TIP! Azerbaijan Airlines ✈ Ázerbájdžán - akční letenky Baku z Prahy ↔ 7.690 Kč

TIP! Azerbaijan Airlines ✈ Ázerbájdžán - akční letenky Baku z Prahy ↔ 7.690 Kč
Rezervace letenky

Poznejte Baku, kde moderní architektura jako plamenové věže dramaticky kontrastuje s historickými památkami jako starobylá pevnost Ičeri Šeher. Pobřežní město Kaspického moře vás zve k objevování světově známých lázeňských středisek, ochutnávce kulinářských tradic a procházkám po nábřežní promenádě, která v noci žije.

Letenky do Ázerbájdžánu z Prahy za 7.690 Kč

Levné letenky do Baku se na trhu objevují  po více než roce. Loni v březnu nás do Ázerbájdžánu lákala také LOT Airlines. Aktuálně se tam podíváme s Azerbaijan Airlines. Zpáteční akční letenky do Baku z Prahy stojí 7.690 Kč a mají platnost jen do vyprodání volných míst.

DopravceAzerbaijan Airlines

Cestovní období: květen 2024

Odlet: Praha (PRG) Václav Havel Arpt Česká republika

Přestup: žádný, jedná se o přímý let

Přílet: Baku (GYD) Heydar Aliyev Intl Arpt Ázerbájdžán

Zavazadla: 1 příruční zdarma

Akční letenky do Baku

Jak se po příletu dostat z letiště?

Městský autobus: Nejekonomičtější možností dopravy z letiště Heydar Aliyev (GYD) do centra Baku je městský autobus. Linka 116 a expresní linka H1 (Aero Express) spojují letiště s různými částmi města. Jízdné za autobus je přibližně 1.30 AZN a cesta trvá asi 30-40 minut.

Taxi: Taxi služby jsou dostupné přímo u letiště. Cesta do centra Baku obvykle stojí mezi 20 a 30 AZN a trvá asi 20-30 minut. Doporučuje se využívat oficiální taxi služby, které mají pevné ceny.

Pronájem auta: Na letišti je možné si pronajmout auto, což je vhodné pro cestující, kteří plánují prozkoumat město a okolí na vlastní pěst. Různé mezinárodní a místní půjčovny nabízejí auta za různé ceny.

Shuttle služby: Některé hotely a soukromé společnosti nabízejí shuttle služby, které přepravují cestující přímo z letiště do hotelu. Tyto služby mohou být pohodlnější, ale obvykle stojí více než autobus nebo taxi.

Ceny a časy cesty se mohou lišit v závislosti na dopravní situaci a sezóně. Doporučuje se ověřit aktuální informace před cestou.

Co dělat v Baku?

Baku, hlavní město Ázerbájdžánu, je fascinující směsicí starého a nového, kde se moderní architektura snoubí s bohatým historickým dědictvím. Zde je 15 atrakcí a zajímavostí, které v Baku a jeho okolí stojí za návštěvu:

 1. Icherisheher (Staré město) - Historické centrum města s úzkými uličkami, starobylými stavbami a živou atmosférou.
 2. Palác Širvanšáhů - Impozantní architektonický komplex, který byl kdysi sídlem Širvanšáhů, vládců Ázerbájdžánu.
 3. Přístav Baku (Baku Boulevard) - Dlouhý nábřežní bulvár, který je oblíbeným místem pro procházky, s množstvím kaváren a zábavných atrakcí.
 4. Maiden Tower (Dívčí věž) - Tajemná historická věž v srdci Starého města, nabízející nádherné výhledy na město.
 5. Muzeum koberců - Unikátní muzeum věnované ázerbájdžánskému umění tkaní koberců.
 6. Flame Towers - Tři ikonické mrakodrapy, které v noci svítí a symbolizují plameny, jsou dominantou městského panoramatu.
 7. Národní park Gobustan - Archeologické naleziště s pravěkými skalními kresbami a bahenními sopkami.
 8. Heydar Aliyev Center - Architektonický skvost od Zaha Hadid, centrum kultury a umění.
 9. Ateshgah (Chrám ohně) - Starověký chrám, který byl uctíván jako místo s přirozeně hořícími plameny.
 10. Yanar Dag (Hořící hora) - Přírodní plyn, který hoří na povrchu hory, je jednou z unikátních přírodních atrakcí v regionu.
 11. Národní muzeum historie Ázerbájdžánu - Muzeum nabízející rozsáhlé expozice o historii a kultuře země.
 12. Baku Crystal Hall - Moderní koncertní a sportovní aréna, kde se konaly mnohé mezinárodní akce.
 13. Zelený trh (Yasil Bazar) - Živý místní trh, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu a místní speciality.
 14. Bibi-Heybat Mosque - Krásná mešita s bohatou historií, znovu postavená po zničení sovětským režimem.
 15. Aqua Park Kempinski Hotel - Luxusní vodní park nabízející zábavu pro celou rodinu.

Baku je město, kde se snoubí východní tradice s moderním životním stylem a nabízí návštěvníkům bohaté kulturní a historické zážitky.

Na jaké počasí se připravit?

V Baku, hlavním městě Ázerbájdžánu, bývá v květnu příjemné a poměrně teplé počasí. Průměrné denní teploty se pohybují okolo 22°C, zatímco noční teploty mohou klesnout na 14°C. Květen je jedním z nejsušších měsíců v roce, takže můžete očekávat hodně slunečných dní s jen občasnými dešťovými přeháňkami.

Díky tomuto počasí je květen skvělým obdobím pro návštěvu Baku, jelikož umožňuje pohodlné prozkoumávání města a jeho kulturních památek bez extrémního horka nebo výrazných srážek. Ideální pro turistické aktivity, jako jsou prohlídky historických míst, návštěva parků, a procházky po nábřeží Kaspického moře.

 
Doplň si levné letenky také o výhodné ubytování

 

 

Již 15 let s Vámi jako skvělý pomocník při rezervaci levné letenky...

Jsme tu pro vás již od roku 2009 jako dobrý rádce při nákupu levné letenky. Naším posláním je ušetřit vám náklady za cestování formou letecké dopravy. Neustále pro vás hledáme ty nejlepší nabídky, jak létat za pár kaček. Za tu dobu už jsme pro vás stihli napsat 6540 cestovatelských tipů do všech koutů světa a ušetřit vám spoustu peněz. Už snad nenajdete destinaci, kam jsme nedoporučili levný let. Do oblíbených zemí a míst jako například Řecko, Itálie, Španělsko, Bulharsko, Francie, Portugalsko, Turecko, Kanárské ostrovy, Karibik se dostanete v desítkách verzí. Naši bleskovou radu na levné letenky najdete taky třeba na facebooku, instagramu, twitteru a telegramu. Cestovatelské zkušenosti ohledně levných letenek máme za tu dobu na rozdávání. Rychle obdržet tip na levné letenky můžete také například přes naší appku, rss, email, nebo push-up notifikaci.