TIP! British Airways ✈ Čína - akční letenky do Pekingu z Vídně ↔ 10.990 Kč

TIP! British Airways ✈ Čína - akční letenky do Pekingu z Vídně ↔ 10.990 Kč
Rezervace letenky

Ocitněte se v srdci dynastické minulosti obklopeni tajemstvím Zakázaného města, zatímco vám ulice přináší vůně pikantních jídel a zvuky tradičních operních představení. Ve chvíli, kdy se procházíte podél Velké čínské zdi, uvědomíte si skutečnou velikost a hloubku historie této nádherné metropole. Výhodné lety do Pekingu nyní na palubě British Airways!

Letenky do Pekingu z Vídně za 10.990 Kč!

Dopravce: British Airways

Cestovní období: 7. listopad 2023 až 24. březen 2024

Odlet: Vídeň (VIE) Vienna Intl Arpt Rakousko

Přestup: Londýn (LHR) Heathrow Velká Británie

Přílet: Peking (PKX) Beijing Daxing Intl. Čína

Zavazadla: 2 příruční zavazadla zdarma

Jak se po příletu dostanu z letiště?

Z letiště Peking Daxing (PKX) do centra města Peking se můžete dostat několika způsoby. Následující seznam uvádí různé možnosti dopravy, seřazené podle ceny od nejlevnější po dražší, a uvádí také předpokládané doby cesty:

1. **Městský metropolitní dopravní systém (Metrosystém)**:
   - **Cena**: Zhruba 30-40 CNY (4-6 USD)
   - **Doba cesty**: Zhruba 60-90 minut
   - Popis: Nejlevnější způsob dopravy je použití metra. Na letišti Daxing najdete stanici metra linky 10. Metro je spolehlivé a relativně rychlé.

2. **Vlak Airport Express**:
   - **Cena**: Zhruba 25-30 CNY (3,5-4,5 USD)
   - **Doba cesty**: Zhruba 20-30 minut
   - Popis: Airport Express je rychlý vlak, který vás přivede přímo do centra města Peking. Je to rychlá a pohodlná možnost.

3. **Taxi**:
   - **Cena**: Zhruba 100-150 CNY (15-23 USD)
   - **Doba cesty**: Zhruba 60-90 minut (v závislosti na provozu)
   - Popis: Taxi je pohodlná možnost, zejména pokud máte mnoho zavazadel. Doporučujeme použít oficiální taxi službu.

4. **Soukromý přepravce nebo Uber**:
   - **Cena**: Zhruba 150-250 CNY (23-38 USD)
   - **Doba cesty**: Zhruba 60-90 minut (v závislosti na provozu)
   - Popis: Můžete také využít služby soukromého přepravce nebo aplikace jako Uber, což může být pohodlné, ale dražší.

5. **Pronájem auta**:
   - **Cena**: Závisí na společnosti a typu vozu
   - **Doba cesty**: Zhruba 60-90 minut (v závislosti na provozu)
   - Popis: Můžete také pronajmout auto přímo na letišti a řídit se do centra Pekingu. Mějte na paměti, že provoz v Pekingu může být rušný a parkování obtížné.

Zvolte si dopravní možnost, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Co dělat v Pekingu?

Peking, hlavní město Čínské lidové republiky, je město s bohatou historií, fascinující kulturou a množstvím zajímavostí. Zde je seznam 15 atrakcí a aktivit, které můžete v Pekingu vyzkoušet:

1. **Zakázané Město (The Forbidden City)**: Navštivte toto historické místo, které kdysi sloužilo jako císařský palác. Obdivujte rozsáhlou architekturu a impozantní náměstí.

2. **Chrámový komplex Nebeského klidu (Temple of Heaven)**: Tento chrámový komplex je skvělým místem pro procházky a pozorování místních lidí, kteří provádějí tradiční cvičení.

3. **Velká Čínská zeď (Great Wall of China)**: I když se nachází mimo město, návštěva Velké čínské zdi je nezapomenutelným zážitkem. Můžete si vybrat z různých úseků této historické stavby.

4. **Letní palác (Summer Palace)**: Relaxujte u jezera Kunming a prozkoumejte tyto rozsáhlé zahrady a palác, které kdysi sloužily císařské rodině.

5. **Hutongy (Hutongs)**: Projděte se po tradičních čínských uličkách a okusťte autentický život místních obyvatel.

6. **Peking opera (Peking Opera)**: Zarezervujte si večer na představení tradiční Pekingské opery, která kombinuje zpěv, tanec a akrobacii.

7. **Chrám Lamy (Lama Temple)**: Tento klidný chrám je důležitým buddhistickým poutním místem a domovem obřího sedícího Buddhy.

8. **Náměstí Nebeského klidu (Tiananmen Square)**: Navštivte jedno z největších náměstí na světě a obdivujte monumentální bránu do Zakázaného Města.

9. **Muzeum Čínské národní historie (National Museum of China)**: Získejte hlubší vhled do čínské historie a kultury prostřednictvím sbírek tohoto muzea.

10. **Sanlitun Village**: Moderní čtvrť s nákupními centry, restauracemi a nočním životem.

11. **Akrobatické představení (Acrobatic Show)**: Podívejte se na úžasné akrobatické dovednosti místních umělců v jednom z Pekingských divadel.

12. **Národní stadion (Bird's Nest)**: Navštivte slavný Národní stadion, který byl postaven pro Letní olympijské hry v roce 2008.

13. **Čínský vědecko-technický muzeum (China Science and Technology Museum)**: Skvělé místo pro rodiny s dětmi, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavého o vědě a technologii.

14. **Pekingský umělecký distrikt 798 (798 Art District)**: Prohlédněte si moderní umělecké galerie a instalace v tomto bohémiském uměleckém okrsku.

15. **Pekingský kacíř (Peking Duck)**: Nezapomeňte ochutnat tradiční Pekingskou kachnu v jedné z místních restaurací.

Toto jsou pouze některé z mnoha zajímavostí, které Peking nabízí. Město je plné kontrastů me

Akční letenky do Pekingu

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.