TIP! EgyptAir ✈ Keňa - akční letenky do Nairobi z Vídně ↔ 12.590 Kč

TIP! EgyptAir ✈ Keňa - akční letenky do Nairobi z Vídně ↔ 12.590 Kč
Rezervace letenky

Rozlehlé savany a pralesy Keni ožívají v nespočetném množství druhů divoké zvěře, přičemž safari jsou tím nejlepším způsobem, jak prozkoumat úžasné biodiverzitní bohatství. Město jako Nairobi překvapí svým kosmopolitním charakterem a nabízí bohatou kulturu, kulinářské zážitky a historické památky. Nyní s akční letenkou za 12.590 Kč.

Letenky do Keni z Vídně v akci za 12.590 Kč!

Dopravce: EgyptAir

Cestovní období: 12. říjen 2023 až 6. únor 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: Káhira (CAI) Cairo Intl Arpt Egypt (cca 2 hodiny)

Přílet: Nairobi (NBO) Jomo Kenyatta Intl Keňa

Zavazadla: 2 zdarma (1 kabinové + 1 odbavené)

Jak se po příletu do Nairobi dostat z letiště?

Po příletu na letiště Jomo Kenyatta International Airport (NBO) v Nairobi existuje několik možností, jak se dostat do centra města. Zde je seznam dopravních možností:

1. Matatu: Nejlevnější způsob dopravy je matatu, které je společným minibusem nebo mikrobusem. Cena se pohybuje kolem 50-100 KES (0,5-1 USD) a časová doba cesty závisí na provozu.

2. Autobus: Městské autobusy jsou také cenově dostupnou možností. Cena se pohybuje kolem 100 KES (1 USD) a cesta do centra města trvá přibližně 30-60 minut.

3. Taxík: Na letišti jsou k dispozici oficiální taxíky. Cena za taxík do centra města se pohybuje mezi 1 000-2 000 KES (10-20 USD) a doba jízdy je obvykle kolem 30-45 minut.

4. Uber nebo Bolt: Aplikace pro sdílenou jízdu jako Uber nebo Bolt jsou také populární volbou v Nairobi. Ceny se liší v závislosti na vzdálenosti a provozu.

5. Pronájem auta: Pokud preferujete nezávislost a pohodlí, můžete si pronajmout auto na letišti. Ceny se liší v závislosti na společnosti a typu vozu.

Je důležité zohlednit provoz a cestování v Nairobi, které může být někdy zdlouhavé. Doporučuje se vyhledat aktuální informace o provozu a preferované dopravní možnosti předem.

Co dělat v Keni?

1. Safari v Masai Mara: Masai Mara je jednou z nejznámějších safari destinací v Keni. Můžete se vydat na safari a spatřit slony, lvy, gepardy a další divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí.

2. Národní park Amboseli: Amboseli je známý svými slony a výhledy na majestátní Kilimandžáro. Zde můžete zažít nezapomenutelné safari a obdivovat africkou krajinu.

3. Jezero Naivasha: Toto krásné jezero je domovem mnoha druhů ptáků a je ideálním místem pro rybaření a vodní sporty. Můžete si také prohlédnout Hell's Gate Národní park, který se nachází poblíž.

4. Národní park Tsavo: Tsavo je jedním z největších národních parků v Keni a nabízí nádhernou divokou přírodu a různorodou zvěř.

5. Pláže v Mombase: Mombasa je přímořské město s krásnými plážemi a teplým Indickým oceánem. Můžete si užít sluneční koupání, potápění nebo si prostě jen relaxovat na pláži.

6. Národní park Mount Kenya: Pokud rádi turistika, pak je národní park Mount Kenya tou správnou volbou. Můžete vystoupat na nejvyšší horu Keni a obdivovat úchvatné výhledy.

7. Lamu Island: Lamu je starobylý ostrov s úzkými uličkami, tradičními domy a přátelskou atmosférou. Zde můžete zažít autentickou kenijskou kulturu a relaxovat na nádherných plážích.

8. Ol Pejeta Conservancy: Toto útočiště pro divokou zvěř je domovem vzácných druhů jako jsou nosorožci a gepardi. Můžete se zúčastnit safari a podpořit ochranu ohrožených druhů.

9. Nairobi National Museum: Toto muzeum nabízí fascinující přehled kenijské historie, kultury a přírodních pokladů. Můžete zde vidět archeologické nálezy, etnografické sbírky a mnoho dalšího.

10. Diani Beach: Tato pláž na pobřeží Keni je ideálním místem pro odpočinek a potápění. Můžete si pronajmout šnorchlovací vybavení a objevovat podmořský svět.

11. Sheldrickův sirotčinec pro slony: V Nairobi můžete navštívit sirotčinec pro slony, kde se starají o opuštěné mláďata slonů. Můžete se podívat na jejich krmení a dozvědět se více o jejich ochraně.

12. Hell's Gate Národní park: Tento národní park je známý svými skalnatými údolími, sopkou a geotermálními prameny. Můžete se vydat na pěší turistiku, cyklistiku nebo dokonce horolezectví.

13. Kit Mikayi: Tato skalní formace se nachází poblíž města Kisumu a je považována za posvátné místo. Můžete se projít po krásných stezkách a obdivovat jedinečnou krajinu.

14. Nairobi National Park: Tento národní park je jedinečný tím, že se nachází přímo u hranic města Nairobi. Můžete zažít safari a spatřit zvířata, jako jsou lvi, nosorožci, zebry a mnoho dalšího.

15. Karen Blixen Museum: Toto muzeum se nachází ve vile, ve které žila slavná dánská spisovatelka Karen Blixen. Můžete se dozvědět více o jejím životě a jejím působení v Keni.

Tyto atrakce a zajímavosti v Keni nabízejí bohaté a rozmanité zážitky pro návštěvníky. Můžete si užít divokou přírodu, kulturu, historii a krásné pláže, které z této země činí jedinečné místo k návštěvě.

Náš tip

Jestli vám nesedí letenky do Keni - Nairobi od EgyptAir, je možné si připlatit tisícovku a letět linku Vídeň - Nairobi a zpět s Turkish Airlines. Všechny platné akční letenky do Keni najdete níže.

Akční letenky Keňa

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.