živé představení. V Camdenu se nechte pohltit alternativní atmosférou s trhy, uměleckými galeriemi a vintage obchůdky. A nezapomeňte navštívit Notting Hill, známý svými barevnými domy a slavným trhem Portobello.

7. Návštěva historických paláců: Londýn je plný nádherných historických paláců, které stojí za návštěvu. Projděte se po impozantních chodbách Buckinghamského paláce, který je oficiálním sídlem britské královské rodiny. Navštivte Kensingtonský palác, který je domovem vévodkyně z Cambridge a slavného Muzea Victoria and Albert. A prozkoumejte Tower of London, který má bohatou historii a je domovem slavných korunovačních klenotů.

8. Křižování řekou Temží: Prozkoumejte Londýn z jiné perspektivy při plavbě po řece Temži. Na palubě lodi si můžete vychutnat pohled na ikonické památky, jako je Tower Bridge, Globe Theatre a London Eye. Můžete se rozhodnout pro relaxační plavbu nebo si vybrat tematickou plavbu, jako je například plavba po historických místech či večerní plavba s panoramatickým výhledem na osvětlený Londýn.

9. Procházka po Regent's Canal: Prozkoumejte tichou a malebnou stránku Londýna při procházce podél Regent's Canal. Tento kanál nabízí klidnou atmosféru a krásné výhledy na okolní zeleň. Můžete se vydat na procházku nebo si půjčit kolo a projet se podél kanálu. Obdivujte nádherné průplavy a historické stavby, jako je například Little Venice, kde se setkávají kanály zlícovat Londýn s Benátkami. Užijte si relaxaci u vody a možnost zastavit se v kavárnách a restauracích, které se nacházejí na březích kanálu.

10. Nákupy na slavných trzích: Londýn je místem pro milovníky nákupů. Navštivte slavné trhy a objevujte pestrou nabídku produktů a suvenýrů. Zastavte se na Camden Market, který je známý svým alternativním stylem a nabídkou módy, vintage oblečení a různých exotických pokrmů. Pro kulinářské zážitky se vydejte na Borough Market, kde můžete ochutnat čerstvé a lokálně vyrobené speciality. A nezapomeňte navštívit Portobello Road Market v Notting Hill, kde najdete antikvity, vintage oblečení a další zajímavé předměty.

11. Vyhlídkové místa s panoramatickým výhledem: Vychutnejte si úchvatné panoramatické výhledy na Londýn z vyhlídkových míst ve městě. Navštivte vyhlídkovou plošinu London Eye a užijte si spektakulární výhled na město a řeku Temži. Vydejte se na Shard, nejvyšší budovu ve městě, a obdivujte panoramatický výhled z jeho vyhlídkové plošiny. A nezapomeňte se vydat na Primrose Hill, odkud máte úžasný výhled na londýnskou skyline a park Regent's Park.

12. Kulinářská dobrodružství: Londýn je rájem pro gurmány. Užijte si kulinářská dobrodružství a objevujte různé kuchyně světa. Vyzkoušejte autentickou indickou kuchyni v čtvrti Brick Lane, kde se nachází mnoho indických restaurací. Ochutnejte tradiční anglické jídlo, jako je Fish and Chips, v jedné z mnoha hospůdek ve městě.

Náš tip

Níže najdete i všechny další verze levných letů do Londýna.

Akční letenky do Londýna

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.