TIP! Pegasus Airlines ✈ Írán - akční letenky Teherán z Vídně a Prahy ↔ 4.990 Kč

TIP! Pegasus Airlines ✈ Írán - akční letenky Teherán z Vídně a Prahy ↔ 4.990 Kč
Rezervace letenky

Teherán, kosmopolitní hlavní město Íránu, je fascinující směsicí starého a nového, kde se do sebe prolínají starobylé perské tradice a moderní životní styl. Známý svými hustě zalidněnými ulicemi, rozsáhlými bazary, impozantními paláci, muzei a parky, Teherán také nabízí bohatou kulturní scénu a je středem íránského umění a vzdělání.

Obousměrné letenky do Íránu už za 4.990 Kč!

Aktuální tarify nám předložila turecká nízkonákladová letecká společnost Pegasus Airlines. Kdo chce ušetřit maximální částku, nechť si rezervuje akční letenky do Teheránu s odletem z Vídně. Oproti odletům z Prahy až 1.900 Kč.

Dopravce: Pegasus Airlines

Cestovní období: listopad 2023 až březen 2024

Odlet: Vídeň (VIE), nebo Praha (PRG)

Přestup: Istanbul (SAW) Sabiha Gokcen Arpt Turecko

Přílet: Teheran (IKA) Imam Khomeini Arpt Írán

Zavazadla: k letenkám 1 příruční zadarmo

Jak se po příletu do Íránu dostat z letiště?

Seznam dopravních možností z letiště Imam Khomeini (IKA) do centra Teheránu s uvedením cen v íránských rijálech (IRR):

1. Taxi: Jízda taxíkem z letiště do centra Teheránu trvá přibližně 45 minut a stojí přibližně 600 000 IRR.

2. Autobus: Můžete využít autobusovou linku z letiště do centra Teheránu, což trvá přibližně 1 hodinu a cena se pohybuje kolem 30 000 IRR.

3. Metro: Nově zavedená linka metra spojuje letiště s centrem města. Jízda metrem trvá asi 1 hodinu a cena je kolem 40 000 IRR.

4. Soukromý převoz: Existuje možnost využít soukromý převoz, jako je například předem rezervované auto s řidičem. Ceny se mohou lišit v závislosti na vybrané službě.

5. Pronájem auta: Pokud preferujete vlastní flexibilitu, můžete si pronajmout auto na letišti. Ceny pronájmu se liší v závislosti na typu vozidla a délce pronájmu.

6. Ridesharing služby: V Teheránu je také dostupná populární aplikace pro sdílení jízd, která vám umožní snadno se dostat z letiště do centra města za přijatelnou cenu.

Je důležité si uvědomit, že ceny se mohou lišit v závislosti na aktuálních podmínkách a individuálních preferencích. Doporučuje se vždy prověřit aktuální ceny a informace před vaší cestou.

Co dělat v Íránu?

1. Persepolis: Navštivte starověké město Persepolis, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí úžasnou historickou atmosféru.

2. Mešita šejka Lotfollaha: Obdivujte krásu a architekturu této impozantní mešity, která je jedním z nejznámějších islámských svatostánků v Íránu.

3. Isfahánský náměstí Imam: Procházejte se po náměstí Imam v Isfahánu, které je jedním z největších náměstí na světě a považuje se za symbol íránské architektury.

4. Kaspické moře: Odpočiňte si na plážích Kaspického moře, které je největším vnitrozemským jezerem na světě a nabízí krásné pobřeží a příležitosti k vodním aktivitám.

5. Golestan palác: Navštivte tento krásný palác v hlavním městě Teheránu, který je také zapsán na seznamu UNESCO a nabízí nádherné zahrady a interiéry.

6. Město Yazd: Objevte kouzlo tradičního města Yazd, které je známé svými úzkými uličkami, větrnými věžemi a tradičními adobe stavbami.

7. Perlová mešita v Šírázu: Uvědomte si krásu a duchovnost tohoto nádherného islámského svatostánku, který je jedním z hlavních poutních míst v Íránu.

8. Poušť Lut: Prozkoumejte fascinující krajinu pouště Lut, která je zařazena na seznam světového dědictví UNESCO a nabízí jedinečné písečné duny a sopečné formace.

9. Město Tabríz: Projděte se po historickém centru města Tabríz a navštivte jeho starobylé bazary, mešity a zahrady.

10. Zoroastrijské ohně: Přijďte si prohlédnout zoroastrijské ohně v Ateshkadeh v Yazdu, které jsou posvátnými symboly starodávného íránského náboženství.

11. Město Kášán: Prozkoumejte kouzlo historického města Kášán, které je známé svými tradičními perskými zahradami a historickými paláci.

12. Starověké město Bam: Obdivujte pozůstatky starověkého města Bam, které je zapsáno na seznamu UNESCO a bylo kdysi důležitým obchodním centrem na Hedvábné stezce.

13. Národní park Alamut: Prožijte přírodní krásy v národním parku Alamut, který nabízí horské hřebeny, vodopády a rozmanitou floru a faunu.

14. Město Kermán: Navštivte město Kermán, které je známé svými starobylými památkami, jako je citadela Rayen a mnoho historických mešit.

15. Jezero Urmia: Objevte jedinečné jezero Urmia, které je slané a nabízí nádherné výhledy a příležitosti k relaxaci a koupání.

Toto je pouze malý výběr z mnoha atrakcí a zajímavostí, které Írán nabízí. Při návštěvě země se můžete těšit na bohatou historii, úchvatnou přírodu a pohostinnost místních obyvatel.

Náš tip

O výhodnosti letenky do Íránu od Pegasus Airlines svědčí i fakt, že konkurenční tarif do Teheránu z Vídně od Austrian Airlines stojí skoro dvojnásobek.

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.