TIP! Eurowings ✈ Německo - letenky do Düsseldorfu z Prahy i na léto ↔ od 2.312 Kč

TIP! Eurowings ✈ Německo - letenky do Düsseldorfu z Prahy ↔ od 2.312 Kč
Rezervace letenky

Odraz moderní elegance a sofistikovanosti, Düsseldorf představuje německý avantgardní design, jehož projevem je impresivní architektura a překrásné renesanční památky. Připravte se vychutnat si lahodné místní pivo v tradičních pivovarech a zároveň objevovat úchvatné umělecké sbírky, které dělají z města skvělý cíl pro každého cestovatele.

Letenky do Düsseldorfu z Prahy a zpět od 2.312 Kč

S kým do Düsseldorfu? Rozumné řešení leteckého spoje zajišťuje německá nízkonákladová společnost Eurowings. Letět se dá z Prahy nebo Vídně, linka z Prahy je však nyní minimálně o 300 Kč výhodnější. K dispozici jsou stále i sezónní letenky Praha - Düsseldorf a zpět na probíhající léto.

Dopravce: Eurowings

Cestovní období: 26. červenec 2023 až 30. duben 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přílet: Dusseldorf (DUS) Dusseldorf Arpt Německo

Doba letu: 1 hodina a 20 minut

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Düsseldorf (DUS) máte několik možností, jak se dostat do centra města. Zde je seznam dopravních prostředků seřazených podle ceny:

1. **Vlak (S-Bahn):** Nejlevnější způsob dopravy je použití městského vlaku (S-Bahn). Vlak jezdí pravidelně z letištní stanice do centra Düsseldorfu. Cena jízdenky je kolem 2,80 EUR a do centra města trvá cesta přibližně 15-20 minut.

2. **Autobus:** Autobusová doprava je další cenově dostupnou možností. Autobusy linky 721 a 760 vás odvezou z letiště přímo do centra města. Cena jízdenky je zhruba 2,60 EUR a dojíždění trvá přibližně 30-40 minut, v závislosti na trase a provozu.

3. **Taxi:** Pokud preferujete pohodlí, taxi je rychlou možností. Cesta do centra Düsseldorfu taxi stojí zhruba 25-35 EUR a trvá kolem 15-25 minut v závislosti na provozu.

4. **Pronájem auta:** Pokud plánujete pružně cestovat po okolí Düsseldorfu, můžete si pronajmout auto na letišti. Ceny za pronájem auta se liší v závislosti na typu vozu a délce pronájmu.

Co dělat v Düsseldorfu?

Düsseldorf, hlavní město německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, nabízí návštěvníkům širokou škálu zajímavých atrakcí a lákadel. Zde je seznam 15 unikátních míst, která stojí za návštěvu:

1. **Düsseldorfská radnice:** Nádherná historická budova radnice je symbol města. Uvnitř najdete mnoho uměleckých děl a historických artefaktů.

2. **Rýnská promenáda (Rheinuferpromenade):** Procházka podél řeky Rýn je oblíbenou činností místních i návštěvníků. Nabízí nádherné výhledy na panorama města a je ideálním místem pro piknik nebo odpočinek.

3. **MédiaHafen:** Moderní čtvrť s futuristickou architekturou, která je známá svými výjimečnými budovami navrženými světově proslulými architekty.

4. **Umělecká čtvrť (Kunstpalast):** Galerie, muzeum a koncertní síň, které hostí bohatou sbírku uměleckých děl od středověku po současnost.

5. **Japonská čtvrť:** Exotická čtvrť s japonskými restauracemi, obchody s tradičními výrobky a japonskou zahradou.

6. **Benrátská věž (Benrather Schloss):** Krásný barokní zámek z 18. století, obklopený nádhernými zahradami a jezírky.

7. **Köningstraße:** Hlavní nákupní třída Düsseldorfu nabízí řadu butiků, obchodů s módními značkami a tradičními německými kavárnami.

8. **Historická čtvrť (Altstadt):** Nejstarší část města plná úzkých uliček, tradičních hospůdek a historických památek.

9. **Akvarium Aquazoo:** Moderní akvárium s velkou kolekcí mořských a sladkovodních živočichů, ideální pro rodinný výlet.

10. **Filmové muzeum (Filmmuseum Düsseldorf):** Interaktivní muzeum věnované historii filmu a kinematografii.

11. **North Rhine-Westphalia Art Collection:** Rozsáhlá sbírka moderního a současného umění od umělců jako je Picasso, Dalí, Warhol a mnoho dalších.

12. **Německý keramický trh (Deutscher Keramikmarkt):** Trh, kde můžete zakoupit originální keramické výrobky od místních umělců.

13. **Wildpark Düsseldorf:** Zvířecí park se vzácnými druhy zvířat a nádhernou přírodou.

14. **Botanická zahrada (Botanischer Garten):** Krásná zahrada s velkou kolekcí rostlin z celého světa.

15. **Schloss Eller:** Elegantní zámek s rozsáhlými zahradami, který slouží jako místo kulturních akcí a koncertů.

Město nabízí mnoho zajímavých aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Bez ohledu na to, jestli jste milovníkem umění, historie, architektury nebo přírody, v Düsseldorfu si každý najde něco, co ho nadchne. Níže jako alternativu přidáváme i letenky do Düsseldorfu s odletem z Vídně.

Náš tip

Další levné letenky do Německa

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6520 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.