TIP! Chorvatsko ✈ Dalmácie - 7 verzí s akčními letenkami do Splitu ↔ od 1.384 Kč

TIP! Chorvatsko ✈ Dalmácie - 7 verzí s akčními letenkami do Splitu ↔ od 1.384 Kč

Split, chorvatské přístavní město plné historie, nabízí malebnou starou část, krásné pláže a atmosféru plnou energie. Nechybí ikonickým Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu UNESCO a představuje fascinující kombinaci starověkého římského dědictví a moderního života. My pro vás máme 7 tipů na výhodné letenky do Splitu.

7 tipů, jak letět do Splitu

1. Wizz Air - Chorvatsko - Split z Vídně od 1.384

letenky na cestovní období 12. červen 2023 až 22. září 2023

2. Wizz Air - Chorvatsko - Split z Krakova od 2.075

letenky na cestovní období 26. květen 2023 až 5. duben 2024

3. Croatia Airlines - Chorvatsko - Split z Prahy za 3.790

letenky na cestovní období 4. září 2023 až 9. říjen 2023

4. Austrian Airlines - Chorvatsko - Split z Vídně za 3.790

letenky na cestovní období 6. červen 2023 až 31. říjen 2023

5. Croatia Airlines - Chorvatsko - Split z Vídně za 4.290

letenky na cestovní období 20. červenec 2023 až 21. říjen 2023

6. Croatia Airlines - Chorvatsko - Split z Prahy za 6.390

letenky na cestovní období 10. červenec 2023 až 28. srpen 2023

7. Smartwings - Chorvatsko - Split z Prahy za 6.790

letenky na cestovní období 27. květen 2023 až 15. říjen 2023

Jak se po příletu dostat z letiště do centra?

1. Autobus: Nejlevnější způsob dopravy z letiště Split do centra města je autobus. Linka číslo 37 provozuje pravidelné spoje a do centra města trvá cesta přibližně 30 minut. Cena jízdného je kolem 2,5 EUR.

2. Taxi: Další možností je využití taxislužby. Taxi je pohodlnou volbou a trasa z letiště do centra Splitu trvá přibližně 30 minut, v závislosti na dopravní situaci. Cena za jízdu se pohybuje kolem 30-35 EUR.

3. Pronájem auta: Pokud preferujete flexibilitu a nezávislost, můžete si pronajmout auto přímo na letišti. V pronájmu aut se nabízí různé typy vozidel a ceny se liší v závislosti na výběru. Doporučuje se si předem zarezervovat auto online, abyste měli jistotu dostupnosti a lepší ceny.

Co dělat ve Splitu?

Vítá vás slunný a živý Split, město s bohatou historií a fascinující atmosférou. Zde je několik nezapomenutelných aktivit, které vám doporučujeme prozkoumat:

1. Procházka historickým jádrem: Projděte se úzkými kamennými uličkami starého města, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Obdivujte antické a středověké památky, jako je Diokleciánův palác, Katedrála sv. Duje a Jupiterův chrám.

2. Užívejte si pláže a moře: Split je obklopen krásnými plážemi a azurovým mořem. Vychutnejte si sluneční paprsky a osvěžte se v průzračných vodách na pláži Bačvice, Ovčice nebo Bene. Vyzkoušejte také vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování nebo jízda na vodním skútru.

3. Nákupy na tržnici: Navštivte tržnici Pazar a prozkoumejte bohatou nabídku čerstvého ovoce, zeleniny, sýrů a místních specialit. Tady zažijete autentickou atmosféru města a můžete ochutnat lahodné tradiční pokrmy.

4. Výlet na ostrov Hvar: Využijte příležitosti a vydejte se na výlet na nedaleký ostrov Hvar. Užívejte si krásné pláže, prozkoumejte malebná městečka a ochutnejte místní víno. Hvar je známý svým bohatým kulturním dědictvím a přírodními krásami.

5. Večerní atmosféra na Rivi: Zkuste si večer procházku po Rivi, promenádě u moře, kde najdete mnoho kaváren, restaurací a barů. Užijte si večerní atmosféru, ochutnejte tradiční jídla a vychutnejte si zábavu a hudbu, která zde často zní.

Akční letenky Split

Náš tip

Další levné letenky do Chorvatska

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

Booking.com

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli najít 6260 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.