TIP! LOT ✈ Španělsko - akční letenky do Barcelony z Ostravy ↔ 3.190 Kč

TIP! LOT ✈ Španělsko - akční letenky do Barcelony z Ostravy ↔ 3.190 Kč
Rezervace letenky

Roztančeným rytmem flamenca a šuměním Středozemního moře se představuje pulsující Barcelona, která vás přitáhne kouzlem Gaudího architektury a pohostinností místních tapas barů. Nechte se unést labyrintem gotických uliček, objevujte umění v muzeu Picasso a prozkoumávejte nekonečné pláže, jež tato katalánská perla nabízí.

Letenky do Barcelony z Ostravy za 3.190 Kč

Jste z Ostravy nebo okolí? Pak můžete využít nových akčních letů Ostrava - Barcelona a zpět za 3.190 Kč od polské letecké společnosti LOT Polish Airlines. Přestup lze strávit prohlídkou Varšavy, hlavního města Polska.

Dopravce: LOT

Cestovní období: 2. říjen 2023 až 12. prosinec 2023

Odlet: Ostrava (OSR) Mosnov Arpt Česká republika

Přestup: Varšava (WAW) Warsaw Intl Arpt Polsko

Přílet: Barcelona (BCN) Barcelona El Prat Arpt Španělsko

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště El Prat?

Po příletu na letiště Barcelona El Prat (BCN) máte několik možností, jak se dostat do centra Barcelony. Zde jsou dopravní možnosti seřazené podle ceny a přibližné doby cestování:

1. **Autobus Aerobús**: Aerobús je přímý expresní autobusový servis, který jezdí mezi letištěm BCN a centrem Barcelony. Cena za jednosměrnou jízdenku je kolem 5-6 eur a cesta trvá přibližně 35-40 minut. Autobusy odjíždějí pravidelně každých 5-10 minut.

2. **Metro**: Město má rozsáhlou síť metra, a protože se letiště nachází v první zóně, můžete použít jízdenku na jednu jízdu za cenu asi 2 eura. Cesta metrem do centra trvá přibližně 30-35 minut.

3. **Vlak RENFE**: Letiště má také nádraží s vlaky RENFE, které jezdí do centra města. Cena jízdenky je podobná jako u metra, kolem 2 eur, a cesta trvá zhruba 25-30 minut.

4. **Taxi**: Taxi je rychlou a pohodlnou možností, avšak o něco dražší než veřejná doprava. Cena taxi z letiště do centra může být kolem 25-35 eur v závislosti na konkrétním místě v centru a provozu.

5. **Soukromý přepravce**: Existují také soukromé přepravní společnosti, které nabízejí sdílené nebo soukromé přepravy z letiště do centra. Ceny se mohou lišit, ale obvykle se pohybují od 10 do 20 eur za osobu.

Vyberte si z těchto možností tu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím a rozpočtu. Veřejná doprava je obvykle cenově výhodnější, ale taxi nebo soukromé přepravy mohou být pohodlnější pro cestovatele s větším zavazadlem nebo pokud preferují rychlejší a přímější spojení.

Co dělat v Barceloně?

Barcelona je fascinujícím městem plným kultury, historie a nádherné architektury. Nabízí bohaté kulturní dědictví, nádherné pláže, výbornou kuchyni a výjimečnou atmosféru. Zde je seznam 15 atrakcí, lákadel a zajímavostí, které stojí za to navštívit:

1. **Basilika Sagrada Família**: Nejznámější památkou Barcelony, ikonická neokatolická bazilika architekta Antoni Gaudího. Její nádherná fasáda a výrazná věže přitahují pozornost návštěvníků z celého světa.

2. **Park Güell**: Další důležitá Gaudího stavba, tento park je fascinujícím komplexem s nezaměnitelnými keramickými mozaikami, kde si můžete prohlédnout krásné panoramatické výhledy na město.

3. **La Rambla**: Slavná třída v centru města, která je plná obchodů, restaurací a uličních umělců. Je to skvělé místo na procházky a poznávání atmosféry Barcelony.

4. **Barcelonská katedrála**: Impozantní gotická katedrála s nádhernými vitrážemi a arkádami. Je to jedna z nejvýznamnějších historických památek ve městě.

5. **Muzeum Picasso**: Muzeum věnované slavnému umělci Pablu Picassovi, které představuje jeho rozsáhlou sbírku děl.

6. **Montjuïc**: Významný kopec s bohatou historií a výhledy na město. Na Montjuïcu najdete také několik muzeí, parků a stadión Camp Nou, domov FC Barcelona.

7. **Casa Batlló**: Další ze slavných Gaudího staveb, tento dům je neuvěřitelným mistrovským dílem modernistické architektury.

8. **Platja de la Barceloneta**: Přímořská promenáda a pláže, kde si můžete odpočinout, zaplavat nebo ochutnat skvělé mořské plody.

9. **El Raval**: Multikulturní čtvrť s úzkými uličkami, kde najdete zajímavé umělecké galerie, kavárny a obchůdky.

10. **Gotická čtvrť (Barri Gòtic)**: Historické jádro města s úzkými uličkami, gotickými katedrálami a bohatou historií.

11. **Olympijský park**: Místo konání letních olympijských her v roce 1992, které nabízí krásné panoramatické výhledy na město.

12. **Mercat de la Boqueria**: Tradiční tržiště s pestrou nabídkou čerstvých potravin, ovoce, zeleniny a dalších delikates.

13. **Tibidabo**: Hora s rozsáhlým zábavním parkem, který je ideální pro rodiny s dětmi a nabízí nádherný výhled na město.

14. **Fundació Joan Miró**: Muzeum věnované slavnému katalánskému malíři Joanu Miróovi s neuvěřitelnou sbírkou jeho uměleckých děl.

15. **Hospital de Sant Pau**: Historická nemocnice s nádhernou modernistickou architekturou, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Toto je jen malá ochutnávka z mnoha skvělých míst, které Barcelona nabízí. Je to město s bohatou historií, kulturou a životem, které se jistě zalíbí každému návštěvníkovi.

Všechny akční letenky do Barcelony

Náš tip

Další levné letenky do Španělska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6660 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.