TIP! Lufthansa ✈ Brazílie - akční letenky Rio de Janeiro z Vídně ↔ 13.790 Kč

TIP! Lufthansa ✈ Brazílie - akční letenky Rio de Janeiro z Vídně ↔ 13.790 Kč
Rezervace letenky

Ponořte se do kouzla, kde samba, fotbal a bossa nova tvoří harmonickou symfonii života. Objevte exotický ráj, který nabízí od nekončících pláží až po ikonickou sochu Krista Spasitele, vše omývané vlnami Atlantského oceánu. Na konci září tu máme letenky do Rio de Janeiro ve verzi s odletem z Vídně od nadprůměrné aerolinky Lufthansa.

Rio de Janeiro z Vídně s Lufthansou za 13.790 Kč

Využijte akce 4* letecké společnosti Lufthansa, ušetříte na jarních first minute letenkách.

Dopravce: Lufthansa

Cestovní období: 1. duben 2024 až 23. června 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: Frankfurt (FRA) Frankfurt Intl Německo

Přílet: Rio De Janeiro (GIG) Rio Internacional Brazílie

Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla (55cm x 40cm x 23cm)

Jak se po příletu dostat z letiště?

Z letiště Rio de Janeiro (Galeão - Aeroporto Internacional Tom Jobim) do centra města Rio de Janeiro můžete využít několik dopravních možností. Zde je seznam možností:

1. **Autobus (BRT)**:
   - Cena: Ceny se mohou lišit, ale obvykle je to cenově dostupná volba.
   - Čas: Cesta trvá přibližně 50-60 minut.
   - Popis: Můžete se přesunout na některý z autobusů BRT, což je rychlá trasa autobusu s oddělenými pruhy. Tato volba je ekonomická a praktická.

2. **Taxi**:
   - Cena: Cena taxíku z letiště do centra města bude vyšší než cena autobusu.
   - Čas: Doba cesty se může lišit v závislosti na dopravě, ale obvykle to trvá přibližně 30-40 minut.
   - Popis: Taxi je pohodlná volba, pokud preferujete komfort a soukromí. Věnujte pozornost oficiálním taxi a používejte licencované služby.

3. **Rideshare služby**:
   - Cena: Podobně jako taxi, cena bude vyšší než cena autobusu.
   - Čas: Doba cesty závisí na dopravě, ale obvykle to trvá přibližně 30-40 minut.
   - Popis: V Rio de Janeiro můžete využít služeb společností jako Uber nebo Lyft, což je další možnost pro pohodlný převoz.

4. **Pronájem auta**:
   - Cena: Cena závisí na výběru vozidla a délce pronájmu.
   - Čas: Doba cesty bude podobná jako u taxi.
   - Popis: Pokud máte rádi nezávislost a plánujete více výletů po okolí, můžete si pronajmout auto přímo na letišti.

5. **Předplacený převoz**:
   - Cena: Ceny se liší podle poskytovatele a typu vozidla.
   - Čas: Doba cesty bude podobná jako u taxi.
   - Popis: Můžete předem rezervovat přepravu, ať už v podobě sdíleného převozu nebo soukromého řidiče, což je pohodlná možnost pro cestu do centra města.

Nezapomeňte brát v úvahu čas vašeho příletu a dopravní situaci, která se může v průběhu dne měnit. Vždy je dobré mít nějakou místní měnu pro platbu za dopravu a tipy.

Co dělat v Rio de Janeiro?

Rio de Janeiro je jedno z nejživějších měst v Brazílii a nabízí nepřeberné množství atrakcí a zážitků. Zde je seznam 15 unikátních věcí, které můžete v tomto krásném městě podniknout:

1. **Pláže Copacabana a Ipanema**: Užijte si sluneční paprsky a vzrušující plážovou atmosféru na ikonických plážích Copacabana a Ipanema.

2. **Cristo Redentor**: Navštivte tento známý památník, který stojí na hoře Corcovado a nabízí úchvatné výhledy na město.

3. **Pão de Açúcar (Cukrová homole)**: Vystupte lanovkou na tuto symbolickou horu a získáte nádherný panoramatický výhled na Rio de Janeiro.

4. **Sambodrom Marquês de Sapucaí**: Jestliže jste v Rio během karnevalu, nevynechejte tuto ohromující událost, kde můžete vidět úžasné samba tanečníky a parádní vozy.

5. **Lávka Selarón**: Procházejte se po slavné keramické lávce v historické čtvrti Santa Teresa.

6. **Jardim Botânico (Botanická zahrada)**: Objevte klidný únik v těchto nádherných botanických zahradách s bohatou florou a faunou.

7. **Favela Santa Marta Tour**: Připojte se k organizovanému výletu, abyste pochopili život ve favelách a poznali komunitu.

8. **Světové dědictví Christova světla**: Prohlédněte si Tijuca Národní park a jeho mnoho vodopádů, včetně nejvyššího, Vodopádu ve Fumě.

9. **Muzeum umění Rio de Janeiro (MAR)**: Objevte bohatou brazilskou uměleckou scénu v tomto moderním muzeu.

10. **Zvěřinec Rio de Janeiro**: Navštivte tento krásný zvěřinec a podívejte se na vzácné druhy brazilských zvířat.

11. **Escadaria Selarón (Schody Selarón)**: Prohlédněte si jedinečné a barevné schody, které spojují čtvrtě Lapa a Santa Teresa.

12. **Prážení kávy v Santa Tereze**: Zúčastněte se pražení kávy v jedné z malých kaváren v Santa Tereze a ochutnejte čerstvě připravenou brazilskou kávu.

13. **Muzeum favela**: Získejte hlubší pochopení života v favelách prostřednictvím umění a kultury.

14. **Historické centrum**: Procházejte se historickým centrem Rio de Janeiro, abyste viděli nádhernou architekturu a kulturní dědictví.

15. **Hory v Rio de Janeiro**: Pokud jste dobrodružnějšího ducha, vydávejte se na horské túry a prozkoumejte krásnou přírodu v okolí města.

Toto jsou jen některé z atrakcí a zážitků, které můžete v Rio de Janeiro zažít. Město je plné života, hudby a krásné přírody, takže si určitě užijete svůj pobyt.

Náš tip

Další levné letenky do Brazílie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.