TIP! Ethiopian Airlines ✈ Etiopie - přímé akční letenky Addis Abeba z Vídně ↔ 15.990 Kč

TIP! Ethiopian Airlines ✈ Etiopie - přímé akční letenky Addis Abeba z Vídně ↔ 15.990 Kč
Rezervace letenky

Zapomeňte na všechny své představy o Etiopii, když zakusíte pulsující rytmus Addis Abeby, kde se starověk setkává s moderní dobou v nejvyšší metropoli Afriky. Prozkoumejte pestrý mix kulturních památek, jako Národní muzeum a kostel sv. Jiří, nebo si vychutnejte tradiční etiopskou kávu ve stínu stromů eukalyptu. Aktuálně letecky bez přestupu!

Přímé letenky do Etiopie z Vídně za 15.990 Kč

Akční letenky do Addis Abeba s odletem z Vídně bez jakéhokoliv přestupování nám teď servíruje 4* letecká společnost Ethiopian Airlines za šestnáct tisíc Korun. Tyto lety do Etiopie jsou v současnosti jedinou dostupnou akcí do této africké země.

Doprvace: Ethiopian Airlines

Cestovní období: 5. září 2023 až 25. duben 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přílet: Adis Abeba (ADD) Bole Airport Etiopie

Počet přestupů: přímý let

Zavazadla: 4 zdarma (2 palubní + 2 odbavené)

Jak se po příletu dostat z letiště?

Po příletu na letiště Addis Abeba Bole Airport (ADD) máte několik možností, jak se dostat do centra města Addis Abeba, hlavního města Etiopie.

1. Autobus: Nejlevnější možností je použití městského autobusu. Cena za jízdenku je kolem 6 etiopských birrů (ETB), a čas cesty se může lišit v závislosti na provozu, ale obvykle to trvá asi 30-45 minut.

2. Mini bus: Také známé jako "blue donkeys" (modré osly), jsou to sdílené minibusy, které jsou levné a běžné ve městě. Cena se pohybuje kolem 10 ETB a do centra města to může trvat asi 30-45 minut.

3. Taxík: Na letišti najdete oficiální taxislužbu, která má stanoviště před terminály. Cena za jízdenku do centra města se pohybuje kolem 250-300 ETB, a dojíždění trvá přibližně 15-30 minut v závislosti na provozu.

Uváděná měna je etiopský birr (ETB). Mějte na paměti, že ceny a časy dopravy mohou být závislé na aktuální situaci a provozu, a proto je vždy dobré se ujistit o platných informacích po příletu.

Co dělat ve městě Addis Abeba a okolí?

V Addis Abeba a jejím okolí je mnoho zajímavých atrakcí, které stojí za návštěvu a poznání bohaté etiopské kultury a historie. Zde je seznam 15 unikátních atrakcí, které byste neměli při návštěvě Addis Abeba a okolí vynechat:

1. Národní muzeum Etiopie: Navštivte toto vynikající muzeum, které ukrývá nejen slavné pozůstatky Lusilského hominida Lucy, ale také mnoho jiných etiopských kulturních a historických artefaktů.

2. Etiopská církev sv. Marie: Tento poutní kostel z 19. století je jedním z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské tradice.

3. Národní palác: Vstupte do bývalého sídla císařů a králů Etiopie, které dnes slouží jako muzeum a galerie etiopského umění.

4. Addis Mercato: Procházejte největším trhem v Africe a objevujte široký výběr zboží, suvenýrů, potravin a řemeslných výrobků.

5. Entoto Hills: Vydejte se na vrchol Entoto Hills, odkud se naskytne úchvatný panoramatický výhled na město Addis Abeba.

6. Unity Park: Nově otevřený park, který se nachází na území bývalého císařského paláce, nabízí krásně upravené zahrady, jezírka a kulturní akce.

7. Etnografické muzeum Addis Abeba: Pojďte si prohlédnout expozice etiopských etnických skupin, tradičních kostýmů a kultury.

8. Katedrála sv. Jiří: Tento impozantní pravoslavný kostel je jedním z nejvýznačnějších náboženských center v Etiopii.

9. Hora sv. Marie: Toto svaté místo přitahuje mnoho poutníků a je obklopeno úchvatnou přírodou.

10. Etiopské etnologické muzeum: Objevujte bohatou etiopskou kulturu, tradice a řemesla v tomto zajímavém muzeu.

11. Národní divadlo Etiopie: Navštivte tento nádherný divadelní komplex, kde můžete vidět tradiční etiopské tance a představení.

12. Národní palác kultury: Uvidíte zde nejen divadelní představení, ale také koncerty a umělecké výstavy.

13. Piazza: Toto historické náměstí je centrem života ve městě a nabízí mnoho obchodů, restaurací a kaváren.

14. Etiopská národní galerie: Prohlédněte si vynikající sbírku moderního a tradičního etiopského umění.

15. Red Terror Martyrs Memorial Museum: Návštěva tohoto muzea vám umožní lépe pochopit temnou kapitolu etiopské historie a období politických represí.

Tyto atrakce vám poskytnou fascinující pohled do kulturního bohatství a historie Etiopie a jejího hlavního města Addis Abeba.

Akční letenky Addis Abeba

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.