TIP! Easyjet ✈ Portugalsko - levné letenky do Lisabonu z Prahy ↔ od 1.819 Kč

TIP! Easyjet ✈ Portugalsko - levné letenky do Lisabonu z Prahy ↔ od 1.819 Kč
Rezervace letenky

Lisabon je fascinující portugalské hlavní město plné historie a kultury, s úchvatnými výhledy na okolní krajinu z mnoha vyhlídek. Město na pobřeží Atlantiku je známé kouzelnými uličkami, historickými tramvajemi, impozantními památkami jako je Mosteiro dos Jerónimos a věž Torre de Belém, a také za živou kulinářskou scénu mořských plodů.

Zpáteční letenky do Lisabonu z Prahy od 1.819 Kč!

Dopravce: EasyJet

Cestovní období: 23. červen 2023 až 23. březen 2024

Nejlevněiší letenky: na prosinec až únor

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přílet: Lisabon (LIS) Lisboa Portugalsko (3h a 40min)

Zavazadla: Hmotnost u EasyJet není omezena. Jedno příručního zavazadlo o rozměrech 45x36x20 cm je v ceně letenky.

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

1. Autobus: Můžete využít linku autobusu Aerobus, který je speciálně navržený pro přepravu cestujících z letiště do centra města. Jízdné začíná kolem 4 EUR a cesta trvá přibližně 30-45 minut.

2. Metro: Využitím metropolitního vlaku můžete snadno a levně dostat do centra města Lisabonu. Jízdné začíná kolem 2 EUR a cesta trvá přibližně 25 minut.

3. Taxi: Pokud preferujete pohodlnost a soukromí, můžete si vzít taxi přímo z letiště. Cena za taxi se pohybuje kolem 15-20 EUR a do centra města trvá cesta přibližně 20-30 minut.

4. Uber nebo Bolt: Alternativou k tradičnímu taxíku je využití služeb Uberu nebo Bolta. Tyto aplikace pro sdílenou jízdu nabízejí pohodlnou a cenově dostupnou možnost přepravy z letiště do centra města.

5. Pronájem auta: Pokud máte rádi nezávislost a chcete objevovat město a okolí ve svém vlastním tempu, můžete si pronajmout auto přímo na letišti. Ceny pronájmu aut se liší v závislosti na typu vozidla a délce pronájmu.

Co dělat v Lisabonu?

1. Most Vasco da Gama: Obdivujte nejdelší most v Evropě, který spojuje Lisabon se severním předměstím.

2. Mosteiro dos Jerónimos: Navštivte toto krásné klášterní komplex UNESCO ve stylu manuelského gotického stylu.

3. Praça do Comércio: Procházejte se tímto impozantním náměstím, které je známé svými elegantními budovami a výhledem na řeku Tejo.

4. Katedrála Sé: Navštivte tuto historickou katedrálu, která je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších kostelů v Lisabonu.

5. Tramvaj č. 28: Projeďte se tradiční lisabonskou tramvají č. 28, která vás zavede do malebných čtvrtí a historických uliček města.

6. Most 25. dubna: Vychutnejte si panoramatický výhled na město a řeku Tejo z tohoto ikonického mostu.

7. Belémská věž: Objevte tento ikonický symbol Lisabonu, který se nachází na pobřeží řeky Tejo.

8. Alfama: Procházejte se úzkými uličkami a spletitými uličkami této malebné čtvrti, která je plná historických budov a tradiční atmosféry.

9. LX Factory: Navštivte tento kreativní komplex plný uměleckých galerií, designových obchodů, kaváren a restaurací.

10. Zahrady Fundação Calouste Gulbenkian: Odpočiňte si v těchto krásných zahradách, které nabízejí klid a krásu v srdci města.

11. Oceanárium v Lisabonu: Obdivujte fascinující svět podmořského života v jednom z největších oceánárií v Evropě.

12. Muzeum fáze: Objevte umělecké poklady v tomto moderním muzeu, které je domovem k největší sbírce portugalského umění.

13. Městský park Eduardo VII: Užijte si procházku v tomto rozlehlém parku s krásným výhledem na město.

14. Pastel de nata: Ochutnejte tradiční portugalskou sladkost, známou jako pastel de nata, která je v Lisabonu velmi populární.

15. Noční život v Bairro Alto: Zažijte atmosféru nočního života v této živé čtvrti, která je plná barů, klubů a restaurací.

Všechny akční letenky do Lisabonu

Náš tip

Další levné letenky do Portugalska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.