TIP! Eurowings ✈ Norsko - akční letenky Oslo z Prahy na letní prázdniny ↔ od 2.230 Kč

TIP! Eurowings ✈ Norsko - akční letenky Oslo z Prahy na letní prázdniny ↔ od 2.230 Kč
Rezervace letenky

Nesedí vám lety do Norska s odletem z Krakova, Katovic, nebo Vídně? Přesně pro vás přinášíme tip na variantu letu do hlavního města Oslo s odletem z České republiky. Jako jediná za levný peníz létá z Česka, německá letecká společnost Eurowings. K dispozici jsou také sezónní akční letenky do Osla z Prahy a to už od 2.230 Korun.

Kdy letět z Prahy do Osla?

Dopravce: Eurowings

Cestovní období: červen 2023 až březen 2024

Odlet: letiště Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přílet: letiště Oslo (OSL) Oslo Gardemoen Arpt Norsko (cca 2h)

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

1. Vlak (Airport Express/Flytoget): Jízdní doba z letiště do centra Oslo je přibližně 20 minut. Cena za jednu jízdu se pohybuje kolem 190-220 NOK.

2. Autobus: Flybussen je autobusová linka, která vás přepraví z letiště do centra Oslo. Cena za jednu jízdu se obvykle pohybuje mezi 150-180 NOK a jízdní doba závisí na aktuální dopravní situaci.

3. Taxi: Cena taxi služeb se může lišit v závislosti na dopravní situaci a tarifu taxi společnosti. Obvykle se pohybuje mezi 700-1000 NOK za jízdu do centra města.

Co dělat v Oslu?

1. Prozkoumat historické centrum: Navštivte Národní galerii, kde můžete obdivovat slavné obrazy Edvarda Muncha, a pak se procházejte kolem historického přístavu Aker Brygge s moderní architekturou a stylovými restauracemi.

2. Procházka po nábřeží: Užijte si krásné výhledy na fjordy a lodě v přístavu při procházce po nábřeží Karl Johans Gate. Zastavte se u Královského paláce a pozdravte stráže při střídání.

3. Navštivte Vikingskou loď: V Muzeu Vikingské lodi můžete obdivovat zachovalé vikingské lodě a dozvědět se o norské historii a kultuře.

4. Procházka v parku Vigeland: V parku Vigeland si můžete prohlédnout impozantní sochy Gustava Vigelanda, které zobrazují lidské emoce a vztahy.

5. Návštěva opery: Navštivte moderní Národní divadlo opery, kde můžete obdivovat architekturu a zhlédnout operní představení či koncert.

6. Výlet na ostrov Bygdøy: Vyzkoušejte výlet na ostrov Bygdøy, kde najdete mnoho muzeí, včetně Muzea vikingských lodí, Muzea polárních lodí Fram a Kon-Tiki Muzea.

7. Vychutnejte si norskou kuchyni: Restaurace v Oslunabízejí širokou škálu tradičních norských jídel, jako je ryba, losos či smažený sýr. Nezapomeňte ochutnat také tradiční norské wafle.

Akční letenky Oslo

Náš tip

Další levné letenky do Norska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.