TIP! Lufthansa ✈ Turecko - akční letenky Istanbul z Prahy ↔ 3.790 Kč

TIP! Lufthansa ✈ Turecko - akční letenky Istanbul z Prahy ↔ 3.790 Kč
Rezervace letenky

Je tu nová verze letenek do Turecka. Do Istanbulu se podíváme letecky z Prahy také s nadprůměrnou 4 hvězdičkovou aerolinkou Lufthansa. Tarif přichází jako na zavolanou, protože se doposud létalo jen s Wizz Air z Budapešti a nebo s Turkish Airlines z Prahy. Levné letenky do Istanbulu od Lufthansy jsou však podstatně levnější, jelikož stojí jen 3.790 Kč.

Kdy letět z Prahy do Istanbulu za 3.690 Kč?

Dopravce: Lufthansa

Cestovní období: 4. listopad 2023 až 9. březen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: Frankfurt (FRA) Frankfurt Intl Německo (1h 15min)

Přílet: Istanbul (IST) Istanbul Arpt Turecko

Zavazadla: 1 ks příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

1. Taxi: Taxi je k dispozici 24 hodin denně a je to pohodlný způsob dopravy. Doba jízdy do centra města závisí na dopravní situaci a může trvat přibližně 30-60 minut. Cena taxi se pohybuje mezi 150-200 TRY.

2. Airport Shuttle: Speciální autobusové linky, jako je Istanbul Airport Shuttle, poskytují přepravu mezi letištěm a různými částmi města. Doba jízdy závisí na trase a cílové stanici, ale obvykle trvá 60-90 minut. Ceny jízdenek se pohybují mezi 18-30 TRY.

3. Metro: Linka metro M11 je k dispozici z letiště Istanbul. Doba jízdy do centra města je přibližně 45-60 minut. Ceny jízdenek se pohybují mezi 5-10 TRY.

4. Autobus: Různé městské autobusové linky také spojují letiště s různými částmi Istanbulu. Doba jízdy a ceny jízdenek se liší v závislosti na trase.

Co dělat v Istanbulu?

1. Prozkoumejte historický komplex Hagia Sophia: Navštivte tuto ikonickou stavbu, která sloužila jako kostel, mešita a dnes je muzeum. Obdivujte jeho nádhernou architekturu, fresky a mozaiky, které zobrazují bohatou historii města.

2. Projděte se po starém centru Sultanahmet: Procházejte se úzkými uličkami tohoto malebného historického centra, kde najdete slavné památky, jako je Modrá mešita, Topkapi palác a Bazilika Cisterna. Objevujte fascinující příběhy minulosti a ponořte se do orientální atmosféry.

3. Plavte se po Bosporu: Využijte možnost plavby po slavném Bosporu, který odděluje Evropu a Asii. Během plavby si můžete vychutnat panoramatický výhled na město, minaretové střechy, paláce a mosty, které překračují úžinu. Je to skvělý způsob, jak objevit Istanbul z jiné perspektivy.

4. Nakupujte na trzích: Procházejte se po trzích, jako je Velký bazár nebo Egyptský bazar, kde najdete široký výběr zboží, včetně koření, šperků, koženého zboží a dalších tradičních výrobků. Prožijte autentický tržní zážitek a pokuste se vyjednat o cenu s místními obchodníky.

5. Ochutnejte místní kuchyni: Nevynechejte příležitost ochutnat slavnou tureckou kuchyni. Vyzkoušejte lahodné pokrmy, jako je kebab, baklava, meze (předkrmy), tradiční turecký čaj a další lahůdky. Udělejte si zastávky v místních restauracích, kavárnách a stáncích s občerstvením a prozkoumejte bohatou gastronomickou scénu Istanbulu.

6. Navštivte moderní část města: Dopřejte si kontrast k historickým památkám a vydejte se do moderní části města, jako je čtvrť Taksim. Objevte moderní architekturu, luxusní obchody, trendy restaurace a živou noční scénu. Můžete také navštívit Galata Tower, odkud se můžete těšit na panoramatický výhled na město.

7. Prohlédněte si umělecké muzea: Istanbul je domovem mnoha uměleckých muzeí, která nabízejí sbírky starověkého i moderního umění. Navštivte například Istanbulskou moderní uměleckou galerii (Istanbul Modern) nebo Archeologické muzeum Istanbul a objevte umělecká díla z celého světa.

8. Zrelaxujte se v hamamech: Vyzkoušejte tradiční tureckou lázeňskou kulturu a navštivte hamam, kde si můžete užít relaxaci a očistu. Ponořte se do teplých parních lázní, nechte se masírovat a dopřejte si osvěžující osprchování. Je to skvělý způsob, jak se zrelaxovat a zažít tureckou tradici.

9. Obdivujte Suleymanovu mešitu: Navštivte tuto impozantní mešitu, která je jednou z největších a nejvýznamnějších mešit v Istanbulu. Obdivujte její nádhernou architekturu, výzdobu a historický význam.

10. Procházejte se po Istanbulském pobřeží: Vydejte se na procházku podél pobřeží Marmarského moře nebo Zlatého rohu. Obdivujte panoramatický výhled, relaxujte na pláži nebo si vychutnejte jízdu na lodi. Toto malebné pobřeží nabízí příjemnou atmosféru a nádherné výhledy.

Všechny akční letenky Istanbul

Náš tip

Další levné letenky do Turecka

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.