TIP! Delta Airlines ✈ Brazílie - akční letenky Rio de Janeiro z Prahy ↔ 14.690 Kč

TIP! Delta Airlines ✈ Brazílie - akční letenky Rio de Janeiro z Prahy ↔ 14.690 Kč
Rezervace letenky

Ožívající sambou, úchvatnými plážemi a vysoko nad ním se vypínajícím sochařským dílem Krista Spasitele - takové je město, kde se zelené kopce potkávají s městskou vřavou. Toto místo, kde se karneval stává životním stylem a fotbal náboženstvím. Je tu aktuální tip na rezervaci zpáteční letenky do Rio de Janeiro s odletem z Česka za 14.690 Kč.

Letenky do Rio de Janeiro z Prahy za 14.690 Kč

Do Brazílie a konkrétně Rio de Janeira jsme vás lákali už v červnu. To když Lufthansa představila levné letenky do Rio de Janeiro za pouhých 11.990 Kč. Muselo se ale cestovat z Budapešti a to pohodlnějším cestovatelům příliš nevonělo. Momentálně je tu letecká společnost Delta Airlines a její letenky Praha - Rio de Janeiro za 14.690 Kč. Níže si přečtete další podrobnosti.

Dopravce: Delta Airlines

Cestovní období: 16. leden 2024 až 26. březen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup č. 1: Amsterdam (AMS) Schiphol Arpt Nizozemsko

Přestup č. 2: Atlanta (ATL) Hartsfield Jackson Intl Arpt Spojené státy americké (USA)

Přílet: Rio De Janeiro (GIG) Rio Internacional Brazílie

Zavazadla: 4 zdarma (2 příruční + 2 do podpalubí)

Jak se po příletu dostat z letiště Rio De Janeiro (GIG)?

Po příletu na mezinárodní letiště Galeão (GIG) v Rio de Janeiro máte několik možností, jak se dostat do centra města. Zde je seznam dopravy seřazený podle ceny od nejlevnějšího po nejdražší:

1. Autobusy BRT (Bus Rapid Transit): Cesta autobusem BRT je nejlevnější možností, která vás z letiště přímo zavede do centra města. Cesta trvá zhruba 40-60 minut, a cena se pohybuje kolem 3-4 USD (v závislosti na trase).

2. Autobusy Municpal: Druhou levnou možností jsou běžné autobusy městské dopravy, které vás z letiště dopraví do centra města. Cesta trvá zhruba 1-1,5 hodiny a cena se pohybuje kolem 2-3 USD.

3. Předplacené taxi nebo Uber: Předplacené taxislužby nebo Uber jsou pohodlnou variantou přímé dopravy do centra města. Cena se pohybuje kolem 20-40 USD a cesta trvá zhruba 30-45 minut (v závislosti na provozu).

4. Žluté taxíky: Místní žluté taxíky jsou dostupné přímo na letišti, ale mohou být mírně dražší než předplacené taxislužby. Cena se pohybuje kolem 25-45 USD a cesta trvá zhruba 30-45 minut.

5. Pronájem auta: Pokud preferujete nezávislost a plánujete prozkoumávat více míst v okolí Rio de Janeiro, můžete si pronajmout auto na letišti. Ceny za pronájem auta se liší v závislosti na typu vozidla a délce pronájmu.

Je důležité brát v úvahu provoz a dobu vašeho příletu, abyste si vybrali nejvhodnější způsob dopravy do centra města Rio de Janeiro.

Co dělat ve městě v Rio de Janeiro?

Rio de Janeiro, známé jako "Cidade Maravilhosa" neboli "Úžasné město", je fascinující destinací, která nabízí mnoho atrakcí a zážitků pro návštěvníky z celého světa. Zde je seznam 15 zajímavostí, které vás čekají:

1. Christ Rédemptor (Cristo Redentor): Ikona města, obrovská socha Ježíše Krista na vrcholu kopce Corcovado, která nabízí úchvatný výhled na celé Rio de Janeiro.

2. Copacabana: Slavná pláž s jemným pískem, vlnami Atlantského oceánu a dlouhou promenádou plnou restaurací, barů a nočního života.

3. Sugarloaf Mountain (Pão de Açúcar): Vydejte se lanovkou na vrchol Sugarloaf Mountain a užijte si úžasný výhled na město, pláže a Guanabaru Bay.

4. Ipanema: Další populární pláž, která láká návštěvníky svým půvabem, vlnami a bohatým okolním prostředím.

5. Santa Teresa: Malebná čtvrť s úzkými uličkami, koloniální architekturou, uměleckými galeriemi a útulnými kavárnami.

6. Lapa Archs (Arcos da Lapa): Impozantní kamenný akvadukt, který byl kdysi zásobovací cestou pro vodu a nyní je oblíbenou kulturní čtvrtí.

7. Jardim Botânico: Botanická zahrada s rozmanitými druhy rostlin z celého světa a tropickou atmosférou.

8. Escadaria Selarón (Selarón Steps): Barevné mozaikové schody vytvořené brazilským umělcem Jorge Selarónem, které se staly jednou z nejzajímavějších turistických atrakcí.

9. Maracanã Stadium: Legendární fotbalový stadion, který hostil několik světových šampionátů a stal se symbolem vášně brazilského fotbalu.

10. Tijuca National Park: Obrovský národní park s deštným pralesem, nádhernými vodopády a skrytými přírodními poklady.

11. Museu do Amanhã (Museum of Tomorrow): Futuristické muzeum, které zkoumá výzvy, kterým bude čelit budoucnost lidstva.

12. Rio Scenarium: Slavný noční klub s živou hudbou, tanečními představeními a skvělou atmosférou.

13. Parque Lage: Park s krásnými zahradami, jezírkem a koloniálním palácem, který slouží jako kulturní centrum a umělecká galerie.

14. Pláž Leblon: Klidná a elegantní pláž, která je oblíbená mezi místními obyvateli.

15. Rio de Janeiro Cathedral: Moderní katedrála svatého Sebastiana s unikátní architekturou, která se podobá obrovským pyramidám.

To jsou jen některé z atrakcí, které Rio de Janeiro nabízí. Město je plné života, kultury, krásy a nezapomenutelných zážitků, které vás jistě nadchnou.

Akční letenky Rio de Janeiro

Náš tip

Další levné letenky do Brazílie

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6610 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.